Командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту

Командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту

19-21 березня 2019 року в місті Первомайську проходили командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області.

Під час навчань відпрацьовувались дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області та міста Первомайська у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.

За умовами навчань в місті сталися дві нештатні ситуації: перша - проходження циклону по території м. Первомайська та виникнення і розвиток надзвичайної ситуації, пов’язаної зі складними погодними умовами (падіння та пошкодження дерев, інженерних мереж та комунікацій, підвищення рівня води в річках та затоплення територій із житловими та господарськими спорудами, тощо); друга - виток хлору в навколишнє середовище на очисних водонасосних спорудах №2 (під час транспортування рідкого хлору відбулась розгерметизація спеціально призначеного контейнеру).

Органами управління та силами цивільного захисту міста Первомайська були проведені всі необхідні заходи щодо ліквідації надзвичайних ситуацій. Працювали комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітет Первомайської міської ради, міська комісія з питань евакуації при виконавчому комітеті міської ради, штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в місті Первомайську. На базі загальноосвітніх шкіл були розгорнуті пункти евакуації населення із зон стихійного лиха та хімічного забруднення.

Органи управління та сили цивільного захисту міста Первомайська спрацювали злагоджено, оперативно, відповідно регламентуючих нормативних актів.