Звіт міського голови за червень 2025 року

Завдяки Збройним силам України та Божій опіці ми маємо змогу жити, працювати та розвивати Первомайську громаду, навіть у складних умовах повномасштабного вторгнення. Попри всі виклики, нам вдалося зробити чимало, і ми не зупиняємось — крок за кроком втілюємо наші плани та ініціативи. Підсумовуючи роботу органів місцевого самоврядування за червень 2025 року, хочу зупинитись на ключових досягненнях і подіях.
Обороноздатність та допомога військовим
З перших днів повномасштабної агресії росії Первомайська міська територіальна громада стала на захист держави, об’єднавши зусилля влади, жителів, волонтерів, благодійників і партнерів у спільній боротьбі за незалежність та безпеку України. Завдяки згуртованості та щоденній праці вдалося сформувати потужний тил для підтримки наших воїнів.
Підтримка військових залишається одним із пріоритетних напрямів роботи громади. У взаємодії з підприємцями, благодійними організаціями та міжнародними партнерами постійно формується й передається допомога для фронту. Це харчові продукти, медикаменти, одяг, засоби гігієни, техніка, паливно-мастильні матеріали та спеціальні засоби — усе, що необхідне для підсилення наших захисників.
Не залишаємо без уваги і тих, хто повертається з війни, а також родини полеглих Героїв. Проводимо зустрічі, вислуховуємо потреби, намагаємося допомогти у вирішенні побутових і соціальних питань. Така підтримка — не формальність, а щирий обов’язок перед тими, хто віддав здоров’я чи життя за наше мирне майбутнє.
У межах виконання постанов Кабінету Міністрів, працівники виконавчого комітету здійснюють системну роботу щодо мобілізаційних заходів, як у частині людських ресурсів, так і транспортних. Це важлива ланка у забезпеченні обороноздатності країни.
Водночас громада приділяє увагу розвитку системи цивільного захисту. Тривають роботи з приведення у належний стан захисних споруд у комунальних, освітніх і медичних установах, а також житловому фонді. Відбувається очищення приміщень, ремонти, створюються безпечні умови для перебування дітей та дорослих відповідно до вимог ДСНС. Зокрема, нині розглядається можливість облаштування укриття біля гімназії №2 для забезпечення безпечного освітнього процесу.
У звітному періоді також продовжувалась перевірка укриттів згідно з розпорядженням ДСНС. Особливу увагу приділено наявності запасів води, медикаментів, санвузлів, кількох виходів, систем електроживлення. Найретельніше перевіряються укриття у школах та медзакладах.
Робота зі зміцнення обороноздатності громади триває повсякчас. Постійно здійснюється пошук ресурсів як грошових так і матеріальних, задля задоволення потреб наших захисників та захисниць, що стоять на варті нашого спокою.
Під особливою опікою — військові частини, де служать наші земляки. До визначних дат, таких як річниці створення частин або День Конституції України, організовуються доставлення подарунків, відзнак та необхідних речей не тільки в місця дислокації, а й безпосередньо на вогневі рубежі.
Окрему роль у забезпеченні безпеки в Первомайській громаді виконує добровольче формування громади, яке від початку вторгнення несе службу разом із правоохоронцями. Вони стежать за порядком, запобігають злочинності та мародерству, чергують на фортифікаційних спорудах і беруть участь у захисті повітряного простору — відстежують та знешкоджують ворожі дрони та інші повітряні загрози. Для ефективної роботи добровольцям надається підтримка з боку міської влади — як матеріальна, так і організаційна.
Первомайська громада тримає стрій. Ми не лише надійний тил, а й активна складова фронту. І поки наші захисники боронять країну, кожен із нас продовжує робити свій внесок у спільну справу — задля перемоги, свободи та майбутнього.
Освіта
У червні 2025 року освітнє життя Первомайської громади вирувало подіями, клопотами та системною роботою. Один із найважливіших етапів — основна сесія національного мультипредметного тесту, що проходила з 31 травня по 18 червня. Для її проведення були облаштовані тимчасові екзаменаційні центри на базі двох закладів загальної середньої освіти. Із 851 зареєстрованого учасника участь у тестуванні взяли 787 осіб — не лише цьогорічні випускники, а й ті, хто закінчив школу в попередні роки.
