Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка за 26 травня

Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка за 26 травня

1 червня почнеться черговий етап пом'якшення карантину. Якщо буде досягнуто певних індикаторів епідемічної ситуації, визначених урядом, планується відкриття басейнів, спортзалів, відвідування освітніх занять у групах до 10 осіб (це, зокрема, автошколи), запуск залізничного транспорту, запуск міжобласних автоперевезень.

Отримані 26 травня нові дані щодо поширення збудника коронавірусної хвороби у воді, яка підлягає постійній дезінфекції, дозволяють відкриття басейнів. Найближчим часом МОЗ надасть рекомендації щодо протиепідемічних норм, яких треба дотримуватись у разі, якщо власник прийме рішення відкрити такий заклад.

Умови пом'якшення карантину визначено Постановою Кабміну: інцидентність (загальна кількість нових випадків хвороби за 7 днів не повинна перевищувати 12 осіб на 100 тисяч населення; за показником інцидентності сьогодні не проходять Волинська, Закарпаття, Львівська, Рівненська, Чернівецька області); завантаженість ліжок (не повинна перевищувати 50 відсотків, за показником завантаженості не проходить Чернівецька область - 54%), середня кількість позитивних тестувань більша ніж 12 на 100 тисяч населення (за цим показником не проходять Донецька область - 9, Луганська область - 9,03, Львівська область - 11,98).

Для забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів МОЗ урядом додатково виділено 650 млн грн, з них 280 млн грн – для доплат працівникам лабораторних центрів. Найближчим часом буде затверджено паспорт бюджетної програми, і лабораторні працівники також отримають надбавки до своєї заробітної плати.

У зв'язку з появою черг на ПЛР-тестування МОЗ залучило додаткові лабораторії, а саме лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів. Зокрема, в місті Києві залучено на допомогу референс-лабораторію Центру громадського здоров’я, у Львові - лабораторію Медичного університету. Також на допомогу прийшла Кіровоградська обласна лабораторія, до якої направлять зразки на дослідження.

МОЗ затвердило чіткий алгоритм тестування, і він передбачає доцільність використання ПЛР- та ІФА-тестувань. Є низка випадків, коли будуть робити обидва види тестувань, щоб унеможливити помилку чи неточність та щоб правильно поставити діагноз.

МОЗ закликає представників бізнесу долучитися у середу до громадського обговорення проектів протиепідемічних норм та надати свої пропозиції щодо колективних та індивідуальних занять до 10 осіб і вимог до басейнів та спортзалів.

Про це повідомляє  Міністерство охорони здоров’я України.