Звіт міського голови

ЗВІТ міського голови за 10 місяців 2023 року


Звіт міського голови Первомайської міської громади  за березень 2023 року

Звіт міського голови Первомайської міської громади  за лютий 2023 року


Звіт міського голови за 2022 рік

Шановні первомайці!

    Ось і завершується ще один рік моєї роботи на посаді Первомайського міського голови. І відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою діяльність.

 

Обороноздатність та допомога військовим:

 На території громади, з початку бойових дій проводиться робота з посилення обороноздатності території та підтримки військових, для їх боєздатності та ефективного виконання завдань щодо захисту державного суверенітету та незалежності України.

 Не припиняється робота по  приведенню в належний стан захисних споруд, в закладах, медицини, в житловому фонді, на підприємствах та установах.

                Нам вдалося   повністю завершити  роботи з підготовки найпростіших укриттів  в освітніх закладах громади. 

                В більшості  захисних споруд встановлено електропостачання, санвузли, вентиляція, пожежні щити, укомплектовані аптечки, необхідні меблі, водопостачання,  резервуари для запасів питної  та технічної води,  проведені заходи утеплення сховищ,  підготовлений персонал, який готовий до будь-якої нестандартної ситуації.

                Всього по громаді нараховується 105 таких споруд, можна всім укритися в разі небезпеки.

                Наразі проводиться робота із приватними  суб’єктами - ФОПами та ПП щодо облаштування споруд цивільного захисту для їхніх же  працівників.

  В Первомайській громаді  сформований добровольчий батальйон, члени якого спільно із правоохоронцями  несуть цілодобову  службу, слідкують за громадським порядком, попереджають прояви злочинності та мародерства серед населення, здійснюють чергування на фортифікаційних спорудах і блокпостах.  Для них закуплено  формений одяг та надане все необхідне для виконання службових завдань.

 В рамках реалізації місцевих програм, надається постійна допомога військовим частинам, що дислокуються на території громади,  технічними засобами, одягом, взуттям, фінансова підтримка для ремонту та обслуговування техніки та інше.

Мною особисто відвідуються  підрозділи наших земляків  на передовій та надається необхідна допомога. 30 грудня 2023 року відвідано бойові підрозділи в Херсонській області, селище Білозєрка, надана домога одягом, продуктами харчування, технічними обладнанням для виконання бойових завдань. Також допомога надана мешканцям селища, що залишилися на передовій бойових дій  без даху над головою.

 

Допомога населенню та переселенцям

 Виконавчим   комітетом  продовжується надання допомоги  мешканцям громади, багатодітним родинам, малозахищеним верствам населення, пенсіонерам та іншим потребуючим цієї допомоги.  На обліку  виконкому  на грудень  перебуває  більше 5 тисяч внутрішньо переміщених  осіб в т.ч.  майже 2 тис. дітей.

В грудні на свята мною особисто відвідані родини переселенців, які знайшли прихисток в нашій громаді та надано домогу  продуктами харчування, теплими речами та солодощами.

Під час святкування Дня Святого Миколая  вручено більше 2-х тисяч  подарунків дітям-сиротам та іншим соціально-незахищеним  категоріям.

 Тримаю на постійному контролі та постійно відвідую і перевіряю стан готовності приміщень, де проживають родини  переселенців. Постійно відвідую   Територіальний  центр соціального обслуговування та його  віділення, в яких проводяться заходи  з утеплення, встановлюються альтернативні види опалення, облаштовуються житлові та побутові  кімнати- робиться все для комфортного проживання мешканців.

 У відділенні стаціонарного догляду територіального центру, по вул. Сальвадора Альенде, 44 - приміщення  забезпечені побутовою технікою, необхідними меблями, постільною білизною. Станом на  грудень 2022 року тут  перебуває 12 осіб. Продовжуються ремонті роботи для покращення  умов проживання  внутрішньо-переміщених осіб.

