28 грудня 2023 року міський голова Олег Демченко проінспектував виконання ремонтних робіт в захисних спорудах

28 грудня 2023 року міський голова Олег Демченко проінспектував виконання ремонтних робіт в захисних спорудах

В Первомайській громаді міська влада спільно з управлінням освіти та працівниками підрядних фірм продовжують облаштовувати сховищ в освітніх закладах та приміщеннях поблизу них.  Адже там де при будівництві не було враховано створення укриття, міська влада розглядає можливість використання підвальних приміщень будівель, що знаходяться в пішій доступності. Адже це дає змогу розпочати очне навчання майже в усіх освітніх і виховних закладах Первомайської громади, згідно рекомендацій наданих МОН. 
  Так, 28 грудня 2023 року міський голова Олег Демченко, спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченком та начальником Управління освіти Світланою Ткачук, проінспектували виконання ремонтних робіт в захисних спорудах ЗДО №9 «Краплинка» та гімназії №6.
 Завітавши до ЗДО №9 «Краплинка», очільник Первомайської громади особисто пересвідчився, що облаштування сховища у виховному закладі знаходиться на заключному етапі. Наразі там завершується реконструкція додаткових входів/виходів, аби дітки не виходячи із ЗДО на вулицю, мали змогу відразу потрапити всередину сховища, проведені відповідні внутрішні ремонтні роботи, а також осушується приміщення від надлишку вологи. Тим самим, в подальшому буде створено безпечне та комфортне середовище для тимчасового перебування діточок і вихователів.
Окрім цього, міський голова Олег Демченко поспілкувався із підрядником та адміністрацією дитсадка, з приводу облаштування прилеглої до освітнього закладу території таким чином, щоб ліквідувати підтоплення стін і фундаменту та затоплення приміщення, що використовуватиметься як укриття.
  Після чого, Олег Михайлович разом з заступником і начальником управління освіти здійснив виїзд до гімназії №6, де найпростіше укриття вже готове до використання. А також комісійно було оглянуто завершення ремонтних робіт в сховищі багатоквартирного будинку у Підгородній, яке заздалегідь було визначено для використання, під час здійснення освітнього процесу, вихованцями та адміністрацією місцевого дитячого садочка. Адже воно знаходиться в пішому доступі і надає можливість розпочати навчання ЗДО в очному форматі. 
 Ці укриття добре підготовлені для схованки дітей та дорослих, у разі оголошення «повітряної тривоги». Вони оснащені усім необхідним, а саме: питною та технічною водою, медичним куточком, місцями для сидіння, санвузлами, додатковими входами і виходами, також встановлені схеми руху, тощо. Як зазначають в управлінні освіти, навчання в цих закладах в оф-лайн форматі, орієнтовно, розпочнеться після зимових канікул.
Зазначимо, що під час об’їзду навчальних установ Олег Демченко поспілкувався з представниками адміністрації закладів, дізнавався про готовність до роботи з дітьми в очному форматі, які саме будуть обрані форми роботи з різними віковими категоріями у разі виникнення нестандартних ситуацій. За словами педагогів, діти дуже хочуть повернутись за парти і до свої вихователів. Адже за роки особистої відсутності в освітньому процесі втрачається елемент соціалізації та розвитку дитини відповідно до вимог сучасного суспільства.
 Загалом перевірка проведення ремонтних робіт та облаштування усім необхідним захисних споруд та укриттів в навчальних закладах громади та поблизу них проводитиметься й надалі. Адже завдання міської влади – це створити безпечні та комфортні умови для здійснення освітнього процесу в очному форматі в 2023-2024 навчальному році.