5 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко разом із заступником Володимиром Рябченком побували у Первомайській центральній багатопрофільній лікарні. У супроводі головного лікаря Олега Чекрижова вони оглянули приміщення мед закладу  й нову дороговар

 5 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко разом із заступником Володимиром Рябченком побували у Первомайській центральній багатопрофільній лікарні. У супроводі головного лікаря Олега Чекрижова вони оглянули приміщення мед закладу  й нову дороговар

 5 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко разом із заступником Володимиром Рябченком побували у Первомайській центральній багатопрофільній лікарні. У супроводі головного лікаря Олега Чекрижова вони оглянули приміщення мед закладу  й нову дороговартісну апаратуру.

 Усього за кошти з міського бюджету було закуплено чотири автоклави, два з яких встановили в Первомайській центральній міській багатопрофільній лікарні, один у міській поліклініці та ще один у родильному домі. Автоклави – це медичне обладнання для стерилізації та дезінфекції, насиченою під тиском водяною парою, медичних інструментів, матеріалів медичного призначення, лабораторного посуду тощо.

За словами головного лікаря, наразі проводиться процес монтування техніки, що дасть можливість в досить короткий термін проводити необхідні процедури по стерилізації медичного інструменту. Як приклад, старий автоклав, якому вже майже 30 років, за сорок хвилин стерилізує, а новий  і сучасний завдяки своїм потужностям з цією роботою впорається за шість хвилин.

  Міський голова ознайомився з технікою, поспілкувався з медичним персоналом, дізнався про важливість встановлення такого обладнання саме у хірургічному відділенні. Після чого, головний лікар ознайомив та провів невеликий екскурс по відділенню анестезіології та інтенсивної терапії. Таким чином, Олег Михайлович оглянув декілька операційних, яких в лікарні налічується близько десятка. Дізнався, що за тиждень в середньому проводиться більше шестидесяти оперативних втручань. А також оглянув двокупольну безтіньову операційну галогенову лампу, яку встановили в одній із операційних. Головний лікар поділився, медзакладу потрібно хоча б ще дві такі, але менш потужні, однокупольні.

  Під час свого візиту міський голова обговорив питання оновлення операційних приміщень. Хоча медичні працівники підтримують чистоту, стерильність та зберігання операційних в належному стані, роки беруть своє. Постала потреба в заміні старої кахельної підлоги, аби поліпшити умови для хірургів і медперсоналу під час проведення оперативних втручань.

 Оглядаючи територію лікувального закладу, Олег Демченко в черговий раз підняв питання благоустрою місць заїзду до новозбудованого приймального відділення. Потрібно облаштувати під’їзні шляхи, аби карети швидкої допомоги без перешкод доставляли пацієнтів до медичної установи. Вже розроблена проєктно-кошторисна документація на формування та асфальтування під’їзних шляхів до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. І поки дозволяють погодні умови цю роботу потрібно зробити.

Загалом, медичне забезпечення і доступність медичних послуг – це один із пріоритетних напрямків для міської влади по забезпеченню нормальної життєдіяльності населення. Тому діяльність в напрямку оновлення медичного обладнання, забезпечення усім необхідним оснащенням, проведення запланованих ремонтів та робіт з благоустрою території і приміщень лікарень не припинятиметься.