За минулий рік контррозвідка СБУ запобігла нелегальному вивезенню з України військової продукції на майже 800 млн грн

За минулий рік контррозвідка СБУ запобігла нелегальному вивезенню з України військової продукції на майже 800 млн грн

Контррозвідка СБУ проводить системну роботу щодо запобігання незаконному вивезенню з України товарів, що підлягають державному експортному контролю. За минулий рік, викрито десятки спроб нелегального переправлення за кордон вітчизняної військової продукції і товарів подвійного призначення.

В ході реалізації комплексних заходів, українські контррозвідники запобігли більше 60 порушенням порядку здійснення міжнародних товарних передач оборонного значення, на загальну суму майже 800 млн грн.

За матеріалами СБУ, суд покарав 36 організаторів відповідних злочинних схем, які становлять загрозу державній безпеці нашої країни.

На Миколаївщині:

контррозвідка СБУ запобігла незаконному вивезенню за кордон технологічного обладнання для військових кораблів. Учасники схеми планували переправити товари подвійного призначення іноземним замовникам, під виглядом цивільної продукції.

Для реалізації злочинної схеми, вносили недостовірні дані до товарно-супровідної документації.

Крім того, під час слідчо-оперативних дій, викрито оборудку щодо закупівлі військових комплектуючих у межах державного оборонного замовлення, на суму понад 140 млн грн.

За викритими фактами протиправної діяльності, тривають розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення до відповідальності винних осіб.