Прес-конференція заступника міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях

Прес-конференція заступника міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях

Як відомо, 28 грудня 2017 року Президент України підписав ключовий Закон медичної реформи, що дозволить вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни. Саме з цього приводу 3 січня 2018 року відбулася прес-конференція заступника міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях Н.Товстої та головного лікаря комунального закладу «Первомайський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Т.Оболенської для журналістів місцевих друкованих засобів масової інформації. Мета прес-конференції – ознайомлення жителів міста з етапами та процесом реалізації медичної реформи в місті Первомайську.

Посадовці розповіли журналістам, що медична реформа буде впроваджуватись поступово, протягом трьох років, для чого Міністерство охорони здоров’я розробило план проведення реформи. Згідно даного плану в І кварталі 2018 року розпочнеться перший етап – автономізація закладів охорони здоров’я – перетворення КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в комунальне некомерційне підприємство.

Наступний етап, що розпочнеться з ІІ кварталу 2018 року – початок приписної кампанії, тобто підписання декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. Головний лікар КЗ «ПМЦПМСД» Т.Оболенська наголосила, що цей етап дуже важливий для подальшого існування взагалі всієї первинної ланки – сімейної медицини. Згідно прийнятого закону, фінансування закладів охорони здоров’я буде відбуватися відповідно до кількості укладених декларацій між лікарями та пацієнтами. Тому медики закликають всіх жителів міста та району серйозно поставитися до даного питання та поквапитися, адже у сімейних лікарів є ліміт по кількості пацієнтів. Оскільки офіційно Декларацію можна буде підписати лише з квітня 2018 року, пацієнтам пропонується провести попередню реєстрацію, а саме: відвідати сімейного лікаря та поінформувати про наміри підписати з ним Декларацію. До відома: медичною реформою передбачено, що громадяни мають право підписувати договори із сімейними лікарями незалежно від реєстрації місця проживання, наприклад, жителі Первомайського району чи інших міст можуть укладати договори із первомайськими сімейними лікарями.

У ІІІ кварталі 2018 року  запланований початок роботи Національної служби здоров’я України; початок укладання договорів закладів первинної ланки з Національною службою здоров’я України та початок фінансування закладів первинної ланки за новою моделлю.

У 2019 рік розпочнеться реформа на вторинному рівні (спеціалізована допомога), а вже на 2020 рік  заплановано початок реформи на третинному рівні.

Під час прес-конференції особливий наголос було зроблено на тому, що медична реформа в місті буде впроваджуватись поступово, задля зручності громадян, враховуючи інтереси пацієнтів.

З більш детальною інформацією про впровадження в місті медичної реформи,  про амбулаторії та сімейних лікарів можна буде ознайомитись на міському сайті та сайті КЗ «ПМЦПМСД» (http://pervomaisk-mcpmsd.mk.ua).

Поставити запитання щодо медичної реформи та порядку підписання Декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги, можна за контактними номерами телефонів:

Амбулаторія «Фрегат-1», Давиденко Ніна Федорівна

3-34-80

Амбулаторія «Фрегат-2», Кучевська Маргарита Юріївна

3-33-63

Амбулаторії «Гвардійська», «Центр-1», «Центр-3»,

Соловей Людмила Михайлівна

4-47-60

Амбулаторія «Центр-2», Палій Наталія Михайлівна

4-47-60

Амбулаторії «Коротченко», «Розова», «Скала», «Цукровий завод», Василівська Лариса Петрівна

7-37-36

Амбулаторія «Трудова Слава», Усатенко Тетяна Миколаївна

3-31-77