01 листопада 2023 року відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки

 01 листопада 2023 року відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки

                 01 листопада 2023 року відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки при виконавчому комітеті Первомайської міської ради.

До комісії доєднались, міський голова Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, а також історики, культурознавці, керівники управлінь міської ради та структурних підрозділів виконавчого комітету.

На попередньому засіданні комісії розглядалось питання про перейменування міста Первомайськ. Тоді була внесена пропозиція, зібрати якомога більше інформації, вивчити архівні матеріали, правові аспекти, попередньо проведені опитування серед громадськості, досвід міст, що вже пройшли процес перейменування.

Сьогодні ж, під час обговорення, члени комісії мали змогу розглянути ці всі матеріали, обговорити можливі варіанти, взявши до уваги історію рідного міста, його особливості і думку громади. Отож, після жвавої дискусії, внесення пропозицій і екскурсів в історію було вирішено представити на розгляд громадськості два варіанти: Орлик та нову назву Богославськ, де кожна буква у назві відповідає трьом частинам міста, а також назвам річок. Відтак: Б - Богополь; О – Ольвіополь; Г – Голта; О – Орлик; С – Синюха; Л – гіЛея; В – місто на Воді; С – Синюха; К – Кодима.

Зазначимо, що будуть оголошені громадські обговорення, задля голосування за обрану вами назву. Вони будуть проведені через офіційні джерела  Первомайської міської громади. Після чого відбудуться послідуючі етапи обговорення і засідання комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки. Назва, що отримає найбільше схвалення серед мешканців Первомайської громади буде винесена на затвердження сесії міської ради.

Варто розуміти, що перейменування відбудеться в будь-якому випадку, згідно законодавства. Але залежить лише від згуртованості самих мешканців, чи це буде дійсно назва, що обрана громадою, чи це буде найменування здійснене без участі жителів Первомайська.