14 березня 2024 року відбувся конгрес регіональних та місцевих влад при президентові України

14 березня 2024 року відбувся конгрес регіональних та місцевих влад при президентові України

14 березня 2024 року міський голова Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, заступник міського голови Володимир Рябченко, начальник управління житлового комунального господарства Олександр Лисий, начальник управлення економіки Тетяна Зарицька, начальник комунального підприємства «Комунсервіс» Сергія Музики та спеціалістів профільних управлінь взяли участь у обговорені проєкту Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Захід організували Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та Міністерство економіки України. На слухання зареєструвалися приблизно 1100 учасників, що було найвищим показником залучення у 2024 році, про це повідомив В’ячеслав Негода керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад.
Темою слухань був проєкт Національного плану з енергетики та клімату. Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) – це стратегічний документ, спрямований на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку та відновлення економіки України. Україна, як учасник Енергетичного Співтовариства та країна-кандидат на вступ до ЄС, зобов’язалася розробити цей План згідно з вимогами європейського законодавства. 
Заступник міністра економіки Олексій Соболев наголосив, що обговорення проєкту також необхідне для того, щоб представники влади різних рівнів могли висловити свою думку щодо документа. Це допоможе надалі сформулювати НПЕК так, щоб його могли реалізувати у всіх громадах України. Під час слухання щодо НПЕК представники органів місцевого самоврядування, ОВА та РВА, всеукраїнських асоціацій, які брали участь, ознайомилися з ключовими аспектами:роллю Національного плану з енергетики та клімату у процесі євроінтеграції України; розробкою НПЕК в Україні; структурою НПЕК; процесами підготовки плану; підходами у питаннях енергетики і клімату; ключовими цілями і політиками; попередніми результатами моделювання розвитку енергетики тощо.
Конгресові слухання є майданчиком відкритого і прямого діалогу між представниками центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, обласних рад, місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, проєктів МТД, експертів, які залучені до розробки та реалізації нової державної регіональної політики, задля порозуміння та співпраці, у тому числі в реалізації Дорожньої карти щодо вступу України в ЄС.
Розробку проєкту координує Міністерство економіки України. Також до процесу були долучені всі ключові міністерства і відомства, а також незалежні експерти під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.
Після закінчення слухань організатори подякували всім хто долучився до он-лайн трансляції за активну позицію та зацікавленість в сфері енергетики та клімату.