У відділенні  інтегрованих послуг, вул. Чкалова, 87 - приміщення  забезпечені побутовою технікою, необхідними меблями, постільною білизною. Тут проживає  14 осіб. Роботи щодо монтажу опалення завершені, оплату за надані послуги проведено.  Продовжуються ремонтні роботи.

З метою забезпечення альтернативного опалення у відділенні стаціонарного догляду (Сальвадора Альєнде, 44) та у відділенні інтегрованих послуг (вул. Чкалова, 87) проведено певну підготовчу роботу щодо укладання договору  на поточний ремонт мережі опалення з улаштуванням резервної твердопаливної топкової роботу з   ТОВ «АКБ «АрхСіті». 

На сьогодні всі заклади соціального захисту мають  сталий температурний режим від + 18- до + 22 % та забезпечені запасом продуктів харчування.

Продовжуємо співпрацювати із Міжнародними організаціями, гуманітарними штабами області, волонтерами, підприємцями та іншими меценатами  щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям громади. Відкрили додаткові пункти видачі гуманітарної допомоги в різних частинах громади та по старостинських округах для зручності мешканців.

 Разом із працівниками соціального захисту та волонтерами продовжуємо роботу щодо створення додаткових місць проживання родин переселенців в нашій громаді.

 

 Питання медицини

 Медичні  установи громади  продовжують  надання лікарських послуг населенню, військовим, переселенцям в умовах воєнного стану та працюють в штатному режимі, лікарі здійснюють прийом хворих, надають відповідні консультації, лікують поранених, адже ви знаєте, що одна з наших лікарень отримала статус військового шпиталю.

У 2022 році ми провели багато роботи, яка стосується модернізації технічного обладнання саме закладів охорони здоров’я нашої громади.

Після проведення реконструкції введене в експлуатацію приймально-діагностичне відділення міської лікарні, яке оснащене сучасним комп'ютерним томографом, цифровим рентгенівським діагностичним апаратом, системою ультразвукової діагностики для невідкладної допомоги.

Завдяки співпраці з благодійними фондами Польщі і Німеччини, придбали два ультразвукових діагностичних апарати. Один із них передали в ЦРБ, інший - в міську багатопрофільну лікарню.

Первомайська лікарня отримала гастродуоденофіброскоп з відеофіксацією японського виробництва.

З метою покращення діагностичних можливостей лікарні, розглядається можливість придбання відеоколоноскопу для дослідження кишківника.

В «Первомайська центральна районна лікарня», всі її структурні підрозділи забезпечені комп’ютерами з виходом до мережі Інтернет. Стаціонарна допомога обліковується комп’ютерною програмою «Малий стаціонар».

На підставі укладених договорів з Національною службою здоров’я України лікарня надає безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій за 13 пакетами медичних послуг.

За грудень 2022 проведено заходи - придбано і встановлено  сучасний, твердопаливний високо-технологічний, надійний пелетний факельний пальник, що дозволить збільшити коефіцієнт корисної дії існуючої системи опалення та зменшити витрати пального (паливних гранул), а отже дасть економію бюджетних коштів. Фактично реалізовано I чергу проєкту на суму  більше 1 млн  грн.

Придбано Ємність для стиснених (скраплених) газів та проведено монтаж кисневих трубопроводів із облаштуванням точок доступу до кисневої терапії в усіх відділеннях лікарні.

Встановлено водонапірну башту Рожновського (ВБР-25), яка забезпечить лікарню водою на тривалий період, у разі надзвичайної ситуації.

Всі заклади медицина мають сталий температурний режим, забезпечені ліками та усім необхідним для надання медичної допомоги мешканцям громади.

Росту на COVD-19 поки що немає. Але наша медицина забезпечена усім необхідним для надання допомоги мешканцям громади.

 Є достатньо планів щодо технічної модернізації та ремонтів в 2023 році. На превеликий жаль, ситуація не дозволила провести ремонт будівлі нашої поліклініки на Виговського.

