ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА СЕРПЕНЬ 2023 РОКУ

ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА СЕРПЕНЬ 2023 РОКУ

Звіт за серпень 2023 року

Останній місяць літа був для Первомайської громади наповнений плідною роботою. Нам вдалося зробити чимало і ми продовжуємо поступово реалізовувати всі починання та задуми. Велику увагу приділяли безпековим питанням, зокрема, спорудам  цивільного захисту населення в освітніх, комунальних та бюджетних закладах громади. Попри війну в Україні, яку розв’язала росія, в нашій громаді тривають процеси по забезпеченню нормальної життєдіяльності населення. Сьогодні, підводячи підсумки роботи органів місцевого самоврядування за серпень 2023 року, хотілося б зупинитися на наступному.

 

Обороноздатність та допомога військовим

З початку бойових дій проводяться роботи з облаштування оборонних рубежів на території нашої громади, було створено цілий ряд фортифікаційних споруд. Крім цього, продовжуємо роботи з приведення в належний стан захисних споруд, що знаходяться в приміщеннях комунальної власності, освітніх і медичних закладах нашої громади, житловому фонді. В захисних спорудах і спорудах визначеними як захисні споруди спрощеного типу, проводяться прибирання, ремонти, триває облаштування умов перебування дорослих і дітей згідно вимог Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. У кожному з них передбачена вентиляція, належне освітлення, санвузли та все необхідне для укриття населення. Так, закінченно ремонтні роботи в ПРУ на проспекті Бульвар Миру 1а, вулиці Одеська 113. Проводиться ремонт в сховищах за адресою вулиця Грушевського 38, Толстого 10 та на 40 років Перемоги 8. На офіційному сайті міської ради розміщено перелік об’єктів фонду захисних споруд. Розпочато проведення маркування укриттів міжнародними розпізнавальними знаками цивільної оборони, відповідно до міжнародного гуманітарного права. Постійно здійснюється робота щодо приведення захисних споруд у готовність і утримання їх в належному стані.

Продовжуємо підтримувати наших військових на передовій доставляючи їм благодійну допомогу. Неодноразово виїжджали на бойові рубежі, аби передати нашим захисникам найнеобхідніші речі першого вжитку, спецзасоби, продукти тривалого зберігання, м`ясні вироби, макарони, різноманітні крупи, питну воду, медикаменти, засоби гігієни, солодощі різноманітні матеріали для укріплення фортифікаційних споруд і багато чого іншого, що потрібно нашим захисникам. Також, не забуваємо про технічне оснащення. Розшукуємо можливості забезпечення наших військових автотранспортом, проводимо ремонти необхідної для бойового чергування техніки, придбали радіостанції, тепловізори, прибори нічного бачення. Проводимо необхідні дії для придбання та доставки нашим військовим катерів, моторів та багато чого іншого.

1 серпня завдяки підприємцю Бойко Володимиру Григоровичу який відгукнувся на запит  міської влади  та за власні кошти придбав човен і допоміг передати моторного катера з 4-тактним двигуном бійцям територіальної оборони з Первомайська, що проходять службу на бойових позиціях.

16-17 серпня 2023 року побували разом із командиром добровільного формування Олександром Бадерою і членом добровольчого формування Денисом Антіпою доставили на передову військовим, а саме на Донецькому і Харківському напрямку, найнеобхідніші речі першого вжитку. Продукти тривалого зберігання, питну воду, медикаменти, засоби гігієни, смаколики та багато чого іншого. Звичайно подбали і про технічне забезпечення бойових підрозділів. Захисники отримали від Первомайської міської територіальної громади необхідне оснащення для ефективного виконання бойових завдань..

 21 серпня  разом із заступником Володимиром Рябченко з нагоди відзначення 32-річниці Незалежності України передав грамоти та корисні у побуті подарунки військовим, що захищають рубежі України на бойових позиціях. Сподіваюсь, що вони полегшать для солдатів несення служби на захисті свободи, честі і гідності нашої країни.

Окрім цього, за липень-серпень  2023 року із нарахованої  мені заробітної плати, відповідно до моїх  заяв, наданих до фінансово-господарського відділу виконавчого комітету  та  згідно платіжних документів через  казначейську службу проводились відрахування коштів на загальну суму 41 тисяча гривень, на лікування важкопоранених військовослужбовців та дітям загиблих воїнів.