Особливо зворушливим і символічним став день 4 червня, коли вшановувалася пам’ять дітей, загиблих через війну, розв’язану росією. Заклади освіти громади долучилися до акції «Голоси дітей»: на деревах з’явилися янголята й дзвіночки — тихі символи голосів маленьких українців, яких уже не повернути.
Попри всі складнощі сьогодення, освітня система Первомайської громади продовжує розвиватися. Управління освіти активно працювало над використанням державних субвенцій — кошти спрямовувалися на закупівлю сучасного навчального обладнання та меблів. У кількох закладах стартували ремонтні роботи: триває оновлення харчоблоків у гімназії № 3 та ліцеї «Престиж», завершується ремонт зовнішньої тепломережі Грушівської гімназії. У гімназії № 4 проведено коригування проєктно-кошторисної документації для оновлення харчоблоку.
Водночас увага приділяється безпеці — у закладі дошкільної освіти №13 завершено монтаж громозахисту, а також триває тестування протипожежної системи. У закладах демонтували газові та теплові лічильники для повірки, яка відбудеться після тендерних процедур.
Ще один напрям — підготовка до майбутніх реконструкцій. ПП «Ліл-Буд» провело обстеження стану вуличних туалетів у гімназіях № 3, 6, 9 та ліцеї «Престиж» — йдеться про плановий демонтаж старих будівель.
Червень був не лише місяцем підсумків, а й фундаментом для майбутніх змін. Освіта громади продовжує адаптуватися до реалій воєнного часу, не втрачаючи головного — уваги до дитини, знань і безпеки.
Допомога переселенцям та пільговим категоріям населення
Червень 2025 року для управління соціального захисту населення Первомайської міської ради став ще одним місяцем послідовної, напруженої та важливої роботи на передовій турботи про людей.
Щоденно фахівці управління працювали над реалізацією державних гарантій, місцевих програм, адресної підтримки й реагуванням на актуальні виклики часу. На обліку в управлінні перебуває понад 11 тисяч мешканців громади, серед яких понад чотири тисячі — одержувачі державної соціальної допомоги та компенсацій. У червні на їхню підтримку спрямовано понад 12,4 мільйона гривень.
Особливу увагу приділяли соціальному обслуговуванню осіб з інвалідністю — таких у громаді понад п’ять тисяч. Зокрема, 76 мешканців подали заяви на забезпечення технічними засобами реабілітації, а 85 осіб отримали відповідні посвідчення. Крім того, 208 сімей пільгової категорії отримали допомогу на оплату житлово-комунальних послуг на суму майже 130 тисяч гривень.
З місцевого бюджету в межах Комплексної програми «Громада, де зручно всім» надано низку виплат: стипендії інвалідам війни, допомоги пораненим військовим, родинам загиблих, на лікування та на поховання. Загалом матеріальну допомогу в червні отримали понад 70 осіб на загальну суму 484,5 тис. гривень
Продовжувалась підтримка внутрішньо переміщених осіб: на обліку — понад п’ять тисяч ВПО. Державну допомогу на проживання в червні було призначено 1079 особам на суму понад 4 мільйони гривень. Два місця тимчасового проживання (на вул. Варварівській і пров. Волкова) поступово модернізуються, щоб забезпечити переселенцям гідні умови. Родини отримують не лише дах над головою, а й харчі, речі першої необхідності, солодощі для дітей.
Триває розвиток мережі «пунктів незламності», створених ще у 2024 році. Їх — 34, і всі повністю забезпечені всім необхідним на випадок надзвичайних ситуацій.
На базі Простору соціальної адаптації та життєстійкості активно працює Університет третього віку, а в червні відбулось урочисте вручення сертифікатів його випускникам. Водночас працівники управління беруть участь у навчаннях, інформаційних сесіях та акціях. Так, у Миколаєві вони взяли участь в адвокаційній сесії, а 16 червня разом із соціальними службами провели акцію «Не дамо домашньому насильству шанс».
