Відбулась прес-конференція заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради Ольги Колесніченко для журналістів місцевих засобів масової інформації.

Відбулась прес-конференція заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради Ольги Колесніченко для журналістів місцевих засобів масової інформації.

16 травня 2016 року в приміщенні міської ради відбулась прес-конференція заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради Ольги Колесніченко для журналістів місцевих засобів масової інформації.

Під час спілкування з представниками мас-медіа Ольга Колесніченко розповіла про зміни внесені до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для  відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Постановою Кабінету Міністрів від 27.04.16 р. № 319 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ».

Ольга Анатоліївна зазначила, що Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначення субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У зв’язку з цим у травні спеціалістами управління буде здійснюватися перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг.

Постановою доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму житла, умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги. Бувають випадки, коли за відсутності засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні відрізняється від кількості осіб, які орендують житло. Ускладнюється розрахунок житлової субсидії через невідповідність вартості послуг. Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення. При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, яка орендує житло.

Посадовець звернула увагу на те, що було виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату ЖКП, яка призначається у І кварталі – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

- двох розмірів прожиткового мінімуму, встановлено для працездатних осіб, - для платників єдиного податку першої групи;

- трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників податків єдиного податку другої групи;

- чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку третьої групи.

         Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб.

         Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають  на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

         Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

         Надано право громадянам не підтверджувати довідки доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутні у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причин неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.

         Виключено вищі навчальні заклади з переліку установ, що надають інформацію про доходи осіб, які звернулись за призначенням субсидії, за запитами органів соціального захисту населення.

         Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

         Субсидія для відшкодування витрат на  придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян.

         Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді. Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

         Перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян доповнено наступними:

- зміна соціальних нормативі використання житлово-комунальних послуг;

- нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У зв’язку із зміною соціальних нормативів у травні 2016 року буде здійснено перерахунок діючих субсидій.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону підприємствами – надавачами послуг невикористаних субсидій на оплату опалення. Повернення здійснюється на підставі акта звіряння, складеного підприємством-надавачем послуг з управлінням соціального захисту населення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Громадяни, яким призначено субсидію на оплату ЖКП, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не в повному обсязі частка плати.

Постановою також передбачено:

- можливість призначати субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках;

- під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім»ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих осіб або здійснені однією із зареєстрованих осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень;

- можливість припинення субсидії якщо  під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Ольга Колесніченко поінформувала представників мас-медіа, що відбулись і певні зміни порядку надання пільг, зокрема, Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім»ї:

- збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право осіб на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, - 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право);

- доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншим виплатам, що здійснюються органами соціального страхування.

Постановою КМУ від 06.14 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлено такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 5,5 куб метра природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період (було 7 куб метра);

для користування послугами з газопостачання:

- За наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання  - 4,4 куб. метра на одну особу га місяць (було 6 куб. метра);

- За наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 7,1 куб метра на одну  особу на місяць (було 9 куб. метра);

- За наявності газової плити та газового водонагрівача – 14 куб. метрів на одну особу на місяць  (було 18 куб метрів)

По закінченню прес-конференції Ольга Анатоліївна відповіла на всі питання, які виникли у журналістів.

На заході були присутні працівники телеканалів «Твій Всесвіт» та «Олта», газет «Вісник Первомайська» та «ТВ Всесвіт».