Звіт за 2019-2021 рр. (за 2 роки роботи)

Звіт за 2019-2021 рр. (за 2 роки роботи)

Робота в окрузі.

І. Субвенція на соціально-економічний розвиток.

У 2020 році та першій половині 2021 року Урядом було затверджено Порядок розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами за об’єктами (заходами).

Це велика підтримка від держави у той час, коли кошти з місцевих бюджетів спрямовуються на боротьбу з пандемією COVID-19.

Мені вдалося відстояти проекти по усіх районах мого виборчого округу №132, в межах визначених фінансових можливостей та сприяти виділенню асигнувань на їх реалізацію. Пріоритет було надано медичній сфері.

Всього у 2020 році було залучено близько 5 млн. грн. на придбання медичного обладнання для Первомайського, Кривоозерського, Арбузинського, Братського, Врадіївського районів.

За рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток було придбано та встановлено медичне обладнання для:

1. Комунального некомерційного підприємства «Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня» Первомайської міської ради (КНП «ПЦМБЛ»). Всього було виділено коштів субвенції 1 088 000 грн., за які для лікарні було придбано:

-кисневий концентратор, апарат для продукції кисню для хворих з легеневою недостатністю (1 од.);

-каталка реанімаційна, яка має можливість прикріплення різноманітної реанімаційної апаратури та кисню. Призначена для пересування хворих з штучною підтримкою життєдіяльності при внутрішніх переміщеннях в лікарні (1 од.);

-ліжка функціональні реанімаційні електричні трьохсекційні (2 од.), які призначені для роботи з реанімаційними хворими, які змінюють положення тіла і дозволяють проводити різноманітні дослідження;

-апарат для неінвазивної та інвазивної вентиляції легень (з комплектом додаткових аксесуарів), призначений для проведення штучної вентиляції у хворих з легеневою недостатністю (1 од.).

На придбання вищезазначеного обладнання адміністрація КНП «ПЦМБЛ» витратила 950105,98 грн. Лікарні вдалося зекономити значну суму коштів, у розмірі 137894,02 грн.

2. Комунального некомерційного підприємства «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Первомайської міської ради Миколаївської області (КП «ПМЦПМСД»), а саме:

-вертикалізатор ортопедичний, для реабілітації дорослих і дітей, що мають захворювання нервової системи та ін. (вартість 51 678 грн);

-фізіотерапевтичний прилад, який застосовується для безперервної пасивної розробки колінного суглоба, хірургічного лікування переломів, ендопротезування тощо (вартість 174 772 грн).

Важливо відмітити, що раніше людям потрібно було їхати в санаторій для проходження реабілітації, а тепер, завдяки придбаному обладнанню, лікарня має усі можливості аби здійснювати фахову та потужну реабілітацію хворих на місці.

Обсяг субвенції склав 226 450 грн.

3. Комунального некомерційного підприємства «Арбузинська центральна районна лікарня» Арбузинської районної ради для обладнання стаціонарної палати паліативної допомоги, що є одним із пріоритетних напрямків розвитку сфери охорони здоров’я, адже невиліковно хворі люди мають право на гідне завершення життя без болю, отримуючи належний догляд і піклування.

Всього для лікарні було виділено коштів субвенції у сумі 669 074 грн.

За ці кошти було придбано:

  • функціональні ліжка (4 од.), які призначені для роботи з реанімаційними хворими;
  • приліжковий монітор пацієнта, для моніторингу і контролю основних фізіологічних параметрів дорослих пацієнтів та дітей (1 од.);
  • концентратор кисневий, для допомоги хворим з легеневою недостатністю (1 од.);
  • насос шприцевий (1 од.) та насос для ентерального харчування (2 од.), щоб пацієнт, який втратив можливість прийому їжі природним шляхом, все ж отримував цінні нутрієнти через внутрижелудочного і внутрикишечного зондового введення ентерального харчування;
  • відсмоктувач медичний (1 од.);
  • електрокардіограф (1 од.), який дозволяє проводити зняття біоелектричних потенціалів серця в будь-яких умовах;
  • відеоларингоскоп (1 од.), який є простим у використанні, має легке управління, що дозволяє безпечно і ефективно отримати оптимальне зображення верхніх дихальних шляхів, одночасно знижуючи ймовірність пошкодження тканини гортані в результаті інтубації).

Сучасне медичне обладнання дозволить виконувати вимоги Національної служби охорони здоров`я та збільшити кількість пакетів медичних послуг, значно покращить якість надання медичної допомоги, пацієнти в лікарні зможуть перебувати у більш комфортних умовах.

Загальна сума використаних коштів становить 481190,00 грн. Лікарні вдалося провести закупівлі із залишком коштів у розмірі 187884,0 грн.

4. КНП «Кривоозерська центральна районна лікарня». Для потреб лікарні було залучено 1 253 240 грн.

За результатами проведених торгів, економія коштів склало у сумі 5730 грн.

Було закуплено обладнання, що має можливість проведення операцій лапароскопічним методом, обстеження і лікування з ендоскопічною маніпуляцією:

  • відеогістероскоп - призначений для малоінвазивного обстеження порожнини матки з наступним взяттям біопсійного матеріалу, видаленням поліпів ендометрія;
  • інсуфлятор – призначений для створення автоматичної підтримки заздалегідь встановленого тиску у внутрішній порожнині пацієнта при різних лапароскопічних втручаннях, допомагає сформувати порожнину, до якої будуть вводитися ендоскопічні інструменти;
  • набір хірургічних інструментів.

Для відділення анестезіології та інтенсивної терапії придбано:

  • система моніторингу пацієнта, яка відображає різноманітну інформацію про пацієнта шляхом цифрових значень й хвильових форм сигналів. Призначається для вимірювання артеріального тиску, сатурації, частоти дихання, частоти серцевих скорочень, вимірювання температури тіла, моніторинг ЕКГ, визначення еластичності судин;
  • портативний медичний аспіратор – використовується для відсмоктування різних рідин, частинок тканин, газів із операційних ран і інших порожнин пацієнта під час та після операції, необхідний для надання першої медичної допомоги в разі відсутності електричного джерела живлення.

 

5. Комунального некомерційного підприємства «Врадіївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Миколаївської області було залучено 322 900, 00 грн. коштів субвенції.

За кошти платників податків було закуплено:

- електрокардіографи дванадцятиканальні (цим приладом має бути оснащений кожен кабінет сімейного лікаря) - 2 од., вартість 65 000, 00 грн.;

- автоматичний гематологічний аналізатор - 1 од., вартість 200 970,00 грн.;

- аналізатор сечі - 1 од., вартість 23 055,00 грн.;

- аналізатор білірубіну - 1 од., вартість 30 450,00 грн.

Раніше для забезпечення пацієнтів лабораторними дослідженнями центру ПМСД необхідно було заключати договір з іншим закладом охорони здоров’я та відшкодовувати кошти за надані послуги.

Зараз центр спроможній самостійно здійснювати лабораторні дослідження, використовуючи сучасне обладнання, що значно покращує якість надання послуг населенню.

Всього придбано обладнання на суму – 319 475 грн.

Комунального некомерційного підприємства «Братська центральна районна лікарня» Братської районної ради було придбано:

  •  монітори пацієнта (2 од.),

Обсяг субвенції – 110 000 грн.

7. Комунального некомерційного підприємства «Первомайська центральна районна лікарня» Первомайської районної ради Миколаївської області (КНП «ПЕРВОМАЙСЬКА ЦРЛ»).

За кошти платників податків для лікарні було закуплено:

  • автоматичний портативний дефібрилятор (вартість 95 795,00 грн.), який використовується для надання першої допомоги при загрожуючих життю аритміях і раптовій зупинці серця. Використання дефібрилятора збільшує виживання при раптовій зупинці серця в кілька разів. Дефібриляція протягом 3-5 хвилин забезпечує рівень виживання в 40-70%;
  • паровий стерилізатор медичного обладнання, (вартість - 138 978,00 грн.) та плазмовий стерилізатор (вартість 789 146,86 грн.). Раніше заклад використовував стерилізатори 1991 та 1993 років випуску та стерилізаційну шафу 1988 р., які повністю вичерпали свій матеріальний ресурс та потребували постійного ремонту. Придбання новітнього обладнання сприятиме посиленню та пришвидшенню процесу та якості стерилізації медичного інструменту та забезпечить дбайливе ставлення до дороговартісного обладнання та інструментарію;
  • газоаналізатор крові (вартість 296 335,00 грн.). Таке лабораторне обладнання дає змогу проводити дослідження крові за багатьма важливими параметрами, зменшує ризик виникнення помилок при діагностуванні та дає змогу прискорити обстеження.

