2 лютого 2026 року в Офісі відновлення та розвитку відбулася онлайн-зустріч між керівництвом Первомайської міської територіальної громади та партнерами з німецького міста Аугсбург

2 лютого 2026 року в Офісі відновлення та розвитку відбулася онлайн-зустріч між керівництвом Первомайської міської територіальної громади та партнерами з німецького міста Аугсбург

2 лютого 2026 року в Офісі відновлення та розвитку відбулася онлайн-зустріч між керівництвом Первомайської міської територіальної громади та партнерами з німецького міста Аугсбург. Захід пройшов у форматі конструктивного робочого діалогу та був присвячений підбиттю підсумків уже реалізованих ініціатив, а також визначенню нових напрямів і можливостей подальшої співпраці.

Участь у зустрічі з боку Первомайської громади взяли очільник громади Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, керуючий справами виконавчого комітету Тетяна Данильченко, начальниця управління економіки Тетяна Зарицька, радник міського голови Катерина Савіна та начальниця відділу прес-служби Антоніна Албул. Німецьку сторону представляли обер-бургомістр міста Аугсбург Єва Вебер та співробітник з міжнародної взаємодії Якоб Більмайєр.

Зустріч розпочалася з вітальних слів та взаємних слів вдячності. Очільник Первомайської громади подякував Аугсбургу та особисто Єві Вебер за постійну увагу до потреб громади й практичну допомогу, яка має відчутний і довготривалий ефект. Йшлося не лише про організацію поїздки молоді з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до міжнародного Молодіжного табору, а й про передачу комунальної техніки та сонячних панелей. Олег Демченко наголосив, що така підтримка є надзвичайно важливою в умовах війни, коли громади щоденно стикаються з новими викликами та потребують партнерської солідарності.

Після вступної частини учасники перейшли до предметного обговорення результатів попередньої співпраці. Зокрема, було підбито підсумки візиту молоді з Первомайської громади до міжнародного молодіжного табору, який відбувся в листопаді 2025 року. Обидві сторони відзначили, що такі ініціативи мають не лише соціальний, а й стратегічний ефект, адже сприяють розвитку міжнародної взаємодії, міжкультурного діалогу та формуванню нових горизонтів для молодого покоління. Партнери з Аугсбурга повідомили, що практика таких поїздок буде продовжена, і вже в липні 2026 року планується організація чергової поїздки.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено перспективам подальшого розвитку партнерства між Аугсбургом і Первомайськом. Сторони обговорили можливі спільні проєкти у сферах енергетики, житлово-комунального господарства, а також технічної та експертної співпраці між профільними фахівцями двох міст.

У цьому контексті очільник Первомайської громади запропонував розглянути можливість впровадження в Первомайську проєкту диспетчеризації. Було зазначено, що попередні перемовини вже проведені з однією з німецьких компаній, яка готова профінансувати до 50% вартості проєкту за умови співпраці з іншим партнером, зокрема містом Аугсбург. Такий проєкт розглядається як реальна можливість підвищення ефективності роботи комунальних служб і покращення якості життя мешканців громади.

На завершення зустрічі сторони вкотре висловили щиру вдячність за налагоджену співпрацю, підтримку та готовність до її подальшого масштабування. Онлайн-зустріч стала черговим підтвердженням зацікавленості обох сторін у поглибленні партнерських відносин і реалізації спільних ініціатив, спрямованих на відновлення, розвиток і зміцнення співпраці.