У “фітнес” продукті знайшли небезпечний для здоров’я інгредієнт. Оператори ринку мають вилучити цей товар.

Мешканцям міста
У “фітнес” продукті знайшли небезпечний для здоров’я інгредієнт. Оператори ринку мають вилучити цей товар.

 

       Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів  RASFF стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту L-альфа-гліцерилфосфорилхолін (альфа-GPC) у харчовій добавці, що експортувалась з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z o.o., Otomin) до України (отримувач: UA FITONE DISTRIBUTION, вул. Ярмаркова 1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600).

        ІНФОРМАЦІЙНО: L-альфа-гліцерилфосфорилхолін є натуральним фізіологічним попередником ацетилхоліну, що відповідає за когнітивні функції, в тому числі пам’ять, увагу, психомоторну координацію, мовлення, лічбу, мислення, орієнтацію, контроль діяльності.

У мозку та інших нервових тканинах L-альфа-гліцерилфосфорилхолін стає складовою клітинних мембран.

Препарати цього ряду запобігають розвитку деменції, полегшують процеси навчання, запам’ятовування. Передозування призводить до відволікання та швидкої втрати отриманої інформації.

У разі виявлення даного товару в обігу, просимо негайно повідомити Первомайське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в за телефоном (05161) 7 – 53 – 58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net, та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган.