В місті Первомайську відбулось святкування Масляної

В місті Первомайську відбулось святкування Масляної

29 лютого 2020 року, з метою популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів в місті Первомайську відбулось святкування Масляної. Цього дня на центральній площі міста зібрались первомайці аби за традицією провести зиму та зустріти весну.

Святкова програма, підготована колективом МЦКіД, була насичена веселими жартами, піснями та розвагами, малеча водила хороводи з Весною, виконувала веселі таночки.

З вітальними словами до присутніх звернулися міський голова Людмила Дромашко та єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій. Виступаючі привітали присутніх з приходом весни, побажали злагоди, миру та душевного спокою.

Під час свята всі бажаючі мали змогу поласувати святковими млинцями з гарячим чаєм та варенням, які попередньої були освячені священослужителями. Усього для проведення свята було випечено та роздано понад 2000 млинців, приготовлених управліннями: освіти; соціального захисту населення; житлово-комунального господарства; містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань; апаратом виконавчого комітету міської ради та Первомайським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Благодійна допомога у вигляді одноразового посуду та випечених млинців була надана місцевими підприємцями.

Тим часом тут же на площі діяв ярмарок продовольчих товарів. Місцеві товаровиробники пропонували городянам фрукти та овочі, рибу, ковбасні вироби, мед, текстиль, сувенірну продукцію, тощо.

Наприкінці свята відбулась традиційна церемонія спалення солом’яного опудала зими. Свято пройшло весело, в найкращих українських традиціях.