Реформи в Україні

Пенсійна реформа. У 2017 році в Україні планують ввести накопичувальну систему пенсій. Ті кому ще не виповниться 35 років, будуть брати в ній участь обов’язково, а кому більше і до 55 років, ті можуть підключитись на добровільних засадах. У 2017 році внесок складе 2 % із кожним  роком - до 2022-го-буде підніматись на 1 відсоток –до 7 % після 2020 року його підвищувати не планують. Крім того, в рамках пенсійної реформи  Мінсоцполітики планує розробити модель, яка буде враховувати в першу чергу страховий стаж, а не загальний стаж або вік людини.

Медична реформа.  У наступному році заплановано старт першого етапу медичної реформи, в ході якого планують ввести медсрахування: безкоштовний держпакет (210 грн.) на кожного українця, впровадити систему реімбурсації лікарських препаратів для певного переліку категорії хворих ( серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу і бронхіальна астма), розробити необхідні електронні реєстри для обміну мед. Інформацією. Також планується створення Національного агента – єдиного національного замовника медичних послуг. Крім того в рамках реформи для лікарів введуть ліцензування.

Реформа в МВС. До літа 2017 року в Україні планують ліквідувати всі міжрайонні реєстраційно – екзаменаційні відділи Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ). Замість них будуть відкриті нові сервісні центри  МВС,  які надаватимуть платні й безкоштовні послуги:видача й обмін водійських посвідчень, реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, замовлення й видача номерних знаків – по системі електронної черги, що дозволить мінімізувати корупційні прояви й скоротить час отримання послуги в кілька разів.

  1. Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи №3668-17 від 1.05.2016р.
  2. Проект концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років - Міністерство освіти і науки.
  3. Проект концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я, проект розпорядження Кабінету Міністрів Укріїни "Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України