08 січня 2025 року, під головуванням заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександра Трайтлі, відбулася он-лайн нарада

08 січня 2025 року, під головуванням заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександра Трайтлі, відбулася он-лайн нарада

08 січня 2025 року, під головуванням заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександра Трайтлі, відбулася он-лайн нарада фахівців Миколаївської ОВА із головами районних військових адміністрацій та територіальних громад області. Ключовою темою заходу було підведення підсумків 2024 року, а також пріоритетні напрямки роботи на 2025 рік в галузях освіти, соціального захисту населення, підтримки дітей та ветеранської політики.

Дистанційно до включення доєднались й кваліфіковані фахівці структурних підрозділів Виконавчого комітету та міської ради. Серед них: за дорученням очільника громади Олега Демченка, заступник міського голови Володимир Рябченко, начальниця управління освіти Світлана Ткачук, начальниця управління соціального захисту населення Ольга Поліщук та начальниця управління «Служба у справах дітей» Наталія Перкова.

Таким чином, заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі, спільно із колегами та учасниками зупинялись на підсумках 2024-го року, де кожен з ключових напрямків роботи був ретельно проаналізований. Учасники обговорили як досягнення, так і проблеми, які виникли за озвучений період, а також зміни, що потрібно внести для покращення ситуації в поточному році.

Далі організаторами заходу було більш детально озвучено про пріоритети у роботі  галузі освіти. Серед яких: збільшення результативного рівня національного мультипредметного тесту (НМТ) – 2025; заходи з підвищення якості надання освітніх послуг здобувачам освіти у громадах Миколаївської області, де обговорювалися можливості впровадження нових методик та програм, спрямованих на підвищення рівня знань учнів; забезпеченні безпечного освітнього середовища закладів освіти; та інше.

Особливе місце в обговоренні зайняла ветеранська політика, де відзначено важливість подальшого розвитку інфраструктури підтримки ветеранів, забезпечення їх соціальних прав та надання психологічної допомоги. Олександр Олександрович зосередив увагу на облаштуванні центрів життєстійкості у громадах, а також створенні ветеранських хабів, де завдяки плідній роботі із психологами та соціологами, усі ветерани і ветеранки, які повернулись із війни зможуть адаптуватися до цивільного життя. 

Варто зауважити, що спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) та Уряду Швеції, у Первомайській громаді уже створений та активно функціонує Простір соціальної адаптації та життєстійкості. Він слугує з метою надання необхідної допомоги та ресурсів для тих, хто потребує адаптації до нових соціальних, культурних чи інших життєвих умов. Зокрема, на базі простору функціонують центр життєстійкості, університет третього віку, гуртки та клуби за інтересами, психосоціальна підтримка та психологічна допомога.

Загалом, он-лайн нарада пройшла в форматі діалогу, де усі учасники мали нагоду поставити до представників Миколаївської ОВА питання, що стосувались розглянутих тем. А ті, у свою чергу, надавали кваліфіковані відповіді та поради, щодо вирішення цих запитів.