Окремим осередком підтримки стала діяльність Ветеранського сервісного офісу. Тут у червні відбулося кілька важливих зустрічей — із психологами, представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини, а також стартували групи для дітей військовослужбовців і родин зниклих безвісти. Щотижня тут проводяться зустрічі взаємодопомоги та психологічної підтримки.
Серед інших ініціатив варто відзначити:
- покладання квітів до Меморіалу загиблим дітям (4 червня),
- обговорення пільгових перевезень із перевізниками (10 червня),
- зустріч із ветеранами й родинами загиблих Захисників (10 червня),
- онлайн-нараду щодо міжнародного досвіду соціального захисту людей з інвалідністю (12 червня),
- обговорення оцінки потреб у соцпослугах з експерткою ПРООН (17 червня).
Кожен день у червні був наповнений конкретними діями, спрямованими на допомогу, підтримку, адаптацію й відновлення. Працюючи в тилу, команда управління соціального захисту щоденно наближає перемогу — турботою про кожного, хто цього потребує.
Транскордонне співробітництво
Червень 2025 року для Первомайської міської територіальної громади пройшов під знаком активної міжнародної взаємодії, практичних рішень та сміливих перспектив. Усі події, які відбулися протягом місяця, ще раз підтвердили: громада не просто виконує завдання, а планомірно й відповідально будує майбутнє — разом із партнерами, із залученням зовнішніх ресурсів і з турботою про людей.
Один із ключових векторів — реалізація інфраструктурних проєктів за підтримки міжнародних організацій. 12 червня відбулася важлива зустріч із представниками Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO. У центрі уваги — будівництво нової лінії очисних споруд водопостачання ОСВ-1. Експерти не лише оглянули хід робіт, а й відзначили високий рівень організації, дотримання графіків та екологічних стандартів. Проєкт, який реалізується в Первомайську, визнано одним із наймасштабніших в Україні серед подібних ініціатив.
Не менш важливою подією став розвиток партнерства з Королівством Данія. В червні велася активна підготовка до підписання Меморандуму про співпрацю з Фондом Відбудови України. Спільно з данським фондом «GAUFonden» у мікрорайоні «Фрегат» буде встановлено 50 модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб. У громаді вже розпочато очищення території, і попереду — комплексне підключення до комунікацій та благоустрій довколишнього простору, щоб переселенці могли отримати не просто дах над головою, а повноцінні умови для життя.
Для того щоб уникнути помилок і врахувати позитивний досвід інших громад, 3 червня представники Первомайської МТГ відвідали Доманівську селищну громаду. Там вже реалізовується схожий проєкт із встановлення модульного житла. Такий обмін досвідом став цінним внеском у вдосконалення підходів до реалізації власних ініціатив.
Розширюється й співпраця з Міжнародною організацією з міграції (МОМ). 13 червня відбулося чергове засідання робочої групи, на якому обговорили нові ідеї — облаштування спортивної зони з тренажерами на пляжі «Райдуга» та розвиток туристичних маршрутів. Це не просто окремі ініціативи — це частина великого плану підтримки громади та її мешканців. Наступна зустріч щодо цього проєкту вже запланована.
Ще одним важливим кроком у напрямку зміцнення інженерної інфраструктури стала онлайн-зустріч 19 червня, присвячена будівництву насосної станції III підйому з резервуарами води. Проєкт реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у межах програми FELICITY II. Від його успішної реалізації залежить стабільне водопостачання третини мешканців громади.
Попри обсяг поточної роботи, громада не забуває і про стратегічне планування. У червні здійснювався збір інформації для оновлення та коригування Стратегії розвитку Первомайської МТГ до 2027 року. Нові реалії та партнерські можливості потребують адаптації планів, щоб усі ініціативи максимально відповідали потребам людей і потенціалу громади.
Червень був насиченим, але кожен день приніс конкретний результат. За кожним проєктом — спільна праця, довіра партнерів і впевненість у завтрашньому дні. Первомайська громада продовжує розвиватися — у діалозі і в партнерстві.
