13 вересня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась позачергова 50 сесія Первомайської міської ради VIII скликання. 

 13 вересня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась позачергова 50 сесія Первомайської міської ради VIII скликання. 

13 вересня 2023 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась позачергова 50 сесія Первомайської міської ради VIII скликання. 

На початку, присутні у залі депутати за регламентом роботи провели загальну комісію, де розглянули питання запропоновані до порядку денного засідання сесії. Під час обговорення винесли свої пропозиції та доповнення. Всього було розглянуто вісім питань.

Питання «Про заміну сторони в зобов’язанні за договорами на господарське віддання складовими Єдиної газотранспортної системи України та закріпленням на праві господарського віддання майна за ТОВ «Газорозподільні мережі України»» викликало чимало обговорень. Був заслуханий головний інженер АТ «Миколаївгаз», який розповів про хід змін у компанії. Станом на 15 серпня 2023 року АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Хмельницькгаз» і АТ «Миколаївгаз» переходять під державне управління Групи Нафтогаз. І зараз вирішується питання про укладання нових договорів уже з Групою Нафтогаз, як це вже зроблено в інших громадах де проходив цей процес. Перший заступник міського голови Дмитро Малішевський пояснив присутнім, що для населення нічого не зміниться, зміниться лише обслуговуюча компанія.

Серед депутатів виникло безліч пропозицій, одна з яких стосувалась створення власного комунального підприємства, щоб здійснювало цю роботу. Але як повідомив інженер, обслуговуються не лише мережі, а й точки ГРП і ШРП, також працюють мобільні аварійні бригади, диспетчери. Тобто, діяльність спеціалістів обслуговуючої кампанії не зупиняється лише на фарбуванні газових труб.

Також, депутати запропонували більш детально вивчити це питання, а особливо умови договору представлені на розгляд сесії. Адже потрібно думати не лише про те, хто опікуватиметься газорозподільними мережами, а й в який спосіб це буде здійснюватись та на який термін потрібно укладати договір. У висновку, присутні дійшли згоди в тому, щоб поки зняти це питання на доопрацювання. Міський голова, в свою чергу, видав розпорядження про створення комісії, до складу якої увійдуть не лише депутати і юристи, а й спеціалісти з профільної галузі. І вже по завершенню детального вивчення питання і розгляду усіх аспектів, що стосуються укладання договору та його умов, буде винесене рішення на розгляд депутатів під час чергового засідання сесії.

Після заслуховування та внесення відповідних пропозицій до представлених проектів рішень політики перейшли до проведення засідання позачергової сесії.

Таким чином завдяки плідній роботі депутатів спільно з очільником громади Олегом Демченко було схвалено рішення:

  • Про внесення змін до Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян в Первомайській міській територіальній громаді на 2023-2026 роки;
  • Про внесення змін до Комплексної програми захисту прав дітей Первомайської міської територіальної громади «Дитинство» на 2021-2023 роки;
  • Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту «Громада, де зручно всім» на 2022-2025 роки;
  • Про внесення змін до бюджету Первомайської міської територіальної громади на 2023 рік.

Окрім цього, були розглянуті й інші питання та прийняті відповідні рішення. Наостанок, міський голова подякував усім за конструктивну роботу.