До Первомайська в черговий раз завітали представники Stichting Nederlandse Publieke Omroep

До Первомайська в черговий раз завітали представники Stichting Nederlandse Publieke Omroep

До Первомайська в черговий раз завітали представники Stichting Nederlandse Publieke Omroep (NPO «Голландський громадський мовник») та українська фіксерка Олена Макаренко. 
Нагадаємо, що суспільний мовник Нідерландів з лютого 2024 року розпочав зйомки фільму про Україну. Це буде документальна історія-дослідження про події, які призвели до російсько-української війни: від давніх історичних подій до сучасності. 
Журналісти зацікавились і нашим Первомайськом, особливо процесом роззброєння 1996 року в рамках Будапештського меморандуму, історією нашого краю та історіями людей.
  Так, 7 лютого 2024 року іноземних журналістів під час зйомок у Первомайську супроводжували представники міської ради та військові. Іноземці зацікавились меморіалами, які були створені в пам’ять про загиблих Героїв, що віддали життя за Україну, її суверенність та незалежність. Не меншу цікавість, вони виявили під час зйомок на центральній площі міста, яка зустріла їх простором і голубами. Захват викликав у гостей і ЦКіД імені Є. Зарницької, своєю оригінальною архітектурою і багатофункціональністю. 
Не оминули увагою одну із «перлин» нашого міста – це оновлений центральний парк. Прогулюючись алеями та попиваючи запашну каву, іноземці виказали захоплення краєвидами та охайністю зони відпочинку містян.
Також, іноземні журналісти були присутнім на концерті військового оркестру 40-ї окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта “Art military band”. Захід відбувся в одній із шкіл Первомайська в рамках музично-патріотичного проекту "Від колиски до звитяги", метою якого є героїзація подвигів українських воїнів. 
Журналісти мали змогу поспілкуватись із начальником оркестру - військовим диригентом майором Володимиром Кісюком. Вони розмовляли про армійські будні, творчу діяльність, а також про патріотичне виховання молоді за допомогою музики.
Зазначимо, що під час оголошення сигналу «повітряна тривога» усі присутні переходили до укриття. 
  Але все ж, навіть, не дивлячись ні на що, малеча була задоволена концертом, дехто підтанцьовував, а дехто підспівував. А під час пісні «Сон», усі присутні у залі з неймовірним запалом приєднались до виконання композиції.
Після чого, іноземні гості вирішили ще ближче познайомитись з містом, поспілкуватись із мешканцями, відвідати визначні місця. Цікавилися і тим, як Україна переживає війну: переселенцями, волонтерами, мовним процесом. Говорили і про культурну спадщину та природне багатство нашого краю. Це все вони намагатимуться відобразити в документальній стрічці, яка «побачить світ» у 2025 році, і  допоможе показати світові Україну та її протистояння в боротьбі з агресором.