Благоустрій
Наразі пріоритетним завданням у сфері житлово-комунального господарства залишається питання підготовки до осінньо-зимового періоду, опалювального сезону, забезпечення альтернативними джерелами тепло- та електропостачання, а також облаштування захисних споруд для використання населення у разі такої необхідності. Таким чином, щоденно здійснюємо роботи з ремонту закладів бюджетної сфери, комунальної власності та підвальних приміщень. Створюємо необхідні запаси палива та посипкових матеріалів.
Дороги громади залишалися одним із ключових напрямків. Завдяки передбаченим коштам у розмірі понад 9,6 мільйонів гривень тривали роботи з ремонту, утримання та грейдерування дорожнього покриття. Зокрема, протягом червня було виконано підсипку та грейдерування вулиць Василя Стуса, Путівної, Січових Стрільців, Трудової Слави в місті, а також вулиць Перемоги, Космонавтів та Центральної в селі Кінецьпіль. Загальна площа виконаних робіт – понад 11 тисяч квадратних метрів.
Освітлення також не залишилось поза увагою. Упродовж місяця здійснювався ремонт мереж вуличного освітлення на 28 вулицях, включно з населеними пунктами Кінецьпіль та Підгородна. Було замінено 117 ламп та відремонтовано 53 світильники. Також придбано і встановлено 34 нові дорожні знаки. Усього в червні на ці потреби було спрямовано понад 300 тисяч гривень, ще майже 100 тисяч – на обслуговування світлофорних комплексів.
Не менш важливою була робота з водопостачання та водовідведення. Продовжувалося будівництво очисних споруд на вулиці Павла Поповича, а також реконструкція системи водопостачання мікрорайону «Фрегат». Паралельно розпочато розробку детального плану території на Корабельній вулиці для розміщення модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб із забезпеченням їх підведеними мережами водопостачання, водовідведення та електроенергії. Загальна сума інвестицій у розвиток водної інфраструктури з березня по червень перевищила 3 мільйони гривень.
У сфері благоустрою робота була особливо динамічною. Щоденно здійснювався вивіз побутових відходів, прибирання вулиць, зупинок, скверів та парків. Проводилися покоси трави, вивезення сміття, висаджувалися квіти. Окремо слід відзначити завезення 130 тонн піску на міський пляж «Райдуга», де проводилися також покоси і планування території. Охоплені десятки вулиць та громадських місць, серед яких – сквери «Перемоги», «Афганців», «Небесної Сотні», парк «Молодіжний», зони відпочинку біля річок Південний Буг та Синюха.
До прибирання громади залучають усіх: комунальні служби, голів ОСББ і квартальних комітетів, керівників установ, підприємців, а також управління виконавчої влади. Мешканці старостинських округів також активно долучаються до робіт з покращення благоустрою громади.
Продовжує свою роботу «Муніціпальна варта». Регулярно здійснюється контроль за попередженням виникнення стихійних сміттєзвалищ і приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій.
Особливої уваги заслуговує завершення експертизи проєкту з реконструкції меморіального комплексу у сквері Перемоги. Тут передбачено облаштування Алеї Слави на честь загиблих захисників і захисниць України – мешканців громади. Зазначу, що це дуже важливий крок у збереженні пам’яті та вшануванні героїв.
ЦНАП
У червні управління адміністративних послуг та реєстрації продовжувало реалізацію своєї ключової мети — забезпечення якісного, доступного й зручного надання адміністративних послуг мешканцям громади та суб’єктам господарювання. Робота була спрямована на спрощення процедур, прозорість процесів і впровадження цифрових інновацій.
Протягом місяця фахівцями управління було надано 2186 адміністративних послуг. За послуги, що передбачають сплату адміністративного збору, до місцевого бюджету надійшло 47 715,44 грн, зокрема:
за оформлення ID-карток та закордонних паспортів — 20 304 грн;
за державну реєстрацію речових прав, юридичних осіб і ФОПів — 16 330 грн.
