ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА СІЧЕНЬ 2023 РОКУ

 ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА СІЧЕНЬ 2023 РОКУ

    Шановні  мешканці Первомайської міської громади!

 Перший місяць 2023 року, в період продовження воєнного стану, був продуктивним та насиченим подіями.

Обороноздатність та допомога військовим

     На території громади продовжується робота з посилення обороноздатності території та підтримки військових, для їх боєздатності та ефективного виконання завдань щодо захисту державного суверенітету та незалежності України.Наразі проводяться мобілізаційні заходи.

 Не припиняється робота по приведенню в належний стан захисних споруд, в закладах  медицини, в житловому фонді, на підприємствах, установах та по старостинських округам.

     9 січня 2023 року російський агресор завдав артилерійських ударів  по акваторії Очаківської громади. В результаті обстрілу постраждало більше 8 тисяч   будинків, що залишилися без даху, вікон та дверей.   12 січня я спільно із своїм заступником Володимиром Рябченком  прибули до міста Очакова із гуманітарним грузом від  Первомайської міської громади та допомогли нашим побратимам  необхідними будівельними матеріалами.

Двічі в січні  відвідав спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченком  на передовій один із підрозділів  нашої громади, привітав  із першою річницею створення військової частини, та із новорічними святами. Доставили військовослужбовцям  харчові продукти, побутові речі, теплий одяг, смаколики, а головне - військові отримали автомобіль, позашляховик малого класу, марки «Нива» для виконання бойових завдань. Автомобіль передано за сприяння  власників   торгової фірми PERVOSAT.

Допомога населенню та переселенцям

Виконавчий комітет Первомайської міської ради продовжує проводити активну роботу з отримання та видачі гуманітарної допомоги, з метою підтримки вимушенопереміщених осіб та мешканців Первомайської територіальної громади. Станом на січень в громаді проживає біля 7 тисяч переселенців.

Тому ведеться активна робота із волонтерами та благодійниками.

Наразі  проводиться робота з підготовки документів для отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для  внутрішньо-переміщених осіб від благодійної організації «Благодійний фонд «ЗБЕРЕЖИ УКРАЇНУ».

В січні отримано гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування від Первомайської районної військової адміністрації.

29 січня 2023 року  в Первомайську міську громаду надійшла благодійна допомога,  піца (4тис. штук) від партнерів- громадської організації «Сенсорія», німецького  Благодійному фонду     «ДайнеХільфе Україна».Гуманітарна допомога (піца заморожена) надана внутрішньопереміщеним особам, багатодітним родинам,  інших соціально незахищеним мешканцям громади,   комунальним закладам  Миколаївської області, що розташовані на територіх міської громади, КЗ «Первомайська спеціальна школа» та  КЗ      «Первомайський центр соціально-психологічної реабілітації дітей»

З 31 січня в приміщенні виконавчого комітету розпочали видачу м’яса курки для соціально-незахищених категорій, а саме для осіб з інвалідністю 1 групи та детей з інвалідністю. Видача здійснюється в розрахунку 10 кг на сім’ю.

Всього  за січень видано майже 7 тис. продуктових та гігієнічних наборів, в тому числі 1588 продуктових та гігієнічних наборів.  В січні 134 сім’ї отримали пакунки малюка для  дітей до трьох років.

Відкрили додаткові пункти видачі гуманітарної допомоги в різних частинах громади та по старостинських округах для зручності мешканців.За власної ініціативи відновив із січня 2023 року особисті(виїзні) прийоми громадян, оскільки  в сільських населених пунктах, приєднаних до міської громади накопичено багато проблем від життєвих до соціально-економічних.

18.01.2023 року провів особистий  прийом громадян  за   місцем   їх   проживання в селі Кінецьпіль. На особистий прийом громадян прийшло майже два десятка  мешканців з питання грейдерування доріг,   відновлення довоєнного графіку пасажирських перевезень,  обрізки дерев, несанкціонованого скидання сміття,  відновлення освітлення вулицЬ, будівництва дитячого майданчика і зупинки, відновлення   роботи школи та   багато інших.