Обсяг субвенції - 1395322 грн.

Питання водовідведення є одним із пріоритетних в окрузі, тому у 2020 році мною було вжито заходів для залучення коштів субвенції соцеконому на реалізацію 4 проектів в м. Первомайськ та Арбузинському районі. Загальний обсяг субвенції склав близько 4,4 млн. грн., а саме:

1) На реконструкцію водопровідних мереж по вулиці Центральній та вулиці Миру в селі Любоіванівка Арбузинського району Миколаївської області було виділено кошти в розмірі 289570 грн.

Станом на сьогодні, виконано роботи з реконструкції водопровідних мереж на суму 158702,60 грн.

Завдяки відповідальній роботі замовника та виконавця робіт, вдалося зекономити кошти платників податків в розмірі 130867,40 грн.

Завершено тендери та проводяться роботи по об’єктах:

2) Будівництво свердловини та водопровідної мережі по вулиці Партизанської іскри в місті Первомайськ Миколаївської області.

Обсяг субвенції 1 359 078 грн.

3) Реконструкція водоводу від камери по вул. Січових Стрільців до камери по вул. Кам'яномостівська в місті Первомайськ Миколаївської області, Первомайська міська рада Миколаївської області.

Обсяг субвенції 1 212 159 грн.

4) Реконструкція ділянки напірного каналізаційного колектора НСК «ПТУ» в місті Первомайськ Миколаївської області, Первомайська міська рада Миколаївської області

Обсяг субвенції 1 499 556 грн.

На капітальний ремонт ФАПу по вулиці Трудової Слави, буд. 22 в селі Іванівка Первомайського району Миколаївської області, мною було залучено кошти субвенції соцеконому в розмірі 574,651 тис. грн.

Загальний кошторис проекту становить 1 922 195 грн., тож ремонтні роботи здійснюються на умовах співфінансування за рахунок коштів субвенції соцеконому, місцевого бюджету та субвенції з державного бюджету на компенсацію ризиків населення, що проживає в зоні спостереження.

Відновлення ФАПу є важливим проектом для селища, адже відстань до районної лікарні становить 27 км., а до найближчої амбулаторії 10 км.

Таким чином мешканці зможуть отримувати медичні послуги першої необхідності на місці.

Оскільки приміщення ФАПу до початку робіт знаходилось в аварійному стані, його відновлення потребує значних зусиль. Здійснення ремонтних робіт проводиться в 2 етапи. Наразі завершено проведення зовнішніх робіт. 

Варто зазначити, що мною здійснюється контроль за виконанням робіт по об’єктах, на які залучено кошти соцеконому. Важливо, щоб державні кошти були освоєні якісно та належним чином.

При огляді стану виконання ремонтних робіт ФАПу було встановлено неякісне здійснення ремонтних робіт, що було видно неозброєним оком. Звернув увагу підрядника на необхідність усунення недоліків та закликав голову Мигіївської ТГ не підписувати акти виконаних робіт та не сплачувати кошти до їх усунення. Після зауважень підрядник почав виправляти недоліки. Мною й надалі вживатимуться заходи із контролю за належним використанням державних коштів.

 

Оскільки медицина у наш час найбільше потребує пітримки, у 2021 році мною було залучено кошти соцеконому на наступні об’єкти:

1. Придбання пересувного цифрового рентген кабінету на базі шасі вантажного автомобіля для Комунального некомерційного підприємства «Первомайська центральна районна лікарня» Первомайської міської ради (5600,0 тис. грн.). Наразі оголошено тендер для придбання цього пересувного рентген кабінету, що дасть змогу забезпечити не одну територіальну громаду у наданні необхідної медичної послуги.

2. Придбання санітарного автомобіля для Комунального некомерційного підприємства «Врадіївська центральна районна лікарня» Врадіївської селищної ради, з додатковим обладнанням, для надання швидкої медичної допомоги (750,0 тис. грн.) Вже проведено тендер по цій закупівлі та оголошено переможця.

