9 лютого 2024 року, міський голова Олег Демченко перевірив проведення ремонтних робіт в захисних спорудах та найпростіших укриттях міста

 9 лютого 2024 року, міський голова Олег Демченко перевірив проведення ремонтних робіт в захисних спорудах та найпростіших укриттях міста

У Первомайську не припиняються роботи по облаштуванню сховищ в навчальних, соціальних закладах громади, а також в житловому фонді. 
Так, 9 лютого 2024 року, міський голова Олег Демченко, спільно із начальником відділу надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенко, перевірили проведення ремонтних робіт в захисних спорудах та найпростіших укриттях міста. 
В умовах ведення бойових дій на території України, наявність та утримання цих об’єктів у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки місцевих жителів у випадку виникнення надзвичайної ситуації.
Для початку провели огляд проведення ремонту в підвальному приміщенні багатоквартирного будинку по вулиці Коротченко. А саме будинку, який розташований поблизу ліцею «Ерудит». Облаштування укриття неподалік навчального закладу, згідно рекомендацій МОН, дасть можливість здобувачам освіти відвідувати стаціонарну форму навчання в ліцеї.
Наразі, в укриті завершено усі ремонтні роботи: вмонтовано системи водопроводу та каналізації, встановлено санвузли, облаштовано додатковий вхід/вихід, пофарбовано підлогу спеціальною високоякісною прорезиненою фарбою, тощо. У найближчий час, електрики відпрацюють питання із електромережами, а також розпочнеться процес облаштування сховища меблями та усім необхідним для тимчасового перебування дітей і педагогічного колективу ліцею, який використовуватиме укриття на час здійснення освітнього процесу. Після чого, відбудеться комісійний огляд найпростішого укриття та акт прийому-передачі його у використання. А отже, як тільки закінчиться дія епідеміологічно-карантинних обмежень, юні здобувачі освіти ліцею «Ерудит», зможуть безперешкодно відвідувати очне навчання, згідно графіків, що розробляться  адміністрацією даного закладу. 
Після цього, очільник Первомайської громади завітав до ЗДО №9 «Краплинка», де особисто пересвідчився, що усі нюанси, на які попередньо було звернуто особливу увагу – відпрацьовані підрядною фірмою. Також, там уже завершено ремонтні роботи відповідно до норм ДСНС України, наявне меблювання, необхідні осушувачі приміщення, створено запаси води, медикаментів, встановлено пожежні щити, тощо. Додатково створені входи/виходи, що ведуть на вулицю. 
Окрім цього, додатково облаштовано вхід до укриття з середини садочку, аби діти під час оголошення сигналу «повітряна тривога» мали змогу дістатися його, не виходячи на вулицю.  
У ході огляду, спілкуючись із адміністрацією садочка, міський голова дізнався, що наразі сформовано чотири групи для навчання малечі – це близько 60 діточок. Втім, у закладі очікується повне наповнення - більше дев’яноста малюків. У зв’язку із цим, у найшвидші терміни буде проведено комісійний огляд найпростішого укриття ЗДО №9 «Краплинка» та акт прийому-передачі його у використання.
Варто зазначити, що очільник Первомайської громади тримає питання створення безпечних місць перебування дорослих та дітей на постійному контролі. Систематично проводяться наради, здійснюється перевірка і пошук підвальних приміщень задля нарощування банку захисних споруд громади. Окрім цього, визначаються нагальні питання, що потребують оперативного вирішення з боку місцевих комунальних служб, аби захисна споруда була безпечною і комфортною для тимчасового перебування людей.