Управління житлово-комунального господарства інформує

Управління житлово-комунального господарства інформує

Управління житлово-комунального господарства
Однією з важливих сфер діяльності громади є поводження з побутовими відходами.
Останнім часом все частіше постають питання: «А чому переповнені контейнерні майданчики? Чому в приватному секторі не забрали сміття? Чому лишили будівельне сміття?». Тому для чіткого розуміння надаємо роз’яснення:
- на усіх контейнерних майданчиках встановлена більша за потребу кількість контейнерів відповідно до норми утворення побутових 1,4 м3 на рік, кількості споживачів з якими укладено договори та періодичності вивозу (тому питання швидкої наповнюваності контейнерів залежить від «свідомого» ставлення мешканців інших районів міста);
- у приватному секторі відповідно до норми утворення побутових відходів 1,5 м3 на рік, періодичності вивозу один раз на тиждень забирається 2 відра при сплаті за одну людину. Тобто кількість сміття напряму залежить від кількості людей включених до договору, якщо у вас в будинку мешкає три особи, а сплачуєте за одну у Вас ніяк не заберуть більше ніж 2 відра і навпаки при укладені договору на 3 особи Ви маєте право виставляти 6 відер на тиждень;
- автомобілі задіяні у зборі побутових відходів обладнані спеціальними автоматичними маніпуляторами, що не дозволяє завантажувати великогабаритне, будівельне сміття та гілля;
- вивіз великогабаритного, будівельного сміття та гілля не включено до тарифу з послуг із поводження з побутовими відходами (тому суб’єкти господарювання повинні самостійно подбати про правильне поводження з ним розмістивши на полігоні твердих побутових відходів, попередньо уклавши договір з КП «Комунсервіс» на захоронення).
Лише 73% мешканців міста мають договори на поводження з побутовими відходами (дана цифра буде ще меншою, якщо врахувати тимчасово переміщених осіб, які також є суб’єктами утворення побутових відходів) і лише 65% споживачів, що уклали такі договори вчасно сплачують послуги. Напевно, у решти мешканців сміття не утворюється, або куди ж вони його дівають? А як результат переповнені контейнерні майданчики та несанкціоновані сміттєзвалища. Як має існувати підприємство, сплачувати заробітну плату, заправляти автотранспортну техніку та ремонтувати її  коли 35% мешканців не вважають за потрібне сплачувати за надані їм послуги?
Рішенням виконавчого комітету від 28.07.2022 року № 245 «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Первомайської міської територіальної громади»  визнано ТОВ «КОММУНСЕРВІС». Просимо усіх хто досі не звернувся звернутися до підприємства для переукладення договору, переглянути чи відповідає вказана кількість споживачів фактично проживаючій та дотримуватись платіжної дисципліни.
Сподіваємось на свідомість мешканців та закликаємо не тільки самим переглянути правила поводження з побутовими відходами, а й донести до інших, адже забруднюється наше місто. А наше місто – наш спільний дім і яким він буде залежить від кожного з нас.