З початку російсько-української війни в Первомайській громаді сформувався досить потужний волонтерський рух

З початку російсько-української війни в Первомайській громаді сформувався досить потужний волонтерський рух

З початку російсько-української війни в Первомайській громаді сформувався досить потужний волонтерський рух. А з 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, то цей рух лише посилився. Таким чином, від перших днів війни у Первомайську діє Благодійний фонд і Громадська організація «Південна Гарда». Вони займаються технічним забезпеченням наших бійців на фронті. Тобто, придбанням, підготовкою, ремонтом, переобладнанням автомобілів різної конфігурації під потреби військових.
Таким чином, спільними зусиллями членів організації, благодійників, підприємців, партнерів та просто мешканців громади вдалося передати військовим підрозділам, які дислокуються на лінії фронту більше пів сотні автомобілів. Серед них і швидкі допомоги, і пікапи, і УАЗи, і Ниви-багі та ні. Автомобілі саме такого типу надзвичайно потрібні, адже під час відпрацювання певних тактичних дій виникає необхідність встановлення додаткового озброєння. І саме така техніка надає можливість розмістити не тільки особовий склад, а й встановити кулемет та багато іншого.
Міський голова Олег Демченко спільно з заступником Володимиром Рябченко завітав до «Південної Гарди», аби більш детально ознайомитись з діяльністю волонтерів, обговорити шляхи співробітництва та дізнатись про нагальні потреби. Також спілкувались про реалізацію спільних проектів. Наразі, вони знаходяться на фінальній стадії і невдовзі результати цієї співпраці будуть допомагати українським бійцям ефективніше виконувати бойові завдання на фронті.
Очільнику Первомайської громади показали, як проводиться перевтілення простого автомобіля «Нива» в цілу бойову одиницю – «Ниву-багі», зі змонтованою станиною під кулемет Браунінг. Станина оснащена далекобійним прожектором, мультимедійним екраном і тепловізором. Олегу Демченку показали як саме працює електроніка, а також військові мали нагоду «приміряти» змонтовану станину до зброї.
Окрім цього, представники «Південної Гарди» розповіли гостям про спостережні комплекси "Коршун", про павербанки, про антидронові комплекси РЕБ, і про ремонт автомобілів для ЗСУ. Найбільше сил і фінансів йде саме на забезпечення наших воїнів технічними засобами для боротьби з «Шахедами».
 В команді громадської організації – рідні військових, небайдужі місцеві мешканці, переселенці та навіть інваліди. Щодня кожен працює та докладає максимум зусиль задля втілення спільної мети – Перемоги України у війні з росією.
Зараз нашим хлопцям на фронті дуже потрібна така допомога і підтримка з боку цивільного населення. Адже, на жаль, кількість волонтерської допомоги зменшилась. Тому дуже важливо, щоб влада Первомайська разом із волонтерськими громадськими організаціями та благодійними фондами продовжувала надавати всебічну підтримку ЗСУ, адже люди знають — перемога кується як на передовій, так і в тилу.