Також Первомайською міською радою в липні-серпні  2023 року по програмі забезпечення обороноздатності громади та надання шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, іншим військовим формуванням та підрозділам, Первомайському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки на 2023-2026 роки виділено більше 11 млн. гривень.

 

Освіта

Повертаючись до захисних споруд та їх облаштування, особливу увагу хочу звернути на укриття в навчальних закладах нашої громади. В рамках підготовки до нового навчального року, а також згідно рекомендацій МОН в освітянських закладах здійснюються роботи по облаштуванню захисних споруд. А також активно проходить підготовка до опалювального сезону.

З 21 серпня після отримання дозволу від районної військової адміністрації відновили освітню діяльність ЗДО № 11 і ЗДО № 16, у яких проведено ремонтні роботи в найпростіших укриттях. Закінчені ремонтні роботи в укритті гімназії № 5. Тривають ремонтні роботи в укриттях гімназії № 10 , Кінецьпільській і Чаусівській гімназіях, ЗОШ № 17.

Вирішується питання щодо укладення договорів про спільне використання укриттів між гімназією № 4, ліцеєм «Ерудит», ЦНТТУМ та ОСББ «40 років Перемоги, 8», ОСББ «Затишок»  та АОСББ «Затишний Дім Вікторія». Працівниками управління освіти та фахівцями ДСНС оглянуто підвальне приміщення гімназії № 6, ДЮСШ  на предмет можливості їх використання як найпростішого укриття, готуються документи для роботи міжвідомчої комісії. Вивчається  питання щодо облаштування другого виходу з укриття в ліцеї «Престиж». Працівниками закладів паралельно проводились роботи з підготовки закладу для відновлення освітнього процесу, що стане можливим після обстеження укриття міжвідомчою комісією та отримання дозволу від Первомайської районної військової адміністрації.

З 21 до 23 серпня комісією було здійснено комісійний огляд готовності закладів освіти до нового навчального року. Було відзначено підготовчу роботу закладів як задовільну.

У гімназії № 1 встановлено вентиляційну систему, проведені ремонтні роботи переходу між корпусами, закінчуються роботи зі встановлення системи протипожежного захисту. Тривають ремонтні роботи харчоблоку гімназії № 2. Встановлені вікна в ЗДО № 14. Проведені ремонтні роботи пральної кімнати ЗДО № 3,  тривають ремонтні роботи пральної кімнати ЗДО № 10.

 

У серпні управлінням освіти проведено процедуру тендерної закупівлі техніки для закладів освіти на суму 1 млн 756 тис. грн (холодильники, плити промислові, морозильні шафи, кухонні машини, м’ясорубки, пароконвектомати тощо).

Проводиться державна повірка засобів обліку природного газу в газових топкових та  державна повірка теплових лічильників у закладах з електроопаленням. Тривають роботи по підключенню 17 модульних котелень, які обслуговуватимуть 23 навчальних заклади в громаді. З підвищенням тарифу на електроенергію встановлення такого виду альтернативного опалення в освітніх закладах надасть можливість зменшити витрати з бюджету на 30-40%.

 

Допомога переселенцям та пільговим категоріям населення:

Протягом серпня 2023 року діяльність влади спрямовувалась  на реалізацію  державних соціальних гарантій та місцевих програм соціального захисту населення .

На обліку в управлінні соціального захисту населення міської ради перебуває більше 9 тисяч осіб, яким протягом серпня місяця призначено різні види державної  соціальної  допомоги згідно діючого законодавства.

 Протягом серпня 2023 року прийнято 2 заяви від власників щодо прихистку 13 внутрішньо переміщених осіб та 324 заяви про отримання компенсації за прихисток ВПО.

У серпні по можливості відвідував місця визначені для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни та проживають на території громади. Більшість із них приїхали до Первомайської громади з півдня Миколаївщини, а також території Херсонщини, рятуючись від окупації, жорстокості та обстрілів російських військових. Під час спілкування визначав потреби даної категорії населення, цікавився матеріальним забезпеченням, умовами проживання. Спільно шукали шляхи вирішення нагальних для переселенців питань.

Протягом серпня 2023 року в приміщеннях відділень інтегрованих послуг та стаціонарного догляду продовжувались поточні ремонти та проводились  заходи по підготовці до опалювального сезону. А саме:

У відділенні інтегрованих послуг по вул. Чкалова, 87 закінчено ремонт фасаду основного приміщення, коридору, облаштовано кімнату для тимчасового перебування осіб без певного місця проживання, продовжуються поточні ремонти та проводяться   заходи по підготовці до опалювального сезону.