Також провів особистий прийом  громадян в Підгороднянському старостинському окрузі. На особистий прийоми звернулися вдови та жінки військових, які наразі  знаходяться на передовій,  з питання забезпечення дровами для опалення будинків. Наразі проведено обстеження сімей та  складено акти обстеження, готуються ордери на  видалення дерев, з метою подальшого забезпечення потребуючих.

Соціальних захист населення.

В  громаді створені та функціонують 34 пункти Незламності на базі підприємств, установ, організацій, магазинів, автозаправочних станцій, релігійних організацій тощо.

Періодично здійснюється перевірка ряду пунктів Незламності. Всі пункти  облаштовані  необхідним, згідно алгоритму їх розгортання та функціонування, забезпечені  генераторами, до яких  є пальне та мастило, для перших 10 годин роботи. Також створено  запас пального на подальшу дозаправку  генераторів.

Проводиться постійний інструктаж відповідальних осіб щодо необхідністі  своєчасної перевірки роботи генераторів та надання допомоги всім потребуючим.

На 17 пунктах  Незламності працюють стаціонарні телефони,  по  іншим 17-вирішується питання забезпечення відповідним зв’язком.

Визначено місця для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб:

- Відділення стаціонарного догляду територіального центру, по вул. Сальвадора Альенде, 44. Станом на  1 лютого 2023 року  у відділенні перебуває 15 осіб ВПО.

Приміщення забезпечені побутовою технікою, необхідними меблями, постільною білизною.

Завершено ремонт кухні на другому поверсі та ремонті роботи з облаштування загальної кімнати  для навчання та ігор.

Розпочаті перемовини з підрядною організацією щодо встановлення альтернативного опалення (твердопаливний котел) в одноповерховому приміщенні відділення.

Відділення інтегрованих послуг, вул. Чкалова, 87. Станом на 1 лютого 2023 року у  відділенні  – перебуває 10 осіб. Приміщення забезпечені побутовою технікою, необхідними меблями, постільною білизною.

На базі відділення за сприяння ГО «Десяте квітня» було відкрито «Соціальний гардероб», де будуть надаватись послуги усім потребуючим.

Питання щодо ремонтів та стану готовності приміщень, де проживають родини  переселенців тримаю на особистому контролі та щотижня їх інспектую.

На сьогодні всі заклади соціального захисту мають  сталий температурний режим від + 22 °C - до + 24 °C та забезпечені запасом продуктів харчування.

Разом із працівниками соціального захисту та волонтерами продовжуємо роботу щодо створення додаткових місць проживання родин переселенців в нашій громаді.

Економіка

Проводиться  робота із аграріями  щодо  запуску  весняної посівної кампанії. Вивчаються пропозиції спільно з фермерськими господарствми щодо їх потреб в посівному матеріалі, сучасному обладнанні, можливості отриманні грошових компенсацій через систему ДАР та інше.         

Освіта

У січні 2023 року 12 загальноосвітніх закладів працювали в змішаному форматі, кількість учнів, охоплених очним навчанням, у середньому складала 1800 вихованців. Шість закладів освіти здійснювали освітній процес у дистанційному форматі. Загальна кількість учнів закладів  склала  7273 вихованця.У закладах дошкільної освіти в січні перебувало в середньому 306 вихованців. Усі вони були охоплені дошкільною освітою та харчуванням. Освітні заклади громади долучилися до акції «Допомога деокупованим територіям», у межах якої учнями, батьками та працівниками закладів було зібрано гуманітарної допомоги на 250 тис. грн. і відправлено в заклади Снігурівщини.

