19 жовтня 2023 року міський голова Олег Демченко спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко, провели зустріч сім’ями і родинами загиблих воїнів

19 жовтня 2023 року міський голова Олег Демченко спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко, провели зустріч сім’ями і родинами загиблих воїнів

19 жовтня 2023 року міський голова Олег Демченко спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко, провели зустріч сім’ями і родинами загиблих воїнів. Участь в заході взяли також начальниця управління соціального захисту населення Ольга Колісніченко, голови ГО «Сильна українська мама» (м.Київ) Кравчук Вікторія, яка є радником Патронатної служби Міністра оборони України Міністерства оборони України, та ГО «Ніхто крім нас» (м.Первомайськ) Позняк Лариса.

В ході зустрічі, очільник Первомайської громади зазначив, один із пріоритетних напрямів в роботі органів місцевого самоврядування сьогодні є обговорення та вирішення усіх важливих питань, що постали перед сім’ями полеглих воїнів. Він запросив до слова голову ГО  «Сильна українська мама» Вікторію Кравчук. Вона розповіла про історію створення громадської організації, проблеми з яким вона працює. Також Вікторія Кравчук зазначила, що за більше аніж 5 років своєї діяльності, об’їздивши міста та села України, розуміє, що до багатьох родин загиблих не доноситься інформація про пільги, оформлення документів, та інші важливі моменти. Наразі ж виникла потреба об’єднувати родини, робити осередки, для того щоб ініціативи, вирішення проблемних питань та пропозиції від усіх потребуючих доходили до влади.

Також присутні мали змогу познайомитись з головою ГО «Ніхто крім нас» Ларисою Позняк. Жінка вже досить тривалий час перебуває волонтером у Первомайську та за можливості допомагає усім, не розділяючи, чи то військові, чи їх родини, чи громадяни з інвалідністю, чи просто місцеві жителі.

Під час зустрічі, начальниця управління соціального захисту населення Ольга Колісніченко ознайомила присутніх з програмами підтримки родин та сімей загиблих воїнів, що діють на території громади. З 2014 року за програмою «Громада, де зручно всім» було передбачено виділення коштів на поховання, стипендії та сприянню вирішення проблемних питань родин, рідних та близьких полеглих захисників та захисниць. Наразі ж, до цієї програми на постійній основі вносяться зміни. Також, на території Первомайської територіальної громади працює потужне реабілітаційне відділення, де військові, члени їх родин, а також сім’ї загиблих воїнів можуть отримати як фізичну, так і психологічну.

Окрім цього, проходить процес створення на міських кладовищах «Алей пам’яті». А також, як зазначив Олег Михайлович, розглядається питання про внесення корективів до програми «Громада, де зручно всім», щоб виплатити компенсації родинам полеглих воїнів, які встановили пам’ятники за свій кошт.

 В ході зустрічі кожен мав можливість висловити свою думку, особисто поспілкуватись з міським головою Олегом Демченко, його заступником Володимиром Рябченко, начальницею управління соціального захисту Ольгою Колісніченко та із головами громадських організацій, що опікуються питаннями родин загиблих захисників та захисниць. Задати питання, аби отримати кваліфіковані відповіді та вишукати оптимальні шляхи до вирішення особистих проблем. Зокрема, міський голова наголосив, що зараз проходить активна підготовка до зимового періоду. Тому якщо у мешканців громади виникає потреба у пальному, вугіллі, тощо, потрібно звертатись заздалегідь, аби сформувати потребу та надати вчасну допомогу у вирішенні цього питання.

На завершення, очільник Первомайської територіальної громади подякував головам  громадських організацій «Сильна українська мама» і «Ніхто крім нас» та усім родинам за патріотичне виховання тих, хто загинув за незалежність нашої держави та побажав усім миру, наснаги та перемоги.