На території відділення стаціонарного догляду по провул. Сальвадора Альенде, 44 встановлено площадку під альтанку для облаштування зони відпочинку для проживаючих у відділенні.

34 «пункти незламності» створені на базі підприємств, установ, організацій, магазинів, автозаправочних станцій, релігійних організацій забезпечені всім необхідним, згідно алгоритму їх розгортання та функціонування та готові до прийняття відвідувачів у разі порушення сталої роботи систем життєзабезпечення.

 

Благоустрій

Наразі пріоритетним завданням у сфері житлово-комунальногоь господарства залишається питання підготовки до осінньо-зимового періоду, опалювального сезону, а також облаштування захисних споруд для використання населення у разі такої необхідності. Таким чином, щоденно здійснюємо роботи з ремонту закладів бюджетної сфери, комунальної власності та підвальних приміщень. Створюємо необхідні запаси палива та посипкових матеріалів. Фактично житловий фонд та заклади бюджетної сфери готові на 92.2%. В цьому напрямку здійснювались такі роботи: ремонт систем водопостачання, ремонт мереж електропостачання, виконано ремонт покрівель, вентиляційних каналів, здійснено поточний ремонт приміщень. Створено запас паливно-мастильних матеріалів матеріального резерву для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також заготовлено 1200 тон посипкового матеріалу.

Дороги одне з питань, яке знаходиться на моєму особистому контролі. За 8 місяців 2023 року на  поточний ремонт, утримання, грейдерування доріг міської територіальної громади було виділено коштів на загальну суму 85976, 749 тис. грн., охоплено більше 77497,832 м2   дорожньої мережі.

За серпень місяць 2023 року виконано:

  • поточні ремонти дорожнього покриття по вулицях Трудової Слави; Івана Черняховського від вул. Академіка Миколи Амосова; вул. Вокзальній; вул. Миколи Гуцаленка; ділянка дороги від вул. Бузьковий Гай до провулку Миколи Кузнєцова; перехрестя провулок Благодатний – вул. Миколи Гуцаленка; та містка на перехресті провул. Михайла Бутенка – провул. Сергія Аксакова; Чарльза Дарвіна, під’їзд до ЗОШ № 8; на перехресті Вул. Олени Пчілки-вул. Миколи Плав’юка;
  • поточний ремонт дорожнього покриття сіл Кінецьпіль  по вулиці Перемоги та  Грушівка  по вулиці Центральній.
  • поточний ремонт покриття тротуару  по  вул. Трудової Слави до житлового будинку № 23а;о вул. Гвардійській від кільця по вул. Федора Достоєвського; вул. Рожева,1; покриття внутрішньо дворового проїзду по вулиці Михайла Грушевського,1; проїзду до житлового будинку по вулиці Олександра Коротченка, 31;  вздовж території Гімназії № 4 від вул. Київської.

  Продовжується поточний ремонт, улаштування покрівлі з утепленням, ремонт електрообладнання, заміна вікон, вентиляція  очисних споруд водопроводу № 2 по вул. Січових Стрільців, 46;

Передбачені видатки на виконання робіт по утриманню існуючого та відновлення освітлення вулиць міста. З метою забезпечення утримання території Первомайської міської територіальної громади в належному стані, її санітарного очищення  ТОВ      «Коммунсервіс» щоденно вивозить побутові відходи на території Первомайської міської територіальної громади.

      Щоденно проводиться прибирання міського парку культури та відпочинку «Дружба народів». Також проводяться покоси зелених зон та полив квітів на клумбах парку.

Продовжуємо проводити комплекс заходів з забезпечення чистоти і порядку на території всієї громади. Управління житлово-комунального господарства спільно з працівниками управлінь виконавчої влади та підрядними організаціями займаються прибиранням вуличної мережі міста, місць масового відпочинку, парків, скверів, тротуарів, територій зупинок громадського транспорту. Продовжується робота по встановленню нових конструкцій зупинок громадського транспорту в громаді.

Величезну увагу приділяємо забезпечення населення водопостачанням. Тому постійно проводиться нагляд за мережами водопостачання для виявлення аварій та їх вчасної ліквідації. Підтримується запас необхідних реагентів та здійснена дезінфекція резервуарів чистої води.