21 січня на базі початкової школи № 11 відбулося відкриття міського турніру з футзалу, організованого Первомайською ДЮСШ. 28 січня  проведено змагання на кубок міського голови з волейболу та 04 лютого  на  базі Первомайської початкової школи № 11,  відбувся турнір з футзалу  «Підтримуємо Україну   та ЗСУ спортом» серед дитячих команд.    Незважаючи на війну, ми дбаємо про те, щоб наші діти займалися спортом, навчалися та вели здоровий спосіб життя. Ми  продовжуємо створювати комфортні умови для проживання, відпочинку і захисту наших  дітей.

Питання медицини

КНП «ПЦМБЛ»

На даний час проводяться тендерні процедури по закупівлі медичного обладнання – відеоколоноскопа та дефібрилятора для КНП «ПЦМБЛ». Готується проєкт на капітальний ремонт даху консультативної поліклініки.

Розробляється проєктно-кошторисна документація на асфальтування під’їздних шляхів до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Проводиться поточний ремонт по заміні труб водопостачання та водовідведення в будівлі акушерського відділення.

Лікарня поповнилася шістьма одиницями нового обладнання на суму 329,7 тис. грн: медичним цифровим відеорекордером, апаратом штучної вентиляції легенів, двома приладами для вакуумної терапії ран, отоскопом/офтальмоскопом та ларингоскопом.

ЦРЛ

У січні місяці закуплено додаткове обладнання для забезпечення сталого проходження опалювального сезону (електродвигуни та насоси). Загальна вартість – 57,6 тис. грн. Здійснено ряд заходів із стабілізації електропостачання котельні закладу. Загальна вартість проведених робіт – 56,8 тис. грн.. Проведено монтаж блискавко захисту до системи кисне постачання. Вартість робіт склала – 158,5 тис. грн.. Розпочато процедуру введення в експлуатацію системи кисне постачання та кріоємності. Закуплено Спліт-систему середньо температурну для паталого-анатомічного відділення вартістю 93 тис. грн. В подальшому планується провести ремент та утеплення камери зберігання тіл та її до оснащення.

Розпочато розробку проєктно-кошторисної документації щодо капітального ремонту із термосонацією фасадів головного корпусу Первомайської. Вартість ПКД – 99 тис. грн.

Всі заклади медицини мають сталий температурний режим, забезпечені ліками та усім необхідним для надання медичної допомоги мешканцям громади.

Питання благоустрою

Щодня піднімаю питання благоустрою і санітарного стану території громади  та роботи комунальних служб. Посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу та роботу муніципальної варти  із питань  впорядкування прилеглої території домоволодінь, вулиць та тротуарів громади, а також  із питання безпритульних тварин, складаємо реєстри власників тварин, плануємо провести щеплення від сказу та посилити відповідальність власників домашніх тварин.

 Управлінням ЖКГ  контролюються питання вивизення твердих побутових відходів та проводиться робота із населенням. Також управління ЖКГ  перевіряє санітарний стан території громади, полігону твердих побутових відходів, кладовищ, контейнерних майданчиків.

  За січень місяць поточного року було проведено прибирання вздовж узбіч та очищення ряду вулиць міста, підземного переходу,  очищені від бруду  пішохідні тротуари мостів, впорядковані  території скверів  «Визволення»,  «Перемоги»,   «Небесної сотні», «Афганців»,«Слави». Щоденно проводиться прибирання міського парку культури та відпочинку «Дружба народів».

Проводилися роботи з навантаження та вивезення гілля вздовж берегу Південного Бугу, прибирання гілля після обрізання дерев філією Первомайського району «Миколаївобленерго».

На території Грушівського старостинського округу проведено прибирання біля адмінбудівлі  та біля будинку культури. В межах Кінецпільського старостинського округу на території села Кам’яна Балка проведено прибирання біля адмінбудівлі старостинського округу.

Активну участь у проведенні суботників, впорядкуванні доріг надає допомогу ФОП « Саакян Ромік».

