В Первомайській громаді продовжують роботи по облаштуванню споруд цивільного захисту в освітніх закладах.

 В Первомайській громаді продовжують роботи по облаштуванню споруд цивільного захисту в освітніх закладах.

В Первомайській громаді продовжують роботи по облаштуванню споруд цивільного захисту в освітніх закладах. Це дасть можливість розпочати навчальний процес в звичному режимі відповідно до рекомендацій МОН. Саме тому, 29 серпня 2023 року очільник громади Олег Демченко спільно з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенко проінспектували хід виконання ремонтних робіт в найпростішому укриті гімназії №10. В гімназії на завершальному етапі знаходиться облаштування додаткового виходу з укриття, встановлення необхідних мереж, вирівнювання стін та підлоги.

Окрім цього, ремонтники облаштували територію навколо входу до сховища та сам вхід, враховуючи штукатурні та малярні роботи.  У нинішній час пріоритетним завданням залишається створення безпечних умов навчального процесу для всіх його учасників.

Олег Михайлович поспілкувався з підрядниками, дізнався про подальший хід ремонту, етапи його проведення та орієнтовний час завершення всіх запланованих робіт. Також міського голову турбувало питання опалення приміщення, адже з приходом холодів, діти і педагоги, що знаходитимуться в сховищі повинні перебувати там в комфортних та безпечних умовах. Саме тому в приміщеннях повинна бути передбачена вентиляція, електропостачання, створення місць для справляння природніх потреб та все необхідне для тимчасового перебування, навчання та виховання дітей.

Також цього дня, Олег Михайлович перевірив проведення ремонтних робіт в укритті по вулиці Толстого у Первомайську. В умовах ведення бойових дій на території України, наявність та утримання цих об’єктів у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки місцевих жителів у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Тому при перевірці, перш за все, міський голова звертав увагу на те, чи облаштовуються у сховищах елементарні умови для тимчасового перебування людей: наявність електроенергії, водопостачання, санвузол, місця для сидіння, щоб зачинялись двері, а також наявність декількох виходів.

Наразі в сховищі по вулиці Толстого тривають ремонтні роботи, прокладаються комунікації, вирівнюються стеля, підлога, стіни, замінюються двері та облаштовується вентиляція. Висновки згідно вимог Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, щодо експлуатації приміщення будуть надані, коли роботи будуть завершені.

Міський голова тримає це питання на постійному контролі. Щотижня відбуваються наради, де балансоутримувачі захисних споруд звітують про пророблену роботу, плануються подальші дії з облаштування та проведення необхідних комунікацій, а також визначаються нагальні питання, що потребують оперативного вирішення з боку місцевих комунальних служб, аби захисна споруда була не лише безпечною, а й комфортною для тимчасового перебування людей.

Робота по перевірці захисних споруд продовжується і надалі. До слова, у кожному будинку повинна бути відповідальна людина, яка під час оповіщення сигналу «Повітряна тривога» зможе відкрити приміщення для укриття населення. Про це можна дізнатись з інформаційних табличок, що встановлені на вході до кожного сховища. Це важливо, щоб будь-хто із громадян, хто перебуватиме близько до захисної споруди, також мав змогу перейти у безпечне місце.