3. Реконструкція відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги комунального некомерційного підприємства «Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня». Ця опорна лікарня буде обслуговувати пацієнтів із всього нового Первомайського району (Арбузинка, Врадіївка, Криве Озеро). Загальна вартість реконструкції по даному об’єкту становить більше 20 млн. грн. В рамках програми Президента України «Велике будівництво» на реалізацію цього проекту із державного бюджету було виділено кошти в обсязі 8 млн. грн. Із міського бюджету – 1380 тис. грн., Первомайської районною радою виділено – 2 млн. грн. Стан роботи об’єкта виконано на 65 відсотків. Та у громади виникло проблемне питання щодо пошуку коштів для завершення реконструкції цієї лікарні. Мною було залучено 4 450,0 тис. грн. для реалізації цього надзвичайно важливого об’єкту для всього Первомайського району.

4. Придбання легкового автомобіля для обслуговування амбулаторії загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства «Арбузинський центр первинної медико-санітарної допомоги» (400,0 тис. грн.), оскільки на даний час селищна рада не має можливості самостійно здійснити придбання необхідного для сільської амбулаторії автомобіля.

5. Для Благодатненської сільської територіальної громади залучено кошти на придбання легкового автомобіля для амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Благодатне у розмірі 400,0 тис. грн., де існує необхідність у такому транспорті, для надання необхідної медичної допомоги мешканцям територіальної громади. 


Питання водопостачання та водовідведення залишається актуальним для округу. А тому у 2021 році мною було залучено кошти на об’єкти, що допоможуть попередити виникнення надзвичайної ситуації та соціальної напруженості.

1. Мешканці вулиці Партизанської іскри міста Первомайська (район Поронівка), 140 сімей, які мешкають в приватних будинках, користуються привізною водою, оскільки, водопостачання, у тому числі централізоване, повністю відсутнє.

Для здійснення централізованого водопостачання за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів пробурена артезіанська свердловина глибиною 128 метрів, встановлена водонапірна башта та підведене електропостачання і огороджена санітарна зона свердловини. Але для остаточного забезпечення водопостачанням мешканців вулиці Партизанської іскри необхідно збудувати вуличний водопровід загальною довжиною 3392 м. У зв’язку з чим, на фінансування об’єкту «Нове будівництво водопровідної мережі по вул. Партизанської іскри в місті Первомайськ Миколаївської області» було залучено кошти в розмірі 1924,164 тис. грн.

2. Окрім того, у місті Первомайськ знаходиться в передаварійному стані напірний колектор, що загрожує екології прилеглої території.

Для попередження виникнення надзвичайної ситуації та для поліпшення умов проживання населення міста, мною залучено кошти на фінансування об’єкта «Реконструкція ділянки напірного каналізаційного колектора НСК «ПТУ» - НСК «Південна» м. Первомайськ», всього кошторисною вартістю 1785,082 тис. грн.

3. Також мною залучено кошти соцеконому для здійснення капітального ремонту двох резервуарів запасу води насосної станції «Контррезервуари» по вул. Київській, 125-Б, міста Первомайськ.

Ці резервуари об’ємом по 1500 куб. м. збудовані у 1967 році і знаходяться в передаварійному стані. Днища та стіни резервуарів мають тріщини, через які втрачається підготовлена питна вода для споживачів центральної частини міста Первомайська та мікрорайону «Фрегат», всього чисельністю більше ніж 40,5 тисяч мешканців. Загальна сума залучених коштів на ці об’єкти складає 4235,64 тис. грн. 

 

За зверненнями від територіальних громад та керівників дошкільних закладів освіти, стосовно необхідності у реалізації актуального питання щодо організації дозвілля дітей, шляхом встановлення спортивно-ігрових майданчиків у ДНЗ та Первомайському міському парку, мною було залучено кошти соцеконому для:

1. Придбання та встановлення елементів дитячого ігрового майданчика за адресою: вул. Михайла Грушевського, 12, місто Первомайськ (300,0 тис. грн.).

2. Встановлення елементів дитячого ігрового майданчика для дошкільного навчального закладу ясла-садок № 5 комбінованого типу «Золота рибка», розташованого за адресою: вул. Корабельна, 21 А, м. Первомайськ (25,14 тис. грн.).

Для Врадіївської селищної територіальної громади залучено кошти соцеконому для встановлення дитячих майданчиків за такими об’єктами:

1. Придбання та встановлення елементів дитячого майданчика за адресою: вул. Торгова, 35, село Адамівка, Первомайського району (30,0 тис. грн.).

