Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Дистанційне навчання!

Мешканцям міста
Дистанційне навчання!

Шановні батьки!

Загрозлива епідемічна ситуація вкотре примушує перевести освітній процес у школах громади в дистанційний формат. При цьому тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», лишається незмінною. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я. Тож проведення уроків у дистанційній формі має певні особливості.

Зокрема Міністерство освіти та науки України у своїх роз’ясненнях та рекомендаціях наголошує на необхідності дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти щодо обмеження тривалості безперервної роботи за комп’ютером:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин із 35;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин із 40;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин із 45;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин із 45;
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Тому дистанційний формат передбачає не лише синхронну, а й асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять.

У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, в синхронному режимі організовується не менше 30% навчального часу (решта– в асинхронному режимі).

Асинхронний режим передбачає самостійне виконання учнями завдань, отриманих від учителя (опрацювання матеріалів підручника, виконання певних видів робіт, вправ тощо).

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання (тестування) тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Зауважуємо також, що не кожен урок обов’язково проводиться з використанням комп’ютерних технологій. Окремі заняття можуть відбуватися лише асинхронно.

Тож просимо сприяти виконанню дітьми освітніх програм (п.3 ст.55 Закону України «Про освіту» у дистанційному форматі та сподіваємося на плідну співпрацю.

З повагою начальник управління освіти Галина Остапенко