Європейська інтеграція

Офіційні документи

Відносини Україна-ЄС

Євроінтеграція: регіональний аспект

Європейські програми та проекти

Подорожуємо по безвізу

ЄС: основні відомості

Корисні посилання:

Євроінтеграційний портал

Міністерство закордонних справ України

Офіційний веб-сайт Європейського Союзу

Представництво ЄС в Україні

Глосарій термінів Європейського Союзу

Рада Європи

Європейський Простір

Асамблея Європейських регіонів

Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу

Територіальне співробітництво країн Східного партнерства (EaPTC)

«Відкрий Європу» - інформаційна платформа про безвізовий режим

Зовнішньоекономічна діяльність міста Первомайська

Зовнішньоекономічні та громадські зв’язки на даний час відіграють важливу роль в життєдіяльності нашого міста.

Місто Первомайськ має потужний потенціал в розвитку зовнішньоекономічної діяльності. На його території знаходиться підприємства, які відіграють велику роль у економіці міста та здійснюють експортно-імпортні операції, а також є інвестиційно привабливими.

Підприємства, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, експортують: продукцію машинобудування (шляхові огорожі, вироби гідравліки, машини сільськогосподарські - борони, дизелі і дизель-генератори та запасні частини до них), катки польові, вироби швейні; продукцію харчової промисловості (молочні консерви).

За межі України експортують продукцію 5 промислових підприємств: ПАТ «Завод «Фрегат», ТДВ «Первомайськдизельмаш», ДП «Ливарний завод», ПрАТ «Санта Україна» та ПАТ «Первомайський МКК». Продукція цих підприємств добре відома споживачам Молдови,  Німеччини, Казахстану, Нідерландів, Грузії та В’єтнаму.

З метою переймання досвіду ведеться співпраця з закордонними асоціаціями та фундаціями. Асоціація міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад в квітні 2015 року проводила навчальний візит до Норвегії для членів робочої групи з підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення відкритості та залучення громадськості до місцевого самоврядування. Делегантом від міста Первомайська виступив депутат обласної ради, заступник міського голови по промисловості, зв’язку та розвитку підприємницької діяльності Олександр Кукуруза. Захід проводився в рамках спільного проекту Асоціації міст України та Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

В рамках вивчення досвіду закордонних кращих практик в травні 2014 року було проведено інформаційну прес-конференцію з презентації проекту «Еко Місто – модельний план енергоефективного управління об’єктами громадського призначення в місті Первомайськ» за участю представників Польщі, Асоціації «Горизонти», Агенції Європейських інновацій, муніципальних планів заощадження енергії; у серпні 2014 року відбувся візит делегації міста Первомайськ до Республіки Польща, який організовано в рамках проекту «Еко Місто – модельний план енергоефективного управління об’єктами громадського призначення в місті Первомайськ». Програмою візиту було передбачено підготовку фахівців для ефективного управління енергією та енергозберігаючого освітлення об’єктів місцевих громад; у грудні 2014 року відбувся форум Енергоефективних міст у Первомайську на тему: «Енергоощадне управління об’єктами громадського призначення на рівні районів та муніципалітетів». На форумі було підбито підсумки реалізації проекту «Еко Місто – модельний план енергоефективного управління об’єктами громадського призначення в місті Первомайськ». Реалізовані заходи проекту: інформаційна прес-конференція та робочий візит до м. Первомайськ (травень 2014 року); тренінг з питань ефективного управління енергією та енергоефективного освітлювання об’єктів громадського призначення – Жешув (серпень 2014 року); розробка модельного плану ефективного енергетичного управління об’єктами громадського призначення у м. Первомайськ; створення та впровадження дорадчого пункту в галузі енергоефективного використання енергії при адміністративній одиниці міста.

Для висвітлення питання співпраці влади та громадськості в квітні 2015 року проведено засідання «круглого столу» з представниками місії ОБСЄ. Дана зустріч проводилась з метою налагодження конструктивного та змістовного діалогу між представниками влади та інститутами громадянського суспільства.

Також в місті ведеться робота з пошуку міст-побратимів для налагодження відносин між народами з метою покращення благополуччя, підвищення економічного розвитку, підтримки малого та середнього бізнесу, енергозбереження та ефективного державного управління. Так підписано Меморандум про співпрацю для набуття статусів міст-побратимів між керівництвами міста Добрич (Болгарія) та міста Первомайськ.

В травні Україна святкує День Європи!

Згідно з Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339/2003 в Україні щорічно, у третю суботу травня офіційно відзначають День Європи. У цей день жителі України віддають данину спільним цінностям та історії всіх націй континенту.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана від 9 травня 1950 року. У ній містилась офіційна пропозиція до Франції, Німеччини та інших європейських країн об’єднати вугільну та сталеливарну галузі промисловості та віддати їх в управління нової наднаціональної структури - Європейського об'єднання вугілля і сталі (нині - Європейський Союз). Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Вже понад п'ятдесят років різноманітні інституції працюють над створенням єдиної Європи, заснованої на принципах свободи, демократії, дотриманні прав людини і верховенства закону. Робота, що проводиться ними, охоплює широке коло питань, що мають життєво важливе значення для громадян країн – членів ЄС.

На сьогодні День Європи, разом з єдиною європейською валютою, синім прапором з п'ятьма золотими зірочками в колі і гімном, в якості якого використовується мелодія «Оди до радості» з дев'ятої симфонії Бетховена, є політичним символом Європейського Союзу. Головна мета урочистостей, проведених в рамках святкування Дня Європи в країнах ЄС, - це розширення ідеї європейської ідентифікації серед громадян Європейського Союзу, встановлення загальних європейських цінностей. Адже на сьогоднішній день Європейський Союз налічує 28 країн-членів.

Участь України в загальноєвропейській акції з відзначення Дня Європи є серйозним кроком у зміцненні самоідентифікації нашої країни як європейської держави. Тож День Європи для українців - це особливе свято. І справа тут не в тому, що географічно Україна є центром Європи. Скоріш за все, День Європи в країні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти.

Тому цього дня давайте побажаємо собі терпіння та рішучості у справі становлення України в якості дійсно європейської держави.