За період з 14.08.2023 по 18.08.2023р. проведено роботи з очищення шахтних колодязів від каміння, піску бруду. Роботи проведено в смт. Підгородна, селах Грушівка, Вербова Балка, Чаусово Друге і в місті Первомайськ.

 

Медицина:

В Первомайській ЦРЛ Комунальним некомерційним підприємством «Первомайська центральна районна лікарня» Первомайської міської ради за серпень 2023року проведено заходи та придбано таке обладнання:

  • Придбано автоматичну систему для капілярного електрофорезу, що дозволить швидко та якісно виявляти алкогольну залежність, порушення гемоглобіну та цукровий діабет.
  • Придбано ультразвукову мийну машину для швидкого, ефективного та безпечного очищення ендоскопічного обладнання та інструментів для малоінвазивної хірургії.
  • Придбано сучасне офтальмологічне обладнання: ретиноскоп та офтальмоскоп для проведення медичних оглядів військовослужбовців.

 

Тривають ремонтні роботи у приміщеннях терапевтичного та хірургічного відділень, а також із ремонту туалетних кімнат та оснащення їх для потреб маломобільних груп населення. Систематично проводяться роботи з благоустрою території (обрізка кущів та дерев, косіння трави, роботи із ремонту фасадів).

 

Тривають роботи із підготовки до опалювального сезону 2023-2024 років:

  • проведено закупівлю паливних гранул та розпочато завезення пелет на склад зберігання,
  • завершуються ремонтні та налагоджувальні роботи у котельні лікарні,
  • перевірено систему опалення у відділеннях та приміщеннях лікарні.

 

Первомайський міський центр ПМСД  завершили поточний ремонт частини покрівлі будівлі відділення реабілітації за адресою: Бульвар Миру, 53.

В 6 будівлях підприємства завершено адаптацію внутрішньої електромережі та забезпечено під’єднання пересувних генераторів для забезпечення аварійного енергоживлення.

Для організації робочих місць, належного збереження спеціальної документації та канцелярського приладдя, закуплено меблі для сімейних лікарів та відділення реабілітації.

Перед початком опалювального періоду проведено перевірку технічного стану сигналізаторів газу, димових та вентиляційних каналів наявних газових котелень.

В серпні всі структурні підрозділи Первомайської центральної міської багатопрофільної  лікарні працювали стабільно і надавали пацієнтам медичну допомогу в обсягах передбачених поточним фінансуванням та з дотриманням вимог воєнного стану.

Укладено договір з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2023 рік за 17 пакетами медичних послуг.

Проводиться капітальний ремонт даху консультативної поліклініки, роботи виконано в обсязі 65%.

Розроблена проєктно-кошторисна документація на асфальтування під’їзних шляхів до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Міською радою розглядаються питання щодо виділення коштів для поточного ремонту (асфальтування) проїзних шляхів на території лікувального комплексу №1, сходинкових маршів центрального входу лікувального комплексу №1 та консультативної поліклініки.

За власні кошти лікарні проводиться поточний ремонт на всіх лікувальних комплексах та окремих будівлях лікарні за планом підготовки до опалювального сезону. Завершується ремонт цоколя та відмостки адміністративної будівлі по вул. Трудової Слави, 13.

За розподілом Міністерства охорони здоров’я України отримано від благодійного фонду UkraineHumanitarianFund безоплатно 5 дизель-генераторів потужністю від 35 до 165 КВт. Проведені розрахунки вартості електромонтажних робіт на їх підключення. Укладено договір з підрядною організацією, подана заявка на закупівлю обладнання та матеріалів, визначено обсяги робіт. Введена в експлуатацію дизель-електростанція на суму 196 тис. грн. Підключена будівля лікувального комплексу №1 по вул. Толбухіна, 105 до автономного джерела живлення. Комплектуються розподільчі щити для підключення будівлі клінічної лабораторії та банку крові.

Заключено договір на суму 1 млн.847 тисгрн. на проведення поточного ремонту з заміною покрівлі та утеплення технічного поверху дахубудівлі лікувального комплексу №2  по вул. Ф. Толбухіна, 128, що дозволить забезпечити тепловий режим у відділеннях та усуне аварійне протікання. Роботи розпочались в липні 2023 року і виконані практично на 50%.

Завершено роботи з реконструкції приміщень акушерсько-гінекологічного стаціонару щодо влаштування приймального відділення для пацієнтів маломобільних груп.

