12 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету мі

12 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету мі

12 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради.

На початку усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України.

Після чого, перейшли до розгляду та обговорення питань порядку денного. Начальник фінансового управління міської ради Сергій Шугуров ознайомив усіх присутніх з надходженнями до бюджету Первомайської міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року. Відтак, усі присутні були ознайомлені з основними джерелами доходів та витрат, що здійснювалися за звітній період. Він також повідомив, що станом на 12 вересня 2023 року кредиторська заборгованість відсутня, а планові показники було перевиконано на 101.4%. Також за планом УДКСУ у Первомайському районі проведено перерахування реверсної дотації до державного бюджету.  Окрім цього, щомісячно проводиться субвенція з бюджету громади на допомогу військовим частинам та бойовим підрозділам.

Про стан  підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024 років доповіли начальник управління ЖКГ міської ради Олександр Лисий, начальник управління освіти Світлана Ткачук, головний спеціаліст управління культури, національностей релігій, молоді та спорту Альона Марчук,  а також головні лікарі місцевих закладів медицини.

Як розповів начальник управління ЖКГ, з квітня 2023 року розпочаті ремонтно – профілактичні роботи для вчасної підготовки об’єктів надання послуг та житлового фонду до  опалювального періоду 2023-2024 років, згідно з розробленими графіками проведення робіт. Фактично станом на 8 вересня 2023 року підготовлені 220 будинків зі складанням паспортів готовності, або 94,8 % від плану. Виконано ремонт усіх покрівель, систем водопостачання, а також продовжуються обслуговуючі роботи щодо мереж електропостачання. Здійснено поточні ремонтні роботи вентиляційних каналів, поштукатурено цокольні поверхи та зовнішні стіни. Виконана промивка, дезінфекція резервуарів запасу чистої води та промивка освітлювачів на насосній станції 2-ого підйому очисних споруд водопроводу-3, а також ремонт 32 каналізаційних, водопровідних колодязів та пожежних гідрантів. Так, усі роботи  відбуваються за графіком та наближаються до завершальної стадії,  по мірі їх виконання. Також зазначили, до зимового періоду створений запас паливно-мастильного та посипкового матеріалу, що складає 1200 тон. Уся техніка  підготовлена, договори з підрядними організаціями заключні, створено відповідний запас паливно-мастильних матеріалів.

 В рамках обговорення питання підготовки до опалювального періоду очільниця управління освіти Світлана Ткачук повідомила, що на балансі управління  перебуває 42 навчальних заклади.  З них: газифіковані – 18, твердопаливні – 4 , на автономному електроопаленні – 17, три заклади мають блочно-транспортабельні модульні газові котельні. На об’єктах управління освіти міської ради виконано низку запланованих заходів щодо підготовки до осінньо-зимового періоду. Відтак було проведено обстеження систем теплопостачання, здійснено перевірку санітарного стану приміщень топкових  та  обстеження газових котлів, а також готується документація для проведення тендера на закупівлю газу для опалювального періоду 2023–2024 років. Завдяки сприянню Міжнародної організації міграції, наразі підрядними організаціями виконуються роботи з облаштування та підключення 17 пелетних модульних котелень для опалення освітніх установ. Це дасть можливість мати в цих закладах додаткове альтернативне джерело опалення приміщень. Обговорюючи це питання перший заступник міського голови Дмитро Малішевський зазначив, що в усі ці котельні вже завезені генератори, що будуть встановлені задля підключення альтернативного виду живлення для безперебійної роботи.

Також під час обговорення питань, головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту Альона Марчук зазначила, що наразі у закладах культури продовжується плановий ремонт. Оновлено дах над топковим приміщенням, виконується встановлення коньків на покрівлях складських приміщень, замінені вікна в туалетах, замінено частину димоходу в міській бібліотеці-філії №2, а також проведено ряд інших важливих робіт на матеріальній базі мистецьких установ. Активну підготовку до осінньо-зимового сезону та опалювального періоду здійснюють також і медичні заклади громади. Здійснюються необхідні ремонтні роботи, виконуються процедури по закупівлі пелетів для створення стратегічного запасу, а також встановлюються альтернативні джерела енергоживлення для безперебійної роботи лікарських установ.

В рамках створення безпечних умов проживання в Первомайській громаді Павло Мамотенко ознайомив присутніх щодо стану захисних споруд. Перевірка укриттів проводиться згідно із планом, складаються акти оцінки, а також продовжуються поточні ремонти. Відтак закінчено  ремонт укриття по бульварі Миру, вулиці Одеській та Грушевського, а також продовжується за адресою вул. Толстого. Згодом облаштування розпочнеться в підвальному приміщенні по вулиці Корабельній. Згідно графіку триває перевірка захисних споруд в Первомайській громаді, що проводиться з 4 по 16 вересня. Станом на 12 вересня перевірено та складено 53 акти оцінки готовності захисних споруд цивільного захисту по кожному з перевірених об’єктів.

Також проводиться робота щодо недобросовісних балансоутримувачів, які створюють перешкоди доступу до укриттів, або використовують їх не за прямим призначенням. На сьогодні відкрито 20 кримінальних проваджень щодо ненадання дозволу для перевірки укриття. По всім справам ведеться відповідна робота.

Під час засідання присутні також заслухали інформацію від головних лікарів, щодо роботи медичних установ громади та надання лікарських послуг населенню, військовим, переселенцям в умовах воєнного стану.

В громаді працюють усі амбулаторії, лікарі здійснюють прийом хворих, проводиться вакцинація. Особливу увагу лікарі звернули на те, що триває загальнонаціональна акція щодо вакцинації дітей проти кору. Вони також закликали батьків не відмовлятися від щеплення, адже хвороба досить небезпечна і без довідок про вакцинацію малеча не допускається до відвідування навчально-виховних закладів. Медики продовжують в штатному режимі обслуговувати хворих, проводяться операції, здійснюються медогляди та надаються відповідні консультації.

Наостанок Олег Демченко озвучив усім керівниками управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету постановчі завдання та відповідні рішення.