Міський фестиваль національних культур «Ми – українські»

Міський фестиваль національних культур «Ми – українські»

«Ми – українські», під таким гаслом 1 листопада 2019 року в Первомайську, в міському Центрі культури і дозвілля ім. Є.Зарницької відбувся традиційний міський фестиваль мистецтв національних культур.

Невипадково саме Первомайськ став центром об'єднання різних етнічних груп. Тут проживає більше сотні різних національностей, які з радістю діляться своїми традиціями та самобутністю. Уперше, за історію існування фестивалю було представлено кухню народів, що так мирно вживаються в місті. Розпочався захід зі знайомства та дегустації національних страв. Гості спробували болгарські суконки (голубці), письмеди (пироги з сиром), чеські кнедлики та пиво, єврейські книшики та мацу, а також українські вареники та пироги з грибочками. Після смачної частини організатори фестивалю запросили гостей до глядацької зали, де творчі колективи і окремі виконавці від національно-культурних громад нашого міста продемонстрували свої мистецькі здібності у виконанні пісень та танців.

Близько двох годин промайнули непомітно, адже шанувальникам була представлена цікава програма. Зі сцени лунали пісні різними мовами у виконанні Наталії Клименко та Анни Клопотовської, Михайла Шефкіна та Ольги Пашковської, Анни та Фаєк Курбанових, Валентини Корякіної, вокального ансамблю «Лучинка» (керівник Світлана Криворученко) та вокального ансамблю «Богемські фраєрки» (керівник Зінаїда Єрсак) чеської громади «Нова Богемка», вокального ансамблю «Червона калина» та Аполінарія Войтенка. У виконанні хореографічного колективу «Перлинка» (керівник Юлія Гребенюк) поставлено болгарський танець, ансамблю танцю «Калейдоскоп» (керівник Світлана Роменська) – єврейський танець, ансамблю «Сінергія» (керівник Оксана Алєксєєнко) – циганський танець, ансамблю танцю «Грація» (керівник Наталія Шуміліна) – грузинський танець «Альванурі», молдавський танець у виконанні ансамблю танцю «Карнавал» (керівник Олександра Шолом). Всі виступи супроводжувалися дружніми оплесками.

Загалом було представлено 16 номерів та близько 70 учасників презентували культурні надбання болгарської, молдавської, білоруської, української, грузинської, ромської, єврейської, чеської та польської національностей.

На фестивалі були присутні голова Чеської громади «Нова Богемка» Ярослава Янчик, голова польської культури Яна Павла ІІ Лариса Качуровська, голова Польської громади «Ясна гвязда» Аполінарій Войтенко та голова Єврейської громади «Хаббад» міста Первомайська Михайло Шефкін.

І на сам кінець учасників було запрошено на сцену, де було вручено всім учасникам подарунки під гаслом «Ми – українські»! На фестивалі панувала атмосфера взаємоповаги, тепла та підтримки. І найважливіше, ми стали свідками того, як бережуть свої традиції наші народності.