Презентація книги «Память, которой не будет конца»

Презентація книги «Память, которой не будет конца»

21 грудня 2016 року в місті Первомайську відбулась презентація книги «Память, которой не будет конца», написаної Євгенією Зінов’євою мамою загиблого офіцера-афганця Олексія Зінов’єва. В книзі йдеться про наших героїв-земляків, які брали участь у військових конфліктах, в тому числі в Афганістані, Кубі, Анголі, Югославії, а також про учасників антитерористичної операції, що триває на сході країни. Тут зібрано цікаві матеріали, листи, автобіографічні довідки, згадки людей. Міською радою було прийняте рішення про виділення коштів в розмірі 100 тис. грн. на друк 343 екземплярів, які в подальшому будуть вручені воїнам-інтернаціоналістам, що проживають в місті.     

На початку презентації до присутніх звернулась міський голова Л.Дромашко, яка у своєму виступі зауважила, що подібні заходи необхідні задля збереження та вшанування пам’яті про подвиг наших земляків, які виконували свій військовий обов’язок. Голова міського товариства ветеранів Афганістану В.Йонга подякував усім причетним до видання книги, закликав ветеранів-афганців активніше долучатися до роботи товариства, спільною працею продовжувати творити добрі справи.

Керівник міської спільноти афганців вручив відзнаки активним учасникам причетним до випуску книги. Рішенням Української спілки ветеранів Афганістану медаллю «За громадянську мужність» відзначені міський голова Л.Дромашко, депутат міської ради І.Сотський, керівник ПП «Талісман» Т.Мусієнко. Почесними грамотами Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та Почесними грамотами Української спілки ветеранів Афганістану також відзначені найдієвіші члени міського товариства ветеранів Афганістану, які долучились до видання книги.

З метою увічнення пам’яті Олексія Зінов’єва, міською радою було прийнято рішення про назву однієї з вулиць міста його ім’ям. На спонсорські кошти депутата міської ради Є.Дирдіна було виготовлено адресні таблички, які під час заходу були вручені голові квартального комітету №1.

«Хвилиною мовчання» присутні вшанували пам’ять полеглих при виконанні військового обов’язку. В залі лунали зворушливі пісні на військову тематику у виконанні вокалістів міського Центру культури та дозвілля ім.Є.Зарницької.

Урочистого дня в сесійній залі приміщення міськвиконкому зібрались депутати міської ради, члени виконавчого комітету, бойові побратими Олексія, делегація представників афганської організації смт Арбузинка,  студентська молодь, представники місцевих засобів масової інформації. Нажаль автор книги в зв’язку з хворобою не змогла бути присутня на заході. Після урочистої частини делегація воїнів-афганців відвідали Є.Зінов’єву та привітали її із визначною подією.