У селі Чистопілля, Вільшанського району Кіровоградської області відбулося урочисте відкриття пам’ятника на честь військового льотчика А.Артамонова

У селі Чистопілля, Вільшанського району Кіровоградської області відбулося урочисте відкриття пам’ятника на честь військового льотчика А.Артамонова , який загинув тут 30 липня 1941 року, здійснивши перший військовий таран, за що був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Літак А.Артамонова входив до військового з’єднання, яке у перші дні війни захищало військові об’єкти та залізничі мости міста Первомайська, тому весною поточного року сесією Первомайської міської ради було прийнято рішення про дольову участь у будівництві пам’ятника військовому льотчику в честь 65 – річчя з дня здійснення ним подвигу.

Місце для встановлення пам’ятника вибрано напрочуд гарне -упорядкована і прибрана лісова галявина у лісі поблизу села, що знаходиться на пагорбі. Пам’ятник нагадує формою крило літака, на якому поміщено фотокартку відважного воїна та надпис з його прізвищем та датою смерті. До пам.ятника споруджено східці та поручні, а поряд із пам’ятником встановлено лавки та стіл.

На відкритті пам’ятника від мешканців міста були присутні: заступник міського голови – начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Ольга Колесніченко; голова ради ветеранів війни та праці Іван Діхтяренко, ветерани війни, журналісти. Разом із мешканцями села – понад 100 осіб.

Перед присутніми виступили:

- голова Вільшанської районної ради;

- міський голова міста Первомайська попереднього скликання Петро Пшенишнюк;

- ветерани, очевидці загибелі льотчика та інші.

Опісля урочистої частини тут же на лісовій галявині відбувся чудовий концерт учасників сільської художньої самодіяльності.