Засідання робочої групи по підбиттю підсумків та визначенню переможців конкурсу «Життя без сміття»

Засідання робочої групи по підбиттю підсумків та визначенню переможців конкурсу «Життя без сміття»

21 серпня 2019 року відбулось засідання робочої групи по підбиттю підсумків та визначенню переможців конкурсу «Життя без сміття» м. Первомайськ (пілотний проект). Координатор проекту Олена Сабліна розповіла членам робочої групи про перебіг конкурсу, ініціатором та організатором якого виступила громадська організація «Агентство економічного розвитку».

Так під час конкурсу протягом 2018-2019 навчального року, з метою формування культури поводження з твердими побутовими відходами, популяризації системи роздільного збору сміття, а також розвитку лідерських навичок серед учнівської молоді восьми шкіл міста був організований змагальний процес по збору вторинних ресурсів (макулатура, пластик і елементи живлення). Кожна школа-учасниця отримала від ГО «Агентство економічного розвитку» фінансову допомогу у розмірі 1000 грн. на облаштування пунктів збору вторинної сировини на своїх територіях; пункт збору пластику (помаранчева сітка у вигляді пляшки) та тубус-контейнер для збору батарейок.

За результатами конкурсу первомайським школярам вдалося зібрати понад 20 т паперу, більше 3,5 т пластику та 557 кг батарейок. В загальній сумі діти заробити 38318 грн.

Беззаперечними переможцями конкурсу «Життя без сміття» стали учні ЗОШ №4, які зібрали понад 10т вторинних ресурсів і заробили на реалізацію шкільного молодіжного проекту 16217грн. 2 місце посіла ЗОШ №5, учні якої зібрали понад 5,5т вторинних ресурсів на суму 8261грн. 3 місце у школярів ЗОШ №15, які зібрали вторинних ресурсів понад 3т на суму 5596грн. Ці три школи матимуть дофінансування до своїх зароблених коштів від організатора конкурсу ГО «Агентство економічного розвитку» в розмірі: 1 місце – 5000 грн., 2 місце – 3000 грн., 3 місце – 2000 грн.

Інші школи-учасниці отримають свої зароблені кошти у розмірі: ЗОШ №9 – 2271 грн.; ЗОШ №17 – 1722 грн.; ЗОШ №11 – 1900 грн.; ЗОШ №3 – 830 грн. (школа приєдналась до конкурсу лише в квітні поточного року); ЗОШ №6 – 1477 грн.; ЗОШ №1 – 39 грн.

За умовами конкурсу за рахунок зароблених коштів учні реалізовуватимуть в своїх школах молодіжні проекти, які матимуть довгостроковий ефект, задовольнятимуть потреби більшості учнів закладу, а також до їхнього обговорення залучатиметься широке коло школярів.

Проведення конкурсу «Життя без сміття» в нашому місті є потребою сьогодення. А його результати яскраво свідчать про відповідальне ставлення наших дітей до навколишнього середовища та готовність до безпосередньої участі в порятунку планети від екологічної катастрофи.

За словами Олени Сабліної громадська організація «Агентство економічного розвитку» планує продовжити практику проведення конкурсу в місті, в зв’язку з чим запрошує до співпраці всі школи Первомайська.

Сподіваємось, що залучення молоді до подібних заходів зробить наш Первомайськ чистішим, а молодь та громаду міста екологічно свідомішою.