29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.
Саме цього дня, у серпні 2014 року, внаслідок російської збройної агресії на сході нашої держави під час виходу наших військовослужбовців з оточення окупантів поблизу м. Іловайськ Україна зазнала найбільших втрат. Серед полеглих переважна більшість – добровольчі батальйони Національної гвардії та правоохоронці.
  29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 року. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність.
З нагоди вшанування пам`яті захисників України, 29 серпня 2023 року у Первомайську відбулось покладання квітів у Сквері Небесної Сотні, а також біля Дошки пам’яті загиблих Героїв. На заходах були присутні міський голова Олег Демченко, перший заступник Дмитро Малішевський, керівники і працівники управлінь, військовослужбовці, учасники добровольчих формувань та рідні і близькі загиблих воїнів.
 На початку усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув в українсько-російській війні, Героїв Небесної Сотні, усіх хто віддав своє життя у боротьбі за правду, безпеку, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави. Після чого очільник Перомайської громади Олег Демченко висловив слова подяки батькам, рідним, близьким загиблих за виховання справжніх лицарів, новітніх борців за державність і волю українського народу. 
Він також наголосив на тому, що саме зараз на полі бою проявляється генетичний код української нації – нації героїв. І виказав гордість за те, що ми сьогодні маємо честь жити з пам’яттю про подвиги загиблих і повагою до подвигів живих захисників, борців і мужніх синів і дочок нашого краю.
 Окрім цього, учасники заходу мали змогу взяти участь в спільній молитві за загиблими воїнами. Після чого відбулось покладання квітів та свічок пам’яті у Сквері Небесної Сотні та Дошки пам’яті загиблих Героїв. На жаль, через війну з росією, меморіальні плити продовжують поповнюватися новими іменами. У вічність ідуть найкращі, залишаючи в пам’яті своїх рідних ніжні обійми, теплі спогади, свою любов.
   
Схиляємо голови перед Героями Небесної Сотні, військовослужбовцями, добровольцями чиї імена викарбувано на меморіальних табличках і в наших серцях. Вони навіки з нами. Адже поки ми їх пам’ятаємо, вони залишатимуться поряд.
Герої не вмирають, Герої поміж нас!..