З метою покращення сервісу, у Центрі надання адміністративних послуг запроваджено можливість оплати адміністративного збору онлайн через QR-код. Крім того, використовується технологія Дія.QR, яка дозволяє клієнтам швидко та зручно надати цифрову копію документів без використання паперових носіїв.
Окрема увага приділялася обслуговуванню ветеранів війни та членів родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Принцип «єдиного вікна» дав змогу забезпечити комплексний підхід до надання відповідних послуг. Загалом у червні було надано 56 таких адміністративних послуг.
Також тривала робота виїзного Мобільного ЦНАПу, що дозволяє мешканцям віддалених населених пунктів та маломобільним групам населення отримувати послуги ближче до дому. За звітний період мобільною командою було надано близько 20 послуг та консультацій.
Фахівці управління постійно підвищують свою кваліфікацію. У червні працівники пройшли навчання по роботі з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та отримали відповідні доступи. Також з 17 по 20 червня взяли участь у літній школі дієвих центрів «Від ЦНАПів до Дія. Центрів», що проходила у Києві. Захід був спрямований на поглиблення знань у сфері цифровізації, безбар’єрності, ефективної комунікації та вдосконалення практик роботи з громадянами.
Важливим елементом роботи управління залишається постійне вивчення думки громадян, яке дозволяє оцінити якість обслуговування, виявити сильні й слабкі сторони діяльності та краще відповідати очікуванням мешканців.
Медицина
Усі медичні заклади Первомайської громади працюють в штатному режимі, відповідно до планових відключень електроенергії. На постійній основі адміністрація установ проводить заходи по покращенню перебування та обслуговування пацієнтів, а також роботи своїх працівників.
За звітній період:
В КП «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
1. В амбулаторії ЗПСМ «Фрегат-2» завершено поточний ремонт коридору за адресою вул. Толбухіна 128.
2. В амбулаторії ЗПСМ «Центр-1» завершено поточний ремонт складського приміщення для зберігання контейнерів під вакцину та приміщення для розміщення медичних відходів за адресою вул. Виговського, 9.
3. Продовжуються поточний ремонт:
- коридору амбулаторії ЗПСМ «Центр-1» за адресою вул. Виговського, 9;
- складського приміщення за адресою вул. Війська Запоріжського буд, 32.
В КНП «Первомайська центральна районна лікарня» за червень 2025 року проведено такі заходи:
1. Проведено плановий технічний огляд дизельних генераторів, замінено мастило та фільтри.
2. Тривають ремонтні роботи у приміщеннях хірургічного відділень. Проводяться оздоблювальні роботи у маніпуляційній кімнаті та підготовчі роботи до укладання лінолеумного покриття у коридорі.
3. Проведено відновлювальні ремонтні роботи порогу діагностичного відділення. Залито нові бетонні сходинки, відновлено шкукатурку на зовнішніх сторонах сходів.
В КНП «Первомайській центральній міській багатопрофільній лікарні»:
- Продовжується ремонт реанімаційної зали дорослого реанімаційного
- Наявна проєктна та технічна документація з розрахунками кошторису для проведення капітального ремонту сховища №52833 лікувального комплексу №2 (вул. Федора Толбухіна, 128), очікуємо виділення коштів з обласного бюджету або міжнародних організацій.
Окрім цього, в усіх медичних закладах громади тривають роботи із благоустрою та прибирання території, здійснюються заходи по боротьбі з карантинними рослинами. А також продовжується здійснюватись комплекс запланованих заходів із підготовки до опалювального сезону 2025-2026 років та забезпечення альтернативними видами енерго-, тепло- та електро- постачання. Створюється стратегічний запас палива, паливних гранул. Проводяться налагоджувальні та ремонтні роботи в котельнях, перевіряється система опалення у відділеннях і приміщеннях мед установ Первомайської громади.
Культура. Заходи та свята
Завдяки ЗСУ, сектору оборони і силовим структурам, які стоять в обороні за мирне і спокійне сьогодення, в Первомайській громаді за звітний період було організовано низку церемоніальних та урочистих заходів.
Червень 2025 року для Первомайської громади став місяцем сонця, дитинства, творчості, спорту та важливих державних свят. Життя громади вирувало подіями, які надихали, об’єднували та додавали віри в перемогу й розвиток.
