Про запобігання виникнення пожеж у природних екосистемах, сільгоспугіддях та у житловому секторі

Управління житлово-комунального господарства Первомайської міської ради на виконання листа Первомайського районного управління головного управління державної служби України надзвичайних ситуацій у Миколаївській області від 10.07.2025 року № 59 26 0001-1501/59 26 «Про запобігання виникнення пожеж у природних екосистемах та сільгоспугіддях», з метою виникнення пожеж та уникнення надзвичайних ситуацій, звертається до всіх громадян та керівників підприємств, організацій усіх форм власності з вимогою дотримання правил пожежної безпеки, просить провести роз’яснювальну роботу серед населення, працівників:
- правил поведінки під час виникнення пожежі та перешкоджання її виникненню;
- щодо виконання законодавства у сфері поводження з побутовими відходами;
- щодо необхідності утримання території приватних домогосподарств, організацій, установ, підприємств у належному санітарному стані;
Вимагаємо:
- не утворювати стихійні сміттєзвалища, не засмічувати лісосмуги, яри, балки побутовими відходами (вони мають властивість до самозаймання - це небезпечно!!!!);
- здійснювати видалення твердих побутових відходів відповідно до укладених договорів з надавачем послуг;
- своєчасно здійснювати покоси травостою і видалення сухої трави на територіях.
В місцях підвищеної вірогідності виникнення пожежі необхідно забезпечити доступ до води.
Також звертаємось з вимогою про необхідність виконання робіт по знищенню карантинних рослин - амброзії полинолистої, оскільки розпочинається період її цвітіння, та інших бур’янів.
Потрібно здійснювати покоси в межах прибудинкових територій і закріплених територій.
Просимо дотримуватись встановлених правил поведінки під час виникнення пожежі.
ДІЇ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ У ЕКОСИСТЕМАХ
У випадку виникнення пожежі в екосистемі, найважливіше - негайно повідомити про це пожежну службу за номером 101 та, якщо можливо, вжити заходів для евакуації людей та гасіння вогню, використовуючи наявні засоби, такі як вогнегасники або вода. Необхідно також оцінити ситуацію, визначити шляхи відходу, уникати паніки та діяти обережно, особливо в місцях, де є високі дерева, які можуть падати.
ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ У БУДИНКУ
Поведінка при виникненні загоряння або виявленні пожежі залежить від конкретних обставин і умов поширення вогню. Однак ні в якому разі не можна панікувати і втрачати витримку. Варто як найшвидше подзвонити до Служби порятунку за номером «101», після цього вжити заходи (за можливості) щодо знеструмлення електроустановок на електрощитку та вжиття заходів щодо гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння.
Якщо пожежу не вдається ліквідувати необхідно вжити заходів щодо евакуації з приміщення та за можливості зачинення вікон, дверей тощо з метою обмеження доступу кисню в осередок пожежі.
При загорянні та пожежі не треба: переоцінювати свої сили та можливості; ризикувати своїм життям, рятуючи майно; займатися гасінням вогню, не викликавши попередньо пожежних; гасити водою електроприлади, що перебувають під напругою; ховатися в шафах, коморах, забиватися в кути тощо; відкривати вікна і двері - це збільшую тягу та підсилює горіння; піддаватися паніці.