ПРИДБАНО 4 КВАРТИРИ ПІД СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

ПРИДБАНО 4 КВАРТИРИ ПІД СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Коли діти стають дорослими, батьки зазвичай прагнуть допомогти їм придбати власний куточок. Та якщо це не вдається — дах батьківського дому завжди залишатиметься для них надійним прихистком. А як бути дитині-сироті, яка виховувалася в інтернаті? Зазвичай такі діти не дуже добре пристосовані до життя в соціумі поза інтернатом і, вийшовши з нього, не завжди витримують двобій з реальністю. Не маючи найелементарнішого — даху над головою, вони не витримують випробувань, і… життя летить шкереберть. Як відомо, однією із найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян України житлом. Водночас, особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитися на вулиці, опиняється одна із найбільш вразливих категорій осіб, таких як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Станом на 31 грудня  2017 року із 155 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в м. Первомайську, мають житло на праві власності – 22 дитини. Інші проживають у родичів або прийомних батьків та мають житло на праві користування. 8 дітей, які проживають в інтернатних закладах, зовсім не мають житла. Двоє дітей мають житло в непридатному для проживання стані.

Станом на 31.12.2017 р. в  органі опіки та піклування на квартирному обліку перебуває 114 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та  осіб з їх числа.

15.11.2017 року за №877 вийшла постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації».

Наше місто з державного бюджету отримало субвенцію для придбання соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа в розмірі 1 224 729,00 грн. За ці кошти виконком придбав 4 однокімнатні квартири, кожна площею не менше 32 кв. метрів, зі всіма зручностями, індивідуальним опаленням, сучасним ремонтом. Завдячуючи комісії, яка була створена саме для вирішення цього питання, нам вдалося зробити це в стислий термін.

Придбані квартири – це соціальне житло для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Соціальне житло - житло всіх форм власності із житлового фонду соціального призначення, що безоплатно надається громадянам України, які потребують соціального захисту, на підставі договору найму на певний строк. Користування соціальним житлом є платним. Плата за соціальне житло складається з плати, яка вноситься безпосередньо наймачем, та державної допомоги, що надається відповідно до закону. Соціальне житло не підлягає піднайму, бронюванню, приватизації, продажу, даруванню, викупу та заставі.

Згідно черги соціальне житло буде найближчим часом розподілене.

02.01.2018 року ми отримали листа від директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Р. Колбаси з подякою за проведену роботу та найкращими побажаннями в Новому 2018 році. Лист Департаменту додається.

Управління у справах дітей
Первомайської міської ради