2. Придбання та встановлення елементів дитячого майданчика для Новопавлівського яслі-садка «Голубок», за адресою: вул. Центральна, 24 А, с. Новопавлівка, Первомайського району (50,0 тис. грн.).

3. Придбання та встановлення елементів дитячого майданчика для Врадіївського ДНЗ № 4 «Золотий ключик», за адресою: вул. Героїв Врадіївщини, 119, смт. Врадіївка, Первомайський район (50,0 тис. грн.).

 

ІІ Дороги.

В рамках Президентської програми «Велике будівництво» триває масштабний ремонт доріг по всій Україні. 95 % доріг перебували у зруйнованому стані і не ремонтувались 20-30 років. Питання щодо неналежного стану доріг в межах 132 виборчого округу завжди було одним із найболючіших. На сьогоднішній день маємо позитивні зміни у цьому напрямку.

1. На сьогоднішній день Службою автомобільних доріг у Миколаївській області проведено тендер на розроблення проектної документації на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-15-10 /Н-24/ на ділянці км 0+000 – км 71+730, від автодороги Н-24 через смт Арбузинка, смт. Братське до смт. Єланець, протяжністю 71 кілометра.

2. Завершено тендер та розпочато капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-75 Контрольно пропускний пункт «Тимкове» - Балта- Первомайськ – Доманівка – Олександрівка на ділянці км 89+100 – км 103+100 (відрізок дороги «Криве Озеро – Берізки»).

3. В липні 21 року завершено проведення тендеру на Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення      М-13 Кропивницький – Платонове (на м. Кишинів) на ділянках км 76+416 - км 99+484 та км 99+484 - км 119+984 (починаючи від межі Кіровоградської області до с. Садибне).

4. Завершено тендер на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-24 Благовіщенське - Миколаїв (через м. Вознесенськ), км 75+500 - км 77+500 (в межах с. Мигії)

5. Завершено тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-24 Благовіщенське – Миколаїв (через м. Вознесенськ) на ділянках км 42+476 - км 74+420 Від гранирці Кіровоградської обл. до с. Мигія) та на км 76+420 - км 110+140 (від с. Мигії до м. Южноукраїнськ)

6. Завершено тендер на розроблення проектної документації на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-15-04 Первомайськ – Новоукраїнка на ділянці км 1+328 – км 3+900 (від м. Первомайськ в бік с. Лиса гора) протяжність 2 км.

 

ІІІ Різне.

1. Тримаю на контролі питання відновлення роботи Державного підприємства «Хлібна база №76». Зараз підприємство знаходиться в критичному стані, хоча саме підприємство має великий потенціал та є одним із найбільш перспективних по зберіганню зернових в південному регіоні України. Мною проведено зустрічі із колишніми працівниками підприємства, із керівництвом Держрезерву, направлено депутатські звернення та запити до Кабінету Міністрів України (ведеться активна робота в цьому напрямку).

2. Мною вживаються заходи щодо відновлення пільги на електричну енергію для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС.

Спільно із колегами зареєстрував Постанову ВРУ «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України з вимогою на встановлення для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, пільги за спожиту електричну енергію, у розмірі 30 відсотків від рівня діючого тарифу за обсяг, спожитий до 500 кВт·год електроенергії на місяць (включно)».

3. За моєї ініціативи, 25 травня 2021 року, в приміщенні Первомайської міської ради, було проведено регіональний Форум «Децентралізація та її реалії в новосформованих громадах». На Форумі обговорили питання завершення реформи децентралізації, наступних кроків законодавчого забезпечення та наповнення місцевих бюджетів, питання відкриття ринку землі та його значення для територіальних громад тощо. Метою Форуму було обговорення в живому спілкування практичних питань реформи децентралізації між головами територіальних громади та стейкхолдерами. п

 

Робота в парламенті.

Було подано пропозицій до законопроектів – 212 (з них враховано 84)

Подано законопроектів власних та у співавторстві – 86 (з них стали чинними 18)

Голосування в раді: присутність – 98,2%

Участь у засіданні комітету – 100%

Виступи з місця - 16

Виступи з трибуни - 8

 

Кількість листів, отриманих та опрацьованих в системі електронного документообігу - 910

Загальна кількість громадян, які звернулись – 620

Проведено особистих прийомів та зустрічей – 63

Направлено депутатських звернень – 383

Направлено депутатських запитів – 22

Всього направлено листів – 733