Гранти та конкурси

ТОП-10 помилок при розробці грантової заявки

Актуальні конкурси та гранти

№ з/п

Донор

Назва проєкту/програми

Короткий зміст

Терміни подання заявок

Посилання на умови конкурсу

 

Організатори конкурсу: Бібліотека-партнер Goethe Institut в Україні Центр Sprache. Kultur.

Deutschland, Запорізький національний університет, Запорізька обласна універсальна

наукова бібліотека, Запорізька бібліотечна асоціація.

Конкурс рецензій на книги німецьких авторів XXI століття

 

Участь в конкурсі рецензій на книги німецьких авторів XXI століття може брати будь-яка особа, яка проживає на території України.

Конкурс проводиться у двох номінаціях:

І) Найкраща рецензія українською мовою на книгу німецького автора XXI століття;

ІІ) Найкраща рецензія німецькою мовою на книгу німецького автора XXI століття.

Читати книги можна в оригіналі німецькою мовою або в перекладі.

Категорії учасників у кожній номінації:

- школярі;

- студенти;

- фахівці.

Учасники, які посядуть І, ІІ і ІІІ місце у кожній номінації та категорії, отримають відповідні дипломи переможців та призи. Переможці, які посядуть І місце в кожній категорії, отримають подарунковий сертифікат на суму 1000 грн. Переможці, які посядуть ІІ і ІІІ місця в кожній категорії, отримають подарунки з символікою Goethe-Institut в Україні.

До 07.02.2022 року (18:00)

https://zounb.zp.ua/resourse/rescenter/biblioteki-partneri-goethe-institut-mova-kultura-nimechchina/mizh-ryadkiv-chitaiemo-nimciv

 

 

USAID ПЕБ Tetra Tech

Ґранти з розвитку потенціалу для недержавних організацій (НДО), що оцінюють або вирішують питання, пов’язані з екологічно чистою енергетикою

Ґранти з розвитку потенціалу від українських громадських організацій, що оцінюють або вирішують питання, пов’язані з екологічно чистою енергетикою.

Основною метою Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) є зміцнення енергетичної безпеки України.

До 08.02.2022 року (до 23:59 години за київським часом)

https://energysecurityua.org/ua/grants/hranty-z-rozvytku-potentsialu-dlia-nederzhavnykh-orhanizatsiy-ndo-shcho-otsiniuiut-abo-vyrishuiut-pytannia-pov-iazani-z-ekolohichno-chystoiu-enerhetykoiu/

 

Представництво ЄС в Україні

Конкурс проєктів Євроклубів-2022 від Представництва ЄС в Україні

30 євроклубів-переможців отримають консультаційну, фінансову та організаційну підтримку для втілення свого проєкту, запрошення на навчальний вебінар та Форум мереж ЄС восени 2022 року.

Конкурс вітає мережування, тому перевага надаватиметься ідеям проєктів, до виконання яких залучено не менше 3-х євроклубів, а також співпраця з іншими мережами ЄС, наприклад Інформаційними центрами ЄС, Young European Ambassadors, випускниками Програми Еразмус, EU Study Days, Коледжу Європи тощо.

До 12.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-projektiv-evroklubiv-2022-vid-predstavnytstva-es-v-ukrajini

 

 

Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом

Конкурс ґрантів «Культура. Спільнота»

Мета конкурсу – надати додаткову підтримку ініціативам та проєктам у сфері культури, які здатні залучати кошти від громадян шляхом краудфандінгу.

Пріоритет конкурсу – підтримка культурницьких ініціатив, які залучають кошти громади та мають соціальний вплив.

Учасники конкурсу – громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації. 

Мінімальна сума залучених коштів для дофінансування успішних кампаній, які Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 50, тис. грн, а максимальна – 200,0 тис. грн.

До 15.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-hrantiv-kultura-spilnota

 

 

Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом

Конкурс ґрантів «Краудфандінг для медіа»

 

Мета конкурсу – зміцнення зв’язків ЗМІ з їхніми аудиторіями, формування навколо медіа сталих спільнот.

Пріоритет конкурсу – дофінансування краудфандінгових кампаній та кампаній із залучення регулярних внесків незалежними медіа та виробниками контенту.

Учасники конкурсу – громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.