 

Питання благоустрою

На моєму особистому   контролі  є благоустрій  та робота  комунальних служб громади.

На заходи з благоустрою в 2022 році  було вкладено із бюджету громади  майже 17 млн грн. Кошти були спрямовані на  послуги з прибирання, підмітання вулиць та утримання зелених зон вздовж доріг, відшкодування витрат за вивіз негабаритного сміття з контейнерних майданчиків, послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень, благоустрій кладовищ, знесення аварійних дерев та інші заходи.

Поліпшується автопарк комунальної техніки: придбані чотири  трицикли електричні вантажні для комунальних підприємств «Флора», «Первомайський міський парк культури та відпочинку «Дружба народів», «Комунсервіс» та управління житлово-комунального господарства міської ради.

Придбано  розкидач піску  українського виробництва європейського рівня. Машина  є багатофункціональною, може розчищати дороги від снігу, розкидати  протиожеледні суміші, звичайно і затрати пального значно нижчі, що суттєво знизить  використання бюджетних коштів на її обслуговування

Придбано  28- метрову  спеціальну автовишку, що значно полегшить роботу комунальників.

Придбано екскаватор марки JCB для виконання заходів з благоустрою.

Враховуючи те, що російський агресор нищить нашу енергетичну інфраструктуру, приділяю увагу  цьому питанню на рівні  громади. Шкода, але вплинути на графіки  відключень ми не маємо можливості, це компетенція Миколаївобленерго. Рішенням Первомайської міської ради «Про бюджет Первомайської міської територіальної громади на 2022 рік» від 23.12.2021 року  № 9 передбачені видатки у 2022 році на виконання робіт по освітленню вулиць міста в сумі більше 2 млню грн.: на обслуговування та ремонт мереж зовнішнього вуличного освітлення, на оплату електричної енергії, спожитої вуличним освітленням та світлофорними об’єктами.

Основні роботи  по  обслуговуванню та ремонту мереж зовнішнього вуличного освітлення станом на грудень 2022 року здійснені на ділянках по 84 вулицях  міської територіальної громади та відновлене освітлення міського парку культури та відпочинку «Дружба народів».

Водопостачання та водовідведення

Забезпечення громади якісним питним водопостачанням-вважаю пріоритетним та необхідним. Система водопостачання  більше півстоліття не  оновлювалася належним чином. Підприємство водопостачання постійно  збиткове, а проблеми вирішуються через підняття тарифів. Вважаю  необхідно змінити підхід до цього питання. В 2022 році на розвиток  систем централізованого водопостачання та водовідведення міської територіальної громади були передбачені кошти на загальну суму  більше 35 млн грн.

В грудні розпочалися планові ремонтно- відновлювані  роботи резервуару чистої води ємністю 1000 кубічних метрів на очисних спорудах водопроводу ОСВ-1та

ОСВ- 2. Жахлива ситуація  на насосній ОСВ- 2.

Металевий резервуар було збудовано в 1965 році. На даний час він повністю вийшов із ладу. ОСВ-2 забезпечує питним водопостачанням  мікрорайон Коротченка аж до вулиці Жуковського.

Підприємству надана колосальна фінансова підтримка для  ремонтно-відновлювальних робіт,  з метою надання надання громаді якісного питного водопостачання  та стабілізації роботи підприємства. Досить бути збитковим –потрібно вже заробляти й самим.

 

Дороги

Транспортні артерії громади,  тротуари та зупинки громадського транспорту поступово приводяться до належного стану. За сприятливих погодних умов проводилася активна робота щодо грейдерування  проїжджої частини вулиць та поточних ремонтів доріг, які активно використовуються  громадським  транспортом.

На початку грудня завершено поточний ремонт дороги по вулиці Гагаріна, від перетину з вулицею Лейтенанта Шмідта до залізничного шляхопроводу.