Уже з перших днів літа, 1 червня, в міському парку «Дружба народів» відбулося яскраве дитяче свято з нагоди початку літніх канікул. У рамках заходу пройшла розважальна програма, що подарувала радість найменшим мешканцям громади. Також у цей день відбулося урочисте нагородження учасників і переможців конкурсу дитячої творчості «Первомайське джерельце». Цьогоріч конкурс зібрав 464 учасники, з них 67 — з інших регіонів України, що ще раз підтверджує відкритість і креативність нашої громади.
За звітній період, щовихідних у Первомайську відбувалися традиційні літні вечори: у суботи — в парку «Дружба народів», а в неділі — на площі перед Палацом культури «Фрегат». Концертні програми, танцювальні виступи, спільні зустрічі стали символом теплої й згуртованої громади.
У мистецьких школах громади пройшли звітні концерти й урочисті збори до завершення 2024–2025 навчального року. Випускниками цього року стали 132 учні: 56 — у дитячій музичній школі, 63 — у дитячій школі мистецтв, 13 — у Кінецьпільській школі мистецтв.
Пишаємося й здобутками творчих колективів. Танцювальний колектив «Grand» Центру культури ім. Є. Зарницької (керівник Валерія Шаповал) виборов низку нагород на чемпіонатах у Білій Церкві та Одесі. Колектив «Dance Way» (керівник Анна-Марія Дратковська) гідно представив громаду на Всеукраїнському фестивалі сучасного танцю «Holiday Fest» у місті Умань, здобувши два перших і два других місця. Студія «Веселка» (керівник Лідія Карабуза) виборола І та ІІ місце на конкурсі «Art-mix», а театральні колективи Центру культури ім. Є. Зарницької здобули Гран-Прі та ІІ місце на конкурсі «Миколаївська Мельпомена».
Насиченим був і спортивний календар. У мікрорайоні Котеджі урочисто відкрили сучасний спортивний майданчик — простір активного дозвілля, який вже став місцем зустрічей для юних спортсменів і родин. У день відкриття пройшли футбольні змагання серед дітей, які додали події ще більше радості та драйву.
Окремо варто відзначити відкритий чемпіонат з веслування на байдарках і каное. Змагання, що відбулись на річці Південний Буг, стали справжнім святом спорту, сили й витривалості.
Не залишились осторонь і наші захисники. За моєї ініціативи в червні спортивні змагання серед військовослужбовців та представників силових структур громади. Усі учасники мали нагоду показати свою витримку та жагу до перемоги у перетягуванні канату, підйомі гирі, футболі та віджиманні на брусах.
Також у червні в громаді відзначили 29-ту річницю Конституції України. З цієї нагоди відбулись урочисті заходи, зустрічі з військовослужбовцями, вручення грамот, а також святковий концерт, де прозвучали патріотичні пісні, слова вдячності захисникам і захисницям України та заклики берегти свободу, яку сьогодні відстоює вся країна.
Зазначу, що попри всі труднощі воєнного часу, ми залишаємося єдиними, активними й натхненними. Наші діти, спортсмени, творчі колективи, військові та освітяни — це сила, яка творить майбутнє. І це майбутнє — тут, у громаді, яку ми щодня будуємо разом.
На завершення хочу ще раз щиро подякувати кожному з вас за самовіддану працю, яка щодня зміцнює наш надійний тил. Завдяки спільним зусиллям ми створюємо гідні умови для життя мешканців і гостей громади, підтримуємо стабільність навіть у найскладніші часи.
Висловлюю глибоку вдячність нашим захисникам, добровольчому формуванню, керівникам управлінь та відділів виконавчого комітету, працівникам комунальних підприємств — усім, хто невтомно працює, оперативно реагує на виклики і завжди готовий допомагати.
Наше головне завдання — перемогти ворога, відновити мир і залишатися єдиною громадою, яка пишається собою та своєю землею.
Молімося за Перемогу. Хай усі наші захисники повернуться додому живими і здоровими.
Слава Україні!