28 січня 2025 року в онлайн-форматі відбулася установча конференція зі створення 4D Кластеру «Діалог. Довіра. Демократія. Добробут»

28 січня 2025 року в онлайн-форматі відбулася установча конференція зі створення 4D Кластеру «Діалог. Довіра. Демократія. Добробут»

28 січня 2025 року в онлайн-форматі відбулася установча конференція зі створення 4D Кластеру «Діалог. Довіра. Демократія. Добробут». Захід організовано в межах проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови й реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ», що є частиною програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG). Проєкт реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG International) у партнерстві з Асоціацією міст України та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

У заході взяли участь представники муніципалітетів із 12 територіальних громад України, де в межах проєкту було створено й успішно налагоджено роботу громадських рад. До складу кластеру увійшла також Громадська рада при Виконавчому комітеті Первомайської міської ради Миколаївської області.

Одним із ключових питань порядку денного було розмежування Кластерів 3D «Діалог. Довіра. Добробут» та 4D «Діалог. Довіра. Демократія. Добробут». Головна увага приділялася залученню до роботи кластеру не лише представників органів місцевого самоврядування, а й членів громадських рад, що сприятиме посиленню демократичних процесів у громадах.

Координаторка напряму «Децентралізація та демократизація» Наталія Бойко у відео-презентації розповіла про мету й значення створення 4D Кластеру, акцентувала увагу на досягненнях 3D Кластеру у 2024 році, його основних напрямках діяльності, освітніх заходах та інших важливих аспектах. На основі успішного досвіду роботи учасникам було запропоновано висловити свою думку та проголосувати за перехід до наступної стадії розвитку — трансформацію 3D Кластеру в 4D Кластер.

У другій частині конференції обговорювалися партисипативні механізми, які використовували громадські ради у попередньому році, а також презентувалися плани на 2025 рік. Кожна громада, зокрема Баштанська, Бериславська, Високопільська, Наталинська, Недригайлівська, Очаківська, Перещепинська, Первомайська, Першотравенська, Підгородненська, Снігурівська та Талалаївська, мала змогу поділитися своїм досвідом, досягненнями й планами на майбутнє, зокрема щодо реалізації нових ініціатив і проєктів.

Загалом конференція пройшла в конструктивному та інформативному руслі. Учасники отримали відповіді на свої запитання й практичні рекомендації від організаторів VNG International, що сприятимуть подальшій роботі та розвитку їхніх громад.