В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах

В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах

В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах та приміщеннях поблизу них. Адже там де при будівництві не було враховано створення укриття, міська влада розглядає можливість використання підвальних приміщень будівель, що знаходяться в пішій доступності. Це дає змогу розпочати очне навчання майже в усіх освітніх і виховних закладах Первомайської громади, згідно рекомендацій наданих МОН. 
Так, 1 лютого 2024 року, міський голова Олег Демченко, спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко та начальником відділу надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенко, перевірили проведення ремонтних робіт в найпростіших укриттях АОСББ «Затишний Дім Вікторія» та ЗДО №9 «Краплинка».
Для початку оглянули проведення ремонту в підвальному приміщенні багатоквартирного будинку по вулиці Коротченко, який розташовано неподалік ліцею «Ерудит». Нагадаємо, що попередньо була проведена зустріч із головою та мешканцями АОСББ «Затишний Дім Вікторія», де обговорювали питання можливості використання підвалу багатоквартирного будинку здобувачами освіти навчального закладу. Адже завдання міської влади – це створити безпечні та комфортні умови для здійснення освітнього процесу в очному форматі. Під час зустрічі, мешканці майже одноголосно виказали підтримку у створенні безпечного середовища в підвальному приміщенні будинку.
Наразі, ремонтними бригадами підрядної фірми зроблено чимало: вмонтовані електромережі, системи водопроводу та каналізації, встановлено санвузли, тощо. Втім, через недобросовісних мешканців, які забивають каналізаційну систему всіляким мотлохом, створюються перешкоди для проведення ремонтних робіт: підвал заливає нечистотами. У зв’язку із цим, будуть проведені перемовини із головою даного АОСББ, аби уникнути повторних таких ситуацій та унеможливити їх виникнення в майбутньому. Адже створеним захисним простором користуватимуться не лише жителі багатоповерхівки, а й учні та педагоги ліцею «Ерудит», що знаходиться неподалік. Окрім цього, міський голова в черговий раз наголосив на термінах закінчення ремонтних робіт в даному укритті. Ліцей «Ерудит» є одним із найбільших освітніх закладів міста, проте не може поки що розпочати своє функціонування офлайн саме через відсутність захисної споруди.
Після цього, очільник Первомайської громади завітав до ЗДО №9 «Краплинка», та особисто пересвідчився, що облаштування найпростішого укриття у виховному закладі знаходиться на заключному етапі. Там уже проведено ремонтні роботи відповідно до норм ДСНС України. Проте є й ряд недоліків, на які Олег Михайлович звернув особливу увагу. Один із них стосується облаштування прилеглої території до освітнього закладу, задля ліквідації підтоплення стін і фундаменту та затоплення приміщення, що використовуватиметься, як укриття. Міський голова наголосив, що озвучені нюанси мають виконатись підрядною фірмою у найшвидші терміни, аби малеча та вихователі садочку розпочали виховний процес та використовували даний сховок у випадку оголошення «повітряної тривоги». 
Очільник Первомайської громади тримає питання створення безпечних місць перебування дорослих та дітей на постійному контролі. Систематично проводяться наради, здійснюється перевірка і пошук підвальних приміщень задля нарощування банку захисних споруд громади. Окрім цього, визначаються нагальні питання, що потребують оперативного вирішення з боку місцевих комунальних служб, аби захисна споруда була безпечною і комфортною для тимчасового перебування людей.