31 серпня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась чергова 49 сесія міської ради VIII скликання.

31 серпня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась чергова 49 сесія міської ради VIII скликання.

31 серпня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась чергова 49 сесія міської ради VIII скликання. На початку засідання міський голова і всі присутні долучились до проведення хвилини мовчання в пам’ять українців, які віддали своє життя. Згадали усіх військових і усіх цивільних, дорослих і дітей - усіх, хто міг би жити, якби росія не почала війну.

Участь у ході засідання взяв також народний депутат України Максим Дирдін. Народний депутат виступив із словами вдячності військовим за зразкове виконання обов’язку та неоціненний вклад у захист України та українців. Також не оминув увагою сумлінну працю спеціалістів Управління у справах дітей, що роблять багато роботи у сфері захисту прав статусних дітей, яку на перший погляд і не видно, але вона у будь-який час дуже важлива. Максим Дирдін вручив подяки народного депутата України військовим та працівникам Управління у справах дітей, а також від імені Миколаївської обласної ради нагородив Хрестом Святого Миколая благодійника, що з початку війни допомагає військовим у відновленні та ремонті необхідної транспортної техніки і своєю справою наближає Перемогу України.

Далі депутати перейшли безпосередньо до розгляду проектів рішень запропонованих в порядку денному. Близько п’яти десятків питань було запропоновано депутатам до розгляду. Проекти рішень, попередньо, обговорювались на засіданнях профільних комісій, депутати заслуховували спеціалістів і вносили свої рекомендації та зауваження.       

Досить довгий час обговорювали порядок денний. Депутати не могли дійти згоди у внесенні додаткових питань. Одне з яких, стосувалось «Звіту про пророблену роботу за 2022 рік і перше півріччя 2023 року керуючий справами Виконавчого комітету Первомайської міської ради». Багато дискусій та розмов, внесення пропозицій, але все ж депутати вислухали доповідь.

Окрім цього, багато розмов та протиріч викликало питання про зміну обслуговуючої кампанії газорозподільної системи в Первомайській громаді. Так, як  газові мережі по всій країні поетапно переходять під державне управління Групи Нафтогаз. До складу компанії на сьогодні увійшли також АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Хмельницькгаз» і АТ «Миколаївгаз». Тому зараз потрібно було прийняти питання про укладання нових договорів уже з Групою Нафтогаз, як це вже зроблено в інших громадах де проходив цей процес. За поясненням першого заступника міського голови Дмитра Малішевського, від зміни підписанта документації для населення нічого не зміниться. Мережі знаходяться у власності громади, лише змінюється обслуговуюча компанія. Але це питання не отримало підтримки серед депутатського корпусу.

Також  було розглянуто та внесено зміни до Комплексної програми соціального захисту «Громада, де зручно всім» на 2022 - 2025 роки, затвердженої рішенням міської ради від 26.05.2022 року № 1. Відтепер управління соціального захисту матиме змогу облаштовувати та впорядковувати «Алеї слави» на місцевих кладовищах. Одноголосно підтримали також і проект рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування КП «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Це дає змогу побудувати в мікрорайоні «Скала» сучасну сімейну амбулаторію, що збільшить кількість населення охопленням медичною допомогою.

Загалом за результатами роботи міською радою було прийнято 41 рішення, зокрема наступні:

-Про внесення змін до бюджету Первомайської міської територіальної громади на 2023 рік;

-Про затвердження положення про управління економіки апарату виконавчого комітету Первомайської міської ради;

-Про затвердження Положення про управління «Служба у справах дітей» Первомайської міської ради;

-Про надання матеріальної допомоги Карпенку Олегу;

-Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Первомайська» Олексі Сергійовичу Різникову;

-Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2020 року ІІ пленарного засідання № 7 «Про затвердження Програми енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії Первомайської територіальної громади на період до 2024 року»;

- Про надання дозволу управлінню комунальної власності та земельних відносин на придбання до комунальної власності Первомайської міської територіальної громади індивідуально визначеного майна: окремі електричні установки, газову котельню, обладнання для постачання тепла, тепломережі.

До депутатів також звернувся місцевий активіст Андрій Черідніченко, що опікується благоустроєм та довкіллям «перлини» міста Первомайська «Фрегатівського озера». Тривалий час він, місцеві мешканці та благодійники приводити територію озера до ладу: вирізали очерет, чагарники, зариблювали водойму, а також створювали комфортні умови для відпочинку дорослих і дітей. Цього разу, чоловік звернувся до депутатського корпусу з проханням допомогти та підтримати у реалізації запланованих проектів по облагородженню рекреаційної зони. За словами Андрія, міський голова неодноразово особисто відгукувався та сприяв вирішенню проблемних питань, пов’язаних з благоустроєм території. Але зараз прийшла черга усіх депутатів, особливо тих, хто вже не першу каденцію в раді, а допомогти так і не спромоглися, хоча звернення від мешканців надходять систематично.

Наостанок засідання сесії міської ради Олег Демченко порадив депутатам відвідувати профільні комісії, спілкуватись з спеціалістами та уважно вивчати питання запропоновані до розгляду на засіданні сесії. Адже саме від якісної роботи депутатів та їх уважності при вивченні питань залежить перебіг сесійного засідання і злагодженість в роботі фракцій. Після чого побажав усім миру, злагоди, згуртованості і перемоги.