Також проводимо впорядкування реклами на території міста та  проводимо роботу із недобросовісними платниками податків. За сприятливих погодних умов на території Первомайської міської територіальної громади планується продовжити встановлення майданчиків з накриттям та сміттєвими баками закритого типу. Наразі такі майданчики вже  розміщені по вулицях Одеській, Рожевій та Трудової слави.

Водопостачання та водовідведення

На розвиток систем централізованого водопостачання та водовідведення міської територіальної громади в 2023 році передбачені кошти на загальну суму   більше 24 млн. грн. За ці кошти заплановано  провести на очисних спорудах водопроводу  № 2 по вул. Січових Стрільців: поточний ремонт та улаштування покрівлі з утепленням очисних споруд водопроводу;поточний ремонт систем вентиляції, поточний ремонт освітлювачів,поточний ремонт внутрішніх та зовнішніх мереж електропостачання та  заміну вікон. Планується провести поточний ремонт  резервуару № 2 чистої води та завершення поточного ремонту резервуару № 1 чистої води.Також  буде продовжено будівництво  об’єкту: «Нове будівництво насосної станції ІІІ підйому з резервуарами запасу води по вул. Кам'яномостівській та встановлення  башти запасу води «Рожновського» для водопостачання населення села Грушівка.

На ОСВ-2  завершується ремонт резервуару питної води ємністю 1000 м3. Наразі вже є результат - після заміни іржавих труб, що здійснюють водозабір, втрати води зменшилися в рази, відповідно зменшилося споживання електричної енергії. Резервуар води забезпечить водопостачання майже 20 тисяч мешканців мікрорайонів Коротченка, Гвардійської, котеджів, вул. Одеської та інших прилеглих вулиць. Ремонтні роботи продовжуються, а пробний запуск системи проведемо в термін до 15 лютого цього року.

Дороги

Навесні будуть відновлені ремонти комунальних  доріг по місту та в старостинських округах. На ці роботи  виділено  майже 92 млн грн. на  поточний ремонт, утримання, грейдерування доріг.Планується виконати грейдерування проїжджої частини вулиць населених пунктів зі спрощеним покриттям загальною площею 17,212 тис. м2 та поточний ремонт ділянок доріг загальною площею 80,7 тис. м2 В тому числі  поточні ремонти доріг планується  провести в сільських місцевостях громади- в селах Кінецьпіль, Чаусове Друге, Кам’яна Балка, Грушівка та  в селищі  Підгородна. Наразі  в матеріальному резерві громади  створено    запас паливно-мастильних матеріалів  для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

  Свята та заходи

Протягом січня ми приділили увагу професійним та державним святам, активно використовували наші інтернет-ресурси та друковані ЗМІ.

З нагоди відзначення новорічних та різдвяних свят на площі Шевченка проведені розважальні заходи для дітей. Протягом свят діти громади  та внутрішньо переселені громадяни отримали більше 10 тис. подарунків.

20 січня напередодні Дня Соборності України провели урочистий захід та покладання квітів біля пам’ятника Тарасу Шевченку та у Сквері Небесної Сотні  до  пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

27 січня вшанували пам’ять жертв Голокосту в пам’ятних місцях масового розстрілу євреїв на території міської громади.

Проводимо рекламно-агітаційну та  інформаційну кампанію з питань проходження військової служби та рекрутингу до штурмових бригад  Національної гвардії України, Національної поліції України  та Державної прикордонної служби. Сприяємо  ЗСУ  у комплектуванні стрілецьких батальйонів мобілізаційними ресурсами. Провели нараду із керівниками закладів,  установ, підприємств усіх форм власності щодо проведення роз’яснювальної роботи з військовозобов’язаними та населенням.

Дякую усім керівникам управлінь відділів, комунальних підприємств, військовим за плідну співпрацю та порозуміння.

Перемоги і мирного неба всім нам! Слава Україні!

 

Міський голова                                                          Олег Демченко