Увага - сказ!

Увага - сказ!

Сказ – гостро інфекційне захворювання, загальне для тварин та людей. Викликається вірусом, який передається через слюну хворої тварини при покусах, ослюненні, потрапляння інфікованих виділень на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. У хворої на сказ тварини відмічаються симптоми порушення діяльності центральної нервової системи. Хвороба закінчується смертью.

Резервуаром та переносчиками вірусу сказу в природі являються дикі тварини: лисиці, вовки, єнотовидні собаки, гризуни . Серед домашніх - собаки та коти.

З метою уникнення заражения людей сказом, ветеринарна служба Первомайського району переконливо просить населення міста та району:

1) Не підходити до диких тварин, які заходять на территорію населених пунктов, не намагатись їх піймати руками, не підпускати до них дітей.

2) Не підходити и не гладити безпритульних тварин (собак, кішок), які можуть бути хворі на сказ.

3) Власникам домашніх тварин в обов’язковому порядку дотримуватись правил утримання собак и кішок . Один раз на рік пред’являти тварин державним спеціалістам ветеринарної медицини Первомайського району для проведення щеплення проти сказу.

4) При виявленні тварин з ознаками сказу (агрессивність, неадекватна поведінка, значне слюновиділення), негайно повідомити про це державну ветеринарную службу за місцем проживання.

5) У разі покуса негайно звернутись в медичний заклад за місцем проживання.

При виникненні питань звертатись в Первомайську районну державну лікарню ветеринарної медицин за адресою місто Первомайськ ,вулиця Марії Демченко, 8 А, та за номером телефона 4-73-58.

Лікар епізоотолог Первомайської
районної державної лікарні
ветеринарної медицини                                              А. І. Мірошник