Для утримання доріг в зимовий період створений запас протиожеледного матеріалу та запас  технічної солі, укладений договір з підрядником ТОВ «СТРОЙБУД 58» на зимове утримання доріг населених пунктів Первомайської міської територіальної громади. Крім того, визначений перелік власників додаткової техніки, яка може, в разі необхідності, бути використана для ліквідації наслідків негоди.

Створений також  запас паливно-мастильних матеріалів матеріального резерву для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

 

Свята та заходи

На виконання Указу Президента України продовжуємо щодня вшановувати пам'ять  усіх загиблих у російсько- українській війні. Відвідую особисто  заходи з поховання загиблих воїнів-захисників нашої громади. Надаємо всю необхідну допомогу сімям загиблих.

За моїм дорученням  проводимо роботу із вшанування загиблих у війні з російським агресором  на території старостинських округів- в закладах освіти.

Зараз не час святкувати- а  час допомагати ЗСУ та працювати на спільну перемогу, але увага людям нашої громади, в цей важкий час теж повинна мати місце.

Протягом грудня ми приділили увагу професійним та державним святам, активно використовували наші інтернет-ресурси та друковані ЗМІ.

Привітали   наших захисників із Днем Збройних сил України та  надали допомогу  технічними засобами, зимовим одягом та подякували за готовність до самопожертви, мужність та відвагу і  вірність військовій присязі.

Відзначили ряд професійних свят та 35- річчя ветеранської організації міста. Вшанували  пенсіонерів та ветеранів МВС і Національної поліції, відвідали за місцем  їх проживання  та вручили цінні подарунки. В такі дні обов’язково проводимо покладання квітів до пам’ятних місць.

Провели заходи для  маленьких мешканців до Дня Святого Миколая- приділили увагу саме незахищеній категорії дітей, вручили усім солодкі подарунки та найкращі побажання.

Всі питання тримаю на особистому контролі- повага до людини, створення комфортних та безпечних  умов для  проживання людей – це  мої   особисті пріоритети.

Напередодні   свят зустрівся із   виданням Гард.Сіті  та поінформував громадськість  про основні проекти, реалізовані в 2022 році.

 Привітав мешканців нашої громади із Новим роком  та Різдвом Христовим.

Дякую усім керівникам управлінь відділів, комунальних підприємств, військовим за плідну співпрацю та порозуміння.

Перемоги і миру нам усім! Слава Україні!

 

Міський голова                                                                               Олег ДЕМЧЕНКО


Звіт міського голови
про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами
Первомайської міської ради за 2020 рік


Звіт міського голови
про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Первомайської міської ради за 2019 рік

Реалізація державної регуляторної політики у 2019 році виконавчими органами Первомайської міської ради здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади. Діяльність міської ради та її виконавчих органів була спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.

Реалізація повноважень виконавчого комітету міської ради щодо здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності покладена на відділ підприємницької діяльності управління економіки міської ради відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 11.03.2016 року №116 «Про реалізацію повноважень виконавчого комітету міської ради у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Читати повністю

Звіт міського голови
про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Первомайської міської ради за 2018 рік

Державна регуляторна політика міської ради та її виконавчих органів у 2018 році була спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.

Реалізація державної регуляторної політики у 2018 році виконавчими органами Первомайської міської ради здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.

Читати повністю

Звіт міського голови
про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Первомайської міської ради за 2017 рік

Важливим завданням Уряду у 2017 році було підвищення рівня ефективності використання базових механізмів для реалізації економічних реформ. До таких механізмів, зокрема, належить здійснення розумної регуляторної політики та зосередження зусиль на дерегуляційних процесах у сфері господарської діяльності. Застосування таких інструментів як запровадження обов’язковості здійснення регуляторними органами «cost-benefit analysis» (оцінки витрат та економічних вигод) та SMI-testу мало безпосередньо вплинути на підвищення якості регуляторних рішень та сприяти зменшенню кількості регулювань, запропонованих до запровадження, оскільки кожен розробник регуляторного акта повинен у доступній та зрозумілій формі довести економічну доцільність свого рішення.

Реалізація державної регуляторної політики у 2017 році виконавчими органами Первомайської міської ради здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.

Читати повністю


Звіт міського голови за 11 місяців 2018 року

Шановні первомайці!

В місті Первомайську нараховується 65,2 тис. населення: 30,1 тис. чоловіків, 35,1 тис. жінок.

Для сприяння інтеграції ґендерного принципу в діяльність органів місцевого самоврядування у складі АМУ ще у 2012 році створено Секцію з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Головою Секції обрано Первомайського міського голову Людмилу Дромашко. Керівний орган Секції - Комітет, до складу якого входять міські, селищні голови, депутати місцевих рад, в тому числі і чоловіки. Саме такі партнерські умови співпраці дозволяють налагодити ефективну роботу та сприяти якісним ґендерним перетворенням у суспільстві.

До складу Первомайської міської ради входять 36 депутатів.

Cтаном на 01.12.2018 року проведено 16 сесій міської ради, 6 сесій не відбулися через відсутність кворуму. Прийнято 304 рішення міської ради. У міській раді 5 постійних комісій, які розглядають сесійні питання та питання заплановані комісіями, звернення громадян та голів квартальних комітетів та інше.

За звітний період було 10 Програм.

Читати повністю


Звіт міського голови за 11 місяців 2017 року

Шановні первомайці!

Ось і завершується ще один рік моєї роботи на посаді Первомайського міського голови. І відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою діяльність.

Метою моєї роботи, як завжди, було створення сприятливих умов для комфортного проживання жителів міста, забезпечення належного функціонування закладів освіти, медицини, культури та соціального захисту, безперебійної роботи комунальних закладів, залучення позабюджетних коштів на реалізацію проектів. Попри всі труднощі міська влада робила все можливе для політичної стабільності в місті, вчасного виконання міського бюджету. Ми намагалися працювати максимально відкрито, інформуючи містян про усі наміри та ухвалені рішення.

Все це на фоні затяжного воєнного конфлікту на сході держави, який завдяки українським воїнам – патріотам – героям, вдалося локалізувати і не пустити ворога вглиб країни. Проте, навіть в таких непростих умовах ми не дозволили собі зупинитися в розвитку.

Я розумію, що далеко не всі відчули позитивні зміни. Вони відбуваються не так швидко, як хотілося б. Але можу запевнити, що виконавчий комітет міської ради наполегливо продовжує працювати в інтересах кожної первомайської родини.

Читати повністю


Звіт міського голови за 11 місяців 2016 року.

Шановна громадо!

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вашій увазі звіт про роботу за 11 місяців 2016 року.

Рік, що минає був роком випробувань для всіх нас – тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, а часом і здоровий глузд.

Все це на фоні затяжного воєнного конфлікту на сході держави, який завдяки українським воїнам – патріотам – героям, вдалося локалізувати і не пустити ворога вглиб країни.

У цей період первомайці проявили високу громадську позицію, активність, вірність  загальнонаціональним ідеям та інтересам громади. Дещо із запланованого в 2016 році не вдалося здійснити, деякі плани довелося корегувати, але незважаючи ні на що, навіть в цей неспокійний час ми не дозволили собі зупинитися в розвитку.

Від імені міської ради, її виконавчого комітету, від себе особисто висловлюю щиру вдячність кожному первомайцю за патріотизм, виваженість, терпіння, розуміння і підтримку міської влади, за те, що своєю щоденною працею ви демонструєте любов до свого міста і відданість своїй державі.

Читати повністю


Звіт міського голови
про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Первомайської міської ради за 2016 рік

Регуляторна політика у сфері господарської діяльності – це напрям державної політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання держави у діяльність суб’єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Реалізація державної регуляторної політики у 2016 році виконавчими органами Первомайської міської ради здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності.

Читати повністю