   Хочу подякувати головним лікарям та трудовим колективам закладів охорони здоров’я Первомайської громади за сумлінне та професійне ставлення до виконання своїх обов’язків. А також надання допомоги населенню в забезпечені нормальної життєдіяльності і збережені здоров’я.

 

Транскордонне співробітництво

Ведеться активна співпраця між виконавчим комітетом Первомайської міської ради та різноманітними благодійними організаціями, в тому числі іноземними.

10 серпня  разом зі своїм заступником Володимиром Рябченко, керуючий справами Тетяною Данильченко, начальником управління економічного розвитку територіальної громади Тетяною Зарицькою провів робочу зустріч з програмним аналітиком Програми ООН з відновлення та розбудови миру .

11 серпня зустрівся з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ), з яким разом втілюємо на території громади проект по встановленню 17 модульних котелень в закладах освіти. Також  комісійно оглянули декілька вже змонтованих котелень.

30 серпня 2023 року в рамках проекту ПРООН «Платформи та інструменти взаємодії місцевої влади та мешканців громади» відбулась он-лайн-зустріч працівників профільних управлінь Первомайської міської ради з Національним експертом з доброго врядування Проекту ПРООН Наталією Кобильчак.

Культура

В серпні 2023 року проведено:

- спортивні та інформативні заходи для молоді громади з нагоди відзначення Міжнародного дня молоді та Дня молоді України. Заходи проведені в рамках соціального проекта Президента України «Активні парки» та за участі Первомайської районної організації Товариства МОО Червоного ХрестаУкраїни.

- фінал Кубка міста Первомайська з міні-футболу;

- першість міста Первомайська з міні-футболу;

- турнір з шашок з нагоди відзначення Дня Незалежності України.

Заходи з нагоди відзначення Дня Прапора України та Дня Незалежності України проведені лаконічно, з урахуванням заходів безпеки всіх учасників та присутніх. Проведено урочисте підняття прапору, покладання квітів до Пам’ятного знаку Небесній Сотні, Дошки пошани «Героям Слава», до погруддя Тараса Григоровича Шевченка та урочистий захід.

Напередодні Дня Прапору, Дня Незалежності України та з метою підготовки до нового навчального року заклади культури провели упорядкування територій біля своїх закладів. Встановлені два флагштоки: біля фасаду Центра культури ім. Є.Зарницької та на площі перед Палацом культури «Фрегат», на яких майорітиме Державний Прапор.

2-5 серпня 2023 року в Абу-Дабі проходив чемпіонат світу зі змішаних єдиноборств ММА серед дітей, юнаків та юніорів, де наша спортсменка Лукацька Олександра завоювала бронзову медаль (тренер збірної України – Сергій Куций).

 

Свята та заходи

Як я вже зазначав, в серпні  2023 року проведено ряд заходів державного, культурного та спортивного спрямування.

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора України у Первомайську на центральному стадіоні  відбулося урочисте Віче та підняття Державного Прапора також покладання квітів у Сквері Небесної Сотні, біля Дошки пам’яті загиблих Героїв  

24 серпня Первомайська громада долучилась до святкування Дня  Незалежності України Відбулось урочисте покладання квітів у Сквері Небесної Сотні, біля Дошки пам’яті загиблих Героїв і пам’ятника-погруддя Тарасу Шевченку. Після чого, під час святкового концерту за сумлінну працю, високий професіоналізм, якісне виконання своїх обов’язків, мужність, героїзм і силу духу, проявлені у буремні роки війни, вагомий особистий внесок у зміцнення української державності, активну громадську позицію Почесними грамотами виконавчого комітету міської ради та цінними подарунками було нагороджено військових, спортсменів Первомайської  громади.

29 серпня в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, у Первомайську відбулось покладання квітів у Сквері Небесної Сотні, а також біля Дошки пам’яті загиблих Героїв. Також усі присутні долучились до спільної молитви за загиблими воїнами.

 

Хочу подякувати вам усім за самовіддану працю, що дає змогу забезпечувати надійний тил нашим військовим та створювати комфортні умови для проживання в Первомайській громаді. Висловлюю подяку військовим, добровольчому формуванню, керівникам управлінь та відділів виконавчого комітету, працівникам комунальних підприємств за невтомну роботу і готовність завжди приходити на допомогу у вирішенні нагальних проблем мешканців громади. Цим самим щодня ми наближаємо день перемоги України!  Перемоги і мирного неба всім нам! Слава Україні!

 

 

     Міський голова                                                               Олег ДЕМЧЕНКО