1 вересня у школах та інших навчальних закладах України традиційно стартує освітній процес

 1 вересня у школах та інших навчальних закладах України традиційно стартує освітній процес

1 вересня у школах та інших навчальних закладах України традиційно стартує освітній процес. Цей день - урочистий і хвилюючий не тільки для учнів, але й для батьків. Однак не у всіх навчальних закладах Первомайської громади адміністрація обрала формат проведення урочистих лінійок офлайн. Деякі вирішили провести урочистості онлайн враховуючи безпекову ситуацію в країні та тимчасову відсутність укриття. Наприклад, у такий спосіб були проведені перші уроки в ліцеї «Ерудит». Але батьки, діти і педагоги сподіваються на те, що в досить короткий термін ця ситуація зміниться і вони зможуть зустрічатися в класах, ділитися з шкільними друзями новинами, а також здобувати освіту особисто присутніми в ліцеї.

Не дивлячись на будь-які труднощі, навчання розпочалось у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Первомайської територіальної громади . 1 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко разом з заступником Володимиром Рябченко були присутні на урочистій лінійці з нагоди відзначення Дня знать та початку нового 2023-2024 навчального року в ліцеї «Лідер» та початковій школі №11. Почесні гості привітали учнів, їхніх батьків та педагогів із початком навчального року.  Звертаючись до присутніх міський голова наголосив на тому, що нажаль війна для наших дітей стала не просто історичним явищем, а реальністю. Тому наше завдання дати їм, навіть в умовах військового стану, справжнє дитинство і можливість до самореалізації. Дякуючи ЗСУ, які закривають нас від лиха, ми маємо можливість навчатися, розбудовувати громади та насолоджуватись мирним життям. Про це потрібно пам’ятати і виховувати малечу на прикладі незламних сучасників.

Зі свого боку влада громади робить усе можливе, щоб малеча повернулася до шкіл, садочків, усіх навчальних закладів і мала змогу здобувати освіту в очному форматі, спілкуватись з друзями, вихователями та вчителями особисто, не через соціальні мережі. Саме тому вишукуються різноманітні варіанти приміщень, які можливо використовувати як укриття та сховища протягом освітнього процесу в навчальних закладах.  Паралельно проводиться активна підготовка до опалювального сезону, аби діти повернулись не лише в безпечні, а й комфортні умови для здобуття освіти.