Мінімальна сума залучених коштів для дофінансування успішних кампаній, які Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 50, тис. грн, а максимальна – 200,0 тис. грн.

До 15.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-hrantiv-kraudfandinh-dlya-media

 

 

Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом

Конкурс ґрантів «Краудфандінг для соціального підприємництва»

Мета конкурсу – зміцнити діючі соціальні підприємства, популяризувати соціальне підприємництво та створити позитивну практику залучення соціальними підприємствами коштів спільноти.

Пріоритети конкурсу – залучення коштів громади для підтримки створення нових або розширення діючих соціальних підприємств.

Учасники конкурсу – громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.

Мінімальна сума залучених коштів для дофінансування успішних кампаній, які Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 50, тис. грн, а максимальна – 200,0 тис. грн.

До 15.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-hrantiv-kraudfandinh-dlya-sotsialnoho-pidpryjemnytstva

 

 

«Scholarship в Україні»

Ґрантовий конкурс «Scholarship в Україні» для здобувачів вищої освіти

Взяти участь у конкурсі можуть:

громадяни України;

студенти закладів III-IV рівня акредитації;

1-5 курсів (в т.ч. і магістри);

контрактники/бюджетники денної форми навчання.

Для участі у конкурсі студенту слід написати аналітичну статтю на запропоновану тему та відправити на електронну пошту grant@scholarship.in.ua для її оцінки членами журі. Авторів трьох найкращих статей буде запрошено до захисту.

Переможець отримає ґрант на навчання у розмірі 15,0 тис. гривень.

До 16.02.2022 року

https://promocodius.com/ua/konkurs

 

 

House of Europe

Ґранти на проєкти для творчої молоді

 

House of Europe пропонує ґранти від 6,0 до 7,3 тис. євро на втілення проєктів, що допоможуть 16-25-річним з областей проявити себе.

Участь у конкурсі можуть взяти культурні та мистецькі організації, що мають ідею захопливого культурного проєкту й шукають фінансування та хочуть отримати погляд зі сторони від ментора з ЄС або Великої Британії.

Крім ґрантової допомоги ви також отримаєте:

- напарника в обличчі ментора або менторки з ЄС або Великої Британії;

- можливість розвинути мистецьку спільноту поза столицею та допомогти місцевій творчій молоді реалізувати здібності;

- контакти активних організацій з областей та спільні зустрічі, де ви зможете поділитися перемогами та порадитися;

- участь у спільноті випускників, а це – контакти найвпливовіших українських мистецьких організацій та ще більше ґрантів.

До 21.02.2022 року (15:00 за київським часом)

https://houseofeurope.org.ua/opportunity/314

 

 

Український культурний фонд

Конкурс на ЛОТи з підтримки кінодевелопменту

Український культурний фонд приймає проєктні заявки на ЛОТи «Розвиток кінопроєкту ігрового кіно» та «Препродакшн неігрового кіно» ґрантової програми «Аудіовізуальне мистецтво».

ЛОТ 4. «Розвиток кінопроєкту ігрового кіно»

Мета ЛОТу – сприяння розвитку (девелопменту) кінопроєктів, сценарної справи в Україні, українському кіновиробництву ігрового кіно, відкриттю нових імен у галузі сценарної майстерності, заохоченню до міжнародної копродукції, залучення партнерів з інших країн.

Мінімальна сума ґранту – 300 тис. грн, максимальна сума ґранту – 500 тис. грн.

ЛОТ 5. «Препродакшн неігрового кіно»

Мета ЛОТу – сприяння розвитку сценаріїв неігрових (документальних) фільмів для широкої глядацької аудиторії, сценарної справи, кіновиробництва неігрового (документального) кіно в Україні, відкриттю нових імен в галузі сценарної майстерності, заохоченню до міжнародної копродукції, залученню партнерів з інших країн.

Мінімальна сума ґранту – 100 тис. грн, максимальна сума ґранту – 300 тис. грн.

До 25.02.2022 року (18:00)

https://www.prostir.ua/?grants=ukf-oholosyv-konkurs-na-loty-z-pidtrymky-kinodevelopmentu

 

 

Громадська організація «Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”»

Всеукраїнський конкурс пілотних громад на участь у проєкті «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA»

Проєкт спрямований на впровадження інструменту i-Tree Eco (США) для повноцінного використання в усіх громадах України.

Інструмент покликаний сприяти оцінці екосистемних послуг дерев у кількісному та грошовому виразі. У результаті впровадження діяльності проєкту будуть створені передумови для запуску інтерактивної та прозорої системи інвентаризації дерев в ОТГ України на основі технологій i-Tree.

Реалізація проєкту відбувається на національному рівні з пілотними проєктами інвентаризації у пілотних громадах-партнерах, які визначаються шляхом проведення конкурсного відбору.

За результатами конкурсного відбору визначається не менше трьох пілотних громад в різних регіонах України, які отримають субґрант (безповоротну фінансову допомогу) у розмірі 5000 (п’ять тисяч) доларів США у гривневому еквіваленті за курсом НБУ на момент перерахування коштів.

До 28.02.2022 року

https://ecoclubua.com/2022/01/uvaga-ogoloshuyetsya-vseukrayinskyj-konkurs-pilotnyh-gromad-na-uchast-u-proyekti-prozora-ta-partysypatyvna-systema-inventaryzatsiyi-zelenyh-zon-v-ukrayini-itree4ua/

 

 

ГО «НОВА Енергія» (м. Харків)

Стажування студентів в аналітичному центрі ГО «НОВА Енергія»

 

Конкурс спрямовано на залучення студентів вищих навчальних закладів до роботи аналітичних центрів; популяризацію роботи аналітичних центрів та практики аналітичних  досліджень серед випускників вищих навчальних закладів; залучення нового покоління аналітиків до роботи в аналітичних центрах; популяризацію практики стажувань студентів на базі неурядових організацій.

Стажерам буде запропоновано спробувати себе у кількох напрямках роботи, серед яких:

Відповідальне надрокористування;

Молодіжне та соціальне підприємництво;

Аналітик Ініціативи прозорості видобувних галузей;

Еколог-аналітик з ОВД та СЕО;

Стратегічний розвиток територіальних громад;

Інструменти демократії та розвиток громадянського суспільства;

Журналістика та PR;

Оцінка корупційних ризиків у документах державного планування;

соціологія та навчання дорослих;

вплив видобувних галузей на ґендерно соціальний розвиток ТГ.

Перевагою при відборі буде наявність аналітичних публікацій у науково-студентських виданнях, досвід волонтерства та членство в громадських організаціях.

Стажерам може бути призначена стипендія у розмірі 3500 грн (включно із податками) для покриття витрат на проїзд, мобільний зв’язок та Інтернет.

До 28.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=stazhuvannya-studentiv-v-analitychnomu-tsentri-ho-nova-enerhiya

 

Програма ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС у рамках ініціативи EU4CLIMATE

Кліматичні Інноваційні Ваучери для українських МСБ

Ґрант «Кліматичні Інноваційні Ваучери» для українського малого та середнього бізнесу. Дружний до довкілля бізнес може отримати до 50,0 тис. євро на розробку або впровадження у бізнес процеси екологічних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.

Взяти участь у ґрантовому конкурсі можуть компанії малого та середнього бізнесу, які впроваджують або розробляють дружні до довкілля технології, зареєстровані як юридична особа (приватна компанія) на території України, здійснюють свою діяльність щонайменше 1 рік до подачі заявки і готові до співфінансування у розмірі щонайменше 25 % від суми ґранту.

До 28.02.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=pryjom-zayavok-na-hrant-klimatychni-innovatsijni-vauchery-dlya-ukrajinskyh-msb

 

 

Міністерство молоді та спорту України

Конкурс на реалізацію проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році від Мінмолодьспорту

Подавати заявки на участь можуть неприбуткові організації, які працюють із молоддю, зокрема:

інститути громадянського суспільства;

заклади освіти;

комунальні установи, які працюють з молоддю.

Організації, які подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї при подачі документів.

Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс лише одну заявку.

До 28.02.2022 року (16:00 за київським часом)

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-na-realizatsiyu-projektiv-u-ramkah-zdijsnennya-ukrajinsko-polskyh-obminiv-moloddyu-u-2022-rotsi-vid-minmolodsportu

 

 

The Lane Kirkland Scholarship Program

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда 2022/23

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда 2022/23 підтримує індивідуальний розвиток молодих, цілеспрямованих громадян.

Програма передбачає

2 семестри навчання в одному із 5 польських академічних центрів (Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Люблін);

як мінімум, 2-х тижневе професійне стажування у державних, приватних та громадських організаціях;

тренінги та майстер-класи.

Стипендія надаватиметься молодим лідерам і фахівцям із вищою освітою, зацікавленим у розвитку демократії, ринкової економіки та громадянського суспільства у своїх країнах і регіоні.

До 01.03.2022 року

https://kirkland.edu.pl/

 

 

Асоціація благодійників України

Національний конкурс «Благодійна Україна-2021»

Цьогоріч стартує 15-й за рахунком, ювілейний, конкурс, який має на меті відзначити найкращі благодійні та волонтерські ініціативи, реалізовані протягом 2021 року.

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

До 07.03.2022 року

https://blagoukraine.org/ukr/about.html

 

 

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвиту» за фінансової підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)

Онлайн навчання для молоді, жінок та людей з інвалідністю у громадах Одеської, Миколаївської, Херсонської та Черкаської областей

Запрошуються на навчання молодь, жінок та людей з інвалідністю, які проживають у громадах Одеської, Миколаївської, Херсонської та Черкаської областей.

Під час онлайн курсу учасники отримають знання, які допоможуть їм реалізувати свої бізнес-ідеї та започаткувати власну справу.

Детальна програма заходу буде надіслана зареєстрованим та відібраним учасникам/цям. Для зареєстрованих учасників/ць участь у тренінгах безкоштовна.

До 17.03.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=rejestratsiya-na-onlajn-navchannya-dlya-molodi-zhinok-ta-lyudej-z-invalidnistyu-u-hromadah-odeskoji-mykolajivskoji-hersonskoji-ta-cherkaskoji-oblastej

 

 

Міжнародний фонд «Відродження» в партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні.

Стажування студентства в аналітичних центрах

Стажування в аналітичному центрі - це:

- перша робота;

- крутий досвід в провідному аналітичному центрі України;

- знайомство з чудовими людьми.

Щомісячна стипендія у розмірі 4,5 тисяч гривень.

Щоб стати учасником програми стажування в аналітичному центрі необхідно:

- мати освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра та вище;

- на момент подання заявки бути студентом/ студенткою магістерської програми, аспірантури або завершити магістратуру не пізніше, ніж рік тому;

- бути не старше 35 років;

- мати зацікавленість в аналітичних дослідженнях та бажання надалі працювати в аналітичному центрі;

- мати рівень знання англійської мови Upper-Intermediate і вище.

Перевагою у відборі учасників програми стажування буде наявність аналітичних публікацій у науково-студентських виданнях, досвід волонтерства та участі у громадських організаціях та ініціативах.

До 22.03.2022 року (23:59)

https://www.science-community.org/ru/node/221346

 

 

Секретаріат Енергетичного Співтовариства у співпраці з Вишеградським фондом, Фондом Фрідріха Еберта – Діалог Південно-Східної Європи (FES SOE) та Факультетом політичних наук Університету Сараєво.

Літня школа Енергетичного співтовариства 2022

Секретаріат Енергетичного співтовариства відкрив конкурс на участь у літній школі Енергетичного співтовариства. Цьогоріч вона проходитиме з 20 до 27 серпня в Сараєвському університеті Боснії і Герцеговини.

У процесі навчання 48 аспірантів та молодих спеціалістів поглиблять знання щодо енергетичного переходу. Учасники також отримають доступ до платформи для обміну думками й формування майбутнього енергетичного сектору.

Студенти та спеціалісти із країн Східного партнерства матимуть можливість безкоштовно приєднатися до навчання. Щасливчиків буде визначено на основі ретельного конкурсного відбору. 

До 31.03.2022 року

https://www.energy-community.org/news/Energy-Community-News/2022/01/18.html

 

 

Центр спільних дій в рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні

Творчий конкурс «Країна сама себе не зробить»

Кожен школяр, студент, громадський активіст, митець чи дизайнер, – людина будь-якого заняття та професії – може презентувати ідею, що може стати частиною нашого «завтра».

Конкурсні категорії:

Плакат – художній плакат, афіша, колаж, малюнок, політичний плакат, карикатура, соціальний плакат, інфографіка, інше;

Фото – груповий портрет або репортаж;

Відео – короткі інтерв’ю або соціальна реклама.

Журі обере переможців у шести номінаціях: найкращий плакат, найкраще фото, найкраща соціальна реклама, найкраще відеоінтерв’ю, найкраще художнє оформлення та приз глядацьких симпатій. Переможці отримають подарунки від партнерів конкурсу та можливість розмістити свої роботи у публічних просторах міст.

До 14.04.2022 року

https://centreua.org/lyudy-i-vlada/konkursy/krayina-sama-sebe-ne-zrobyt/

 

 

CANactions, німецький Інститут архітектури (DIA)

Конкурс молодих архітекторів/ок України 2022

До участі в Конкурсі запрошуються студенти/ки та випускники/ці архітектурних факультетів українських ВНЗ за фахом «Архітектор» віком до 35 років включно, які на момент подачі проекту мають кваліфікаційний рівень не нижчий бакалавра.

Цього року Конкурсом передбачено дві окремі номінації: «ОСВІТА» та «РОБОТА». Перша номінація створена надати додаткові освітні можливості, друга –  знайти роботу мрії, почавши зі стажування.

Подавати заявку на участь у двох номінаціях одночасно не можна.

До 20.04.2022 року

https://ukr.canactions.com/kma2022

 

 

За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Ґранти «Море Можливостей» програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Мріємо та діємо»

Запрошуємо подавати сміливі, новаторські та креативні проєкти, які відповідають цілям програми «Мріємо та діємо» та сприяють розвитку лідерського потенціалу молоді (віком 10–35 років) і формують засновану на цінностях українську ідентичність.

Запропоновані заходи повинні підтримувати розширення економічних можливостей для молоді, і/або посилення громадянської активності молоді, її соціальної згуртованості, просування різноманіття та включення недостатньо представлених груп, а також покращення підходів до застосування принципів гендерної рівності та соціальної інклюзії (ГРСІ) в орієнтованих на молодь програмах.

До 19.05.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=hranty-more-mozhlyvostej-prohramy-ahentstva-ssha-z-mizhnarodnoho-rozvytku-usaid-mrijemo-ta-dijemo

 

 

ВБО «Інститут місцевого розвитку» у рамках проєкту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

Конкурс стартапів «Екомрія»

 

Всеукраїнський конкурс стартапів «Екомрія» проєкту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» – це екологічний захід, що проводиться для популяризації та підтримки екологічних ініціатив, виховання бережливого ставлення до природи, формування екологічної культури, навчальної діяльності серед учнів.

Щоб підтримали вашу мрію, потрібно:

Детально описати енергоефективний захід/екологічну ініціативу, яку плануєте реалізувати.

Зробити власний вклад у втілення задуманого (можна у негрошовому вигляді – роботами / інвентарем / обладнанням).

Візуалізувати вже наявні результати. Обов’язковими є фото та/або відео із власним внеском.

Ґранти до 15,0 тис. грн переможці отримають у негрошовому вигляді: оплата матеріалів, обладнання, роботи тощо, необхідні для впровадження замислу.

До 31.05.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=rozpochato-chetvertyj-etap-konkursu-startapiv-ekomriya

 

 

Інститут політико-правових та релігійних досліджень

Всеукраїнська літературно-мистецька премія «Київська книга року» у 2022 році

Метою Премії є підтримка творчих діячів, відзначення авторів, видавництв, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки, популяризація творчості, утвердження високих мистецьких стандартів у національному письменстві і літературній критиці, створення умов для творчого зростання.

На здобуття Премії висуваються оригінальні книжкові видання видані українською мовою протягом останніх трьох років в Україні.

Висунення видань на здобуття Премії здійснюється авторами (співавторами) виданих творів, видавництвами, видавничими організаціями, редакціями періодичних видань, громадськими організаціями, творчими спілками, літературно-мистецькими об’єднаннями, закладами вищої освіти, бібліотечними та науковими установами.

До 01.08.2022 року

https://www.prostir.ua/?grants=vseukrajinska-literaturno-mystetska-premiya-kyjivska-knyha-roku-u-2022-rotsi