ПОДИХ ВЕСНИ

ПОДИХ ВЕСНИ

«ПОДИХ ВЕСНИ» З ВИШИВОК АЛЛИ БАБИК

(Музей запрошує на виставку)

Одна із зал Первомайського краєзнавчого музею, й справді, переповнена весіннім настроєм, подихом завдяки життєдайним, яскравим кольорам вишитих робіт Алли Бабик. Суботнього вечора (7 березня) було відкрито третю персональну виставку майстрині, що нараховує 65 робіт вишитих хрестиком, а це окрім мініатюр та великоформатних картин, сорочки вишиванки, вишиті сукні, рушники і навіть іграшки.

Співробітники музею створили таку композицію експозиції, що численні відвідувачі виставки мов зачаровані зазирали до зали ще за кілька годин до офіційного відкриття. З рушників було створено символічні небесні врата, картини гармонійно перемежовувались вишиванками, а завершували експозицію шляхетні жіночі вбрання – сукні та дитячі іграшки всуціль вишиті хрестиком. Враження складається таке , що глядач з похмурого повсякдення, гамірної вулиці потрапляє до величі з історичним минулим та мальовничого затишку рослинного і тваринного світу збереженого в магії вишиванкового храму Алли Бабик.

Так зване офіційне відкриття виставки , як розпочалось , так і проходило досить оригінально – першими присутніх привітав відомий пісенний колектив міського будинку культури «Фрегат» «Куми і кумасі», потім було розпочато поетичну частину – власні вірші читали відомі місцеві автори : Лариса Лисогурська, Олег Каніфольський, Надія Замчак, Марія Воробйова, а на завершення свої твори прочитав давній шанувальник нашого музею-поет, педагог Григорій Іванович Усатюк. Родзинкою поетичних читань був експромт онучки Алли Бабик-Аліни, учениці 4 ЗОШ, яка на запрошення до слова від модератора, прочитала вірша присвяченого талановитій бабусі. Чудовим завершенням офіційної частини стали виступ молодіжного гурту «Магніт світла» на чолі з художником Андрієм Нестеровим і сольний спів учасниці гурту Ірини Відмиш.

Кульмінацією цієї творчої зустрічі стало власне відкриття та огляд присутніми виставки вишитих робіт Алли Бабик. Квіти, слова захоплення роботами, селфі на фоні картин, майстрині, побажання творчих здобутків і очікування на нові виставки вже з оригінальними ідеями композицій Алли Бабик, яка має неабиякий потенціал і вроджене відчуття гармонії кольору відображено у фото колажі виставки, представленому до Вашої уваги. А щоб усвідчтися у вищесказаному, краще відвідати виставку і відчути весняний подих , що несуть яскраві кольори з вишитого на полотні майстерними руками!

Юрій Островершенко, науковий співробітник Первомайського краєзнавчого музею.