В міській раді розглянули питання насильства, його різновидів, протидії та профілактики

В міській раді розглянули питання насильства, його різновидів, протидії та профілактики

Насильство – одна із найбільших проблем сьогодення. Досі сотні людей мовчать про вчинення над ними насильницьких протиправних дій, тисячі потерпають від побиття та мільйони дітей страждають від жорстоких дій дорослих і соціуму. Звичайно, не обходиться без психологічного та економічного тиску одне до одного. Люди переживають подібне щоденно.

У зв’язку із цим, 16 квітня 2024 року, в приміщенні міської ради, фахівці міжнародної гуманітарної організації Family Health International 360 (FHI 360) провели інформаційно-просвітницьку зустріч у вигляді тренінгу, із суб’єктами, що здійснюють заходи по запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Первомайській громаді.

Зазначимо, що «FHI 360» — це міжнародна організація, що мобілізує дослідження, ресурси й партнерські зв’язки, а також працює над покращенням здоров’я і благополуччя людей у всьому світі.

До інформаційної сесії долучилися заступник міського голови Володимир Рябченко, начальник управління соціального захисту населення Ольга Поліщук, а також фахівці центру соціальних служб, територіального центру соціального обслуговування, мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, управління «Служба у справах дітей», управління освіти та правоохоронні органи.

Під час зустрічі фахівчиня з питань сімейної політики та гендерної рівності Зоя Дмитрієва розповідала про основні питання гендерно-зумовленого та сексуального насильства, протидії і боротьбі з його наслідками.

Вона зупинилася саме на таких аспектах:

- Види насильства: фізичне, психологічне, сексуальне, економічне;

- Як реагувати на насильство: допомога жертві, зупинення насильника, самозахист;

- Профілактичні заходи, планування дій у разі небезпеки;

- Правове законодавство України щодо насильства: які закони захищають жертв насильства і які права мають жертви насильства.

- Куди звертатися за допомогою: контактні дані організацій, установ, які надають допомогу жертвам насильства, а також телефон урядової «гарячої лінії».

Окрім цього, Зоя Валеріївна відзначила, що Первомайська територіальна громада одна із перших у Миколаївській області, створила центри, де можуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу як місцеві жителі, так і внутрішньо переміщені особи, що змушені були покинути рідні домівки через російське вторгнення та активні бойові дії. Вона також зазначила, що наша громада є однією із трьох на Миколаївщині, де відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу. Цей простір є інклюзивним, та створений для надання кваліфікованої, конфіденційної та безкоштовної допомоги жінкам, що постраждали від гендерно-обумовленого та сексуального насильства.

По закінченню тренінгу всі учасники отримали сертифікати і роздруківки з корисною інформацією, про заходи протидії насильству серед населення.