24 вересня 2024 року відбулося планове засідання комісії «З питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, мови, прав національних меншин, гендерної рівності, материнства та дитинства»

24 вересня 2024 року відбулося планове засідання комісії «З питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, мови, прав національних меншин, гендерної рівності, материнства та дитинства»

24 вересня 2024 року відбулося планове засідання комісії «З питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, мови, прав національних меншин, гендерної рівності, материнства та дитинства» під головуванням Павла Мамотенка.

Участь в роботі комісії взяли міський голова Олег Демченко, заступник міського голови Володимир Рябченко, начальниця управління освіти Світлана Ткачук, депутати міської ради та представники батьківських комітетів з навчальних закладів Первомайської громади.

На порядок денний було винесено декілька питань, одне з яких стосувалось звернень, заяв батьківських комітетів та батьків учнів, що незадоволені прийнятим, на минулій сесії, рішенням «Про затвердження Перспективного плану розвитку мережі закладів освіти Первомайської міської територіальної громади на 2024-2027 роки». Вони вимагають від депутатів, міської влади та очільниці галузі освіти перегляду даного рішення.

В ході обговорення, начальниця управління освіти Світлана Ткачук зазначила, що реформа освітянської галузі триває з 2016 року, і в 2021 році були залучені до впровадження системи «Нової української школи» навчальні заклади Первомайська, а саме ліцей «Лідер». Реформа триває і тому вимагає створення в місті одного академічного ліцею, де будуть навчатися лише 10-12 класи. Наразі їх у Первомайську три. І організація їх роботи також була здійснена в рамках впровадження освітньої реформи. Та все ж, вона продовжується, проводиться відповідне фінансування з держбюджету та висуваються певні вимоги до закладів освіти, де будуть створені академічні ліцеї.

Міський голова також долучився до дискусії. Він пояснював батькам, що зміни в роботі закладів і створення академічних ліцеїв стосується кожної української громади і це не примха місцевої влади, а реформа, що триває вже протягом 8 років. Тому є пропозиція написати звернення від батьків та депутатів міської ради до Міністерства освіти України з проханням переглянути питання реорганізації роботи закладів освіти, в рамках реформи, особливо у Первомайську. Можливо саме спільними зусиллями вдасться розшукати можливі важелі впливу та розуміння з Міністерством освіти України.

Як висновок, дійшли згоди у формуванні звернення за допомогою відповідних спеціалістів міської ради за участю батьків, зі збором підписів під ним. В свою чергу, на сесії міської ради буде винесена та підтримана пропозиція направити аналогічне звернення до МОНу і від депутатів.

Також, батьки запропонували міський владі розглянути можливість розміщення академічного ліцею в інших навчальних закладах громади, з урахуванням потужностей і наповнюваністю дітьми. Адже не всі сусідні громади зможуть сформувати в себе на території аналогічні заклади і їм доведеться довозити дітей до Первомайська. Міський голова, його заступник і начальниця управління освіти зазначили, що вивчать це питання більш детальніше і нададуть свої висновки.

Окрім цього, під час засідання комісії розглянули також питання, що стосуються забезпечення укриттям учнів та персонал Первомайської гімназії №2 та наявність альтернативних джерел електроживлення в закладах освіти, задля безперебійної роботи створених безпечних середовищ.