Шановні мешканці міста!

Мешканцям міста
Шановні мешканці міста!

Прогулюючись вулицями, йдучи на роботу, до школи чи магазину дуже часто нашими супутниками стають безпритульні собаки, які скупченнями мешкають в мікрорайонах міста.
Безхазяйні тварини, у пошуках притулку, знаходять прихисток в багатоквартирних житлових масивах, де сердечні мешканці підкормлюють та турбуються про них. Водночас, інші мешканці не бажають такого сусідства з чотирилапими.
Доцільно зауважити, що безпритульні тварини – це, перш за все, результат людської безвідповідальності. Деякі громадяни, з метою регулювання чисельності власних тварин, просто викидають собак на вулицю, привозять на смітник чи до іншого помешкання. Подібні вчинки і призвели до ситуації, що склалась.
Однак, порушене питання наявності безпритульних тварин досягло не лише загальноміського, але й загальнодержавного проблемного значення.
Тож, шановна громада міста, давайте спільними зусиллями підходити до вирішення цієї проблеми!
Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації.
Метод біостерелізації є цілком можливим, біологічно обґрунтованим, а також є загально прийнятою практикою багатьох європейських країн (Франції, Німеччини, Австрії, Швеції, Люксембургу, Данії, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії та інших), як і ряду українських міст. Метод біостерилізації є дієвим, фінансово виправданим, санітарно досконалим, екологічно практичним!
Практика вбивства тварин є ганебним явищем, недоречним в цивілізованому суспільстві.
На виконання вказаного закону та з метою регулювання чисельності бродячих собак управлінням житлово-комунального господарства Первомайської міської ради укладено договір з Первомайською районною державною лікарнею ветеринарної медицини щодо стерилізації тварин.
Наголошуємо, що стерилізація собак здійснюється спеціалістами ветеринарної клініки абсолютно безкоштовно!
Кожен мешканець може простерилізувати як домашнього улюбленця, так і безпритульну тварину. Подібні наміри вітаються оскільки дозволяють зберегти життя чотирилапим, зменшити чисельність собак-безхатченків та послабити їх агресивність. До того ж, під час стерилізації, проводиться профілактичне щеплення від сказу.
Для здійснення стерилізації необхідно звернутись за адресою:
місто Первомайськ, провулок Спортивний, 2 (неподалік від пологового будинку), тел.: 4-71-67, моб.: 096 810 68 00 (начальник – Осінін Анатолій Анатолійович), 063 624 18 69 (лікар – Юрков Олександр Іванович).
Доставку собак до клініки здійснюють мешканці міста та працівники ветеринарної лікарні при надходженні звернень. Однак, в умовах скорочення чисельності штату та відсутності технічної можливості, керівництвом лікарні не може бути налагоджено здійснення масового відлову безпритульних тварин.
За додатковою інформацією та надання консультацій просимо звертатись до управління житлово-комунального господарства Первомайської міської ради за адресою:
місто Первомайськ, вулиця Михайла Грушевського, 3, каб. 107, 108, тел.: 4 31 98, 4 31 60, моб.: 099 66 46 777 (начальник управління – Троян Тетяна Дмитрівна), 096 896 90 31 (начальник відділу благоустрою – Шевченко Вікторія Вікторівна), 095 551 87 62 (головний спеціаліст відділу благоустрою – Чайка Анжеліка Валеріївна).
Сподіваємось на Ваше розуміння та співпрацю на шляху спільного вирішення порушених питань!!!