Попередження злочинності серед неповнолітніх

Попередження злочинності серед неповнолітніх

З метою попередження злочинності серед неповнолітніх 11.02.2020 року в приміщенні Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5. за участі старшого інспектора Первомайського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Гашенка Андрія Володимировича, головного спеціаліста сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей управління у справах дітей Первомайської міської ради Костенко Валерія Валерійовича, дільничних інспекторів Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області майора поліції Полякова Альберта Володимировича та лейтенанта поліції Якимлюка Владислава Максимовича, директора Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Степанової Любові Миколаївни, соціального педагога закладу ЗОШ І-ІІІ ступенів Перкової Тетяни Петрівни, вчителів, класних керівників та учнів 8-9 класів, під час зустрічі основна увага приділялася питанню кримінальної відповідальності неповнолітніх перед законом.

Старший інспектор Первомайського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Гашенко Андрій Володимирович розповів про розвиток системи Пробації в Європейських країнах, та в Україні. Ознайомив з поняттями «пробація», «види пробації», «принципи пробації» «клієнт пробації», «оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення», «ювенальна пробація», «волонтер пробації». Наголосив учням про вік притягнення до відповідальності, основні види правопорушень, які скоюють неповнолітні та види покарань, наголошуючи на тому, що перед тим як вчинити будь-яке протизаконне діяння, необхідно добре подумати про наслідки. Особлива увага інспектором була зосереджена на питанні правових наслідків, які чекають на них у разі скоєння злочинів або адміністративних правопорушень.

У формі бесіди учні дізналися про те, до кого застосовується пробація, які її переваги для особи, яка вчинила правопорушення, для суспільства та держави, а також отримали інформацію про такі види пробації як досудова, наглядова та пенітенціарна.

Профілактична робота дає можливість убезпечити суспільство та попередити вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли, сформувати у дітей вміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. Хочеться сподіватися, що підлітки не будуть вдаватись до ризикованої поведінки і завжди дотримуватимуться законності та правопорядку.