25 серпня 2023 року відбулось онлайн засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Миколаївській облвійськадміністрації

25 серпня 2023 року відбулось онлайн засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Миколаївській облвійськадміністрації

25 серпня 2023 року відбулось онлайн засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Миколаївській облвійськадміністрації за головування заступника начальника обласної військової адміністрації, керівника Координаційного центру підтримки цивільного населення при Миколаївській облвійськадміністрації Олександра Трайлі.

В онлайн-заході взяли заступник міського голови Володимир Рябченко, керівники управлінь та служб міської ради, а також представники керівництва інших громад на території Миколаївської області.

На розгляд учасників наради було винесено декілька питань, що стосувались утворення центрів підтримки цивільного населення в

територіальних громадах, створення рад з питань внутрішньо переміщених осіб, організації роботи пунктів незламності під час осінньо – зимового періоду 2023-2024 років, реалізацію пілотного проекту впровадження інституту помічника ветерана як складової системи переходу від військової служби до цивільного життя, співпраці з міжнародними організаціями щодо підтримки цивільного населення під час осінньо - зимового періоду. Також розглянули ряд питань освітньої сфери. А саме: підготовка до початку нового 2023/2024 навчального року в умовах

воєнного стану, впровадження реформи харчування в закладах освіти області, робота інклюзивно-ресурсних центрів, організація інклюзивного навчання в закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

В ході обговорення питання підготовки до нового навчального року, не оминули увагою забезпечення дітей харчуванням. Воно буде залежати від визначення режиму роботи навчального закладу.

Зазначимо, що в Міносвіти рекомендують закладам вищої та спеціальної вищої освіти 1 вересня 2023 року максимально перейти до здійснення освітнього процесу в аудиторному форматі з урахуванням наявності та місткості укриттів. Щодо облаштування укриттів в навчальних закладах Первомайської громади зазначили, робота ведеться відповідно до графіків. Адже головним пріоритетом для міської влади залишається початок навчального року в очному форматі і в безпечних умовах як для дітлахів, так і для педагогічних колективів.

Наостанок, заступник голови Миколаївської ОВА Олександр Трайлі зауважив, що очільники громад можуть звертатись до департаментів ОВА з метою отримати консультацію, необхідну інформацію чи допомогу у вирішенні питань, що розглядались під час онлайн засідання.