З 18 по 23 жовтня 2023 року проходять засідання п`яти постійних профільних комісій, участь у яких беруть депутати, що входять до їх складу.

З 18 по 23 жовтня 2023 року проходять засідання п`яти постійних профільних комісій, участь у яких беруть депутати, що входять до їх складу.

Напередодні засідання чергової сесії Первомайської міської ради, яке відбудеться 26 жовтня 2023 року, активно працюють постійні профільні комісії. З 18 по 23 жовтня 2023 року проходять засідання п`яти постійних профільних комісій, участь у яких беруть депутати, що входять до їх складу.

Так, 19 жовтня 2023 року об 11.00 годині відбулось засідання постійної комісії з питань етики, регламенту, законності, запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів, міжнародного співробітництва, взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування, інформаційної і регуляторної політики та розвитку територій громади, яку очолив заступник голови комісії Микола Юрченко. А об 13.00 годині було організовано засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, надрокористування, екології, охорони навколишнього середовища, взаємодії з органами самоорганізації населення, енергозбереження та благоустрою під головуванням Сергія Музики.

Участь у засіданнях постійних комісій взяв міський голова Олег Демченко, який спільно з присутніми вивчав представлені проекти порядку денного чергової сесії, надавав уточнення та пояснював інформацію, що викладена в деяких рішеннях.

В рамках підготовки до чергового пленарного засідання сесії міської ради VIII скликання членами профільних комісій було розглянуто п’ять десятків питань, що стосуються соціально-економічної сфери життєдіяльності громади, земельні питання та питання комунальної власності. По кожному рішенню члени комісій заслуховували доповідачів та спеціалістів.

Так, під час розгляду питання про вступ до Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» присутнім пояснили, якщо питання отримає підтримку більшості депутатів, то Первомайській громаді буде надано посильну допомогу та підтримку з боку Асоціації. Також депутати проголосували одноголосно і за включення до порядку денного сесії питання «Про безоплатну передачу з балансу управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради нерухомого майна на баланс комунального підприємства «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Мова йдеться про будинок культури, що знаходиться в мікрорайоні «Цукрового заводу». За допомогою приміщення БК планують збільшити потужності реабілітаційного центру та розширити спектр надавання послуг населенню.

В ході засідань від членів комісії «З питань житлово-комунального господарства, транспорту, надрокористування, екології, охорони навколишнього середовища, взаємодії з органами самоорганізації населення, енергозбереження та благоустрою» поступила пропозиція, щодо можливості зобов’язання депутатів аргументувати свою відмову від голосування за те чи інше питання. Адже багато проектів отримують підтримку на комісіях, а от під час засідання сесії депутати докорінно змінюють свої рішення і голосують проти. Було вирішено взяти до уваги пропозицію та вивчити її більш детально.

Після обговорення проектів рішень включених до порядку денного чергової сесії, усі зауваження і доповнення, які були внесені членами комісій повторно розглянуть на Погоджувальній раді. Потім, депутатський корпус на черговому засіданні сесії винесе відповідні